Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt ti komolyan elhiszitek?

Ezt ti komolyan elhiszitek?

Figyelt kérdés

,,A következő hét évre 750-800 milliárd forint értékű közlekedésfejlesztést nevesített a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), kérdés, hogy valójában mennyire lesz majd pénz - mondta Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója a Portfolio.hu portál által szervezett Property Investment Forum ingatlankonferencián kedden, Budapesten. A tervek szerint a Bécsi úton meghosszabítanák az 1-es vaillamos vonalát, amely így egészen az Esztergom-Budapest vonalszakaszhoz elérne, megkönnyítve az utazók mobilitását."


Annyi az egésznek a szépséghibaja hogy már most is 10 fajta busz jár azon a vonalon ahova villamost akarnak tenni. Mivel jobb egy villamos mint egy busz? még lassabb is.

ez azt jelenti hogy minden adózó állampolgár zsebéből csak erre(!) a fejlesztésre évi 30.000 ft.-ot vesz ki az állam az elkövetkezendő 7 évben.

Én számoltam el vagy értettem félre valamit?


2015. jan. 10. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem érted azt a szót hogy "nevesített". Azt jelenti hogy fantáziált, megnevezett. Utána jön a lényeg, a pénz. Nem tudják mennyit adnak majd. Fejlesztéseket fantáziálni én is tudok bármilyen mértékben.


Mellesleg amit Vitézy talált ki,az már csak presztizsből is másképp lesz.

2015. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, és van olyan úri huncutság is, hogy kössék össze az M2-es metrót a Gödöllői HÉV-vel, de minek hiszen csak 5 perc gyaloglásra van a kettő egymástól...
2015. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ez nem volt komoly kérdés, hogy miért jobb a villamos, mint egy busz? Nem tudom, hogy miről szól ez a fejlesztés, nem is vagyok budapesti, de egy villamost például nem befolyásol a forgalom, szabadon haladhat. A sebesség meg olyan dolog, hogy városon belül amúgy is csak 50-60-nal lehet menni. Egy villamost ráadásul jóval olcsóbb fenntartani, árammal működik és egy busz kapacitásának a többszöröse fél el rajta.


Ha nem mutyizzák el a dolgot, akkor még akár jó dolog is lehet belőle. Itt nem az ésszerűség diktál, hanem a mutyifaktor. Mennyit lehet ellopni.

2015. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az egyes villamos ha megtehetné sem menne gyorsabban mint a busz. Ha tudok én inkább buszra szállok mint arra a sz°rra. 10 perc míg átér az árpádhídon, busszal 5 sincs.

Környezetvédelmi szempontból lehet hogy jobb.

2015. jan. 10. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a proli viselkedés hogy ne csináljunk semmit mert az én zsebemből megy elég undorító. Ha csinálnak valamit az a baj, ha nem csinálják akkor meg azon rinyálsz.


Kezdjük ott hogy ez a "csak erre 30 ezer évente" duma önmagában baromság. A pénzt így is úgyis kiveszik a zsebedből, akkor már inkább menjen hasznos dolgokra. Ráadásul ha elolvasod a cikket, 2020-ig max a Kelenföldi hosszabbítás lesz kész. Mondjuk azt is levezethetnéd hogy jött ki neked évi 30 ezer...


Meg úgy mellékesen, az hogy "megnevesítette" még semmit nem jelent, csak azt, hogy kb ezek a hosszabb-rövidebb távú fejlesztési TERVEK, ami összesen ennyibe kerülnek előreláthatólag. Aztán ebből majd lesz ami lesz, de csak mellékesen mondom, hogy mindig EU-s pénzeket hoznak le rá, így nagyjából egy fillér nem megy ezekre a mi adónkból.

2015. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4: Az milyen típusú villamos megy ott? Gondolom nem ilyen, vagy hasonló:

[link]

2015. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja értem már, a 800 milliárdot osztottad szoroztad :D Amúgy mondom, a számolásod magában baromság, mert ennek nagy része nem szimpla adóból megy, másrészt nem veszed figyelembe a cégek általi adózást.


És mellé baromira ferdítesz, úgy állítva be a dolgot hogy "csak erre" holott egy kb 3km-es villamosszakaszról beszélünk.


Mellékesen összehasonlítva, az 1 és 3-as villamosvonalak teljes költségére 45 milliárd EU-s támogatást kaptunk, kb 95%-osat, és abból a 45-ből 15 ilyen-olyan adók formájában az államnak úszik vissza.

2015. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

A matek ugye sosem volt erősséged? 30000*7*10M=2100 milliárd...

Mellesleg nem erre az egy projektre költenék (költötték? - Mikori a nyilatkozat? Vitézy már nincs is a BKK-nál) az összes pénzt.

2015. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Debrecenben évekig építették a 2-es villamos pályát, legtöbb ember utálta az egészet. Ez lett belőle, most meg szeretik:


[link]

[link]

2015. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!