Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van ha a Fidesz az eddigi...

Mi van ha a Fidesz az eddigi legjobb kormányzó párt?

Figyelt kérdés
Nem lehet, hogy az emberek önszerveződésével van probléma, és hiba úgy várni a következő kormányt, mint a Messiást, mert azalatt sem a probléma oldódik meg, hanem csak megy az idő?

2015. jan. 18. 19:38
1 2 3 4
 11/31 jonyka01 ***** válasza:

Kormányt kormányhoz hasonlíthatsz, kormányzó pártot pedig valamikor kormányon lévő párthoz.


Amit fentebb olvashatok, még mindíg csak szidkozódás, nem pedig összevetés.

Valóban olyan kölcsönöket vesznek fel? De nem szólnak bele a belpolitikába, nem szabályozzák az árakat, nem írnak elő kisseb nyugdíjakat vagy magasabb közüzemi árakat. Ahogy az IMF ezt rendszeresen teszi egész Közép és Kelet-Európában.

A tavaLy "elkövetett" forintosítást pedig attól függetlenül szükséges és ésszerű, hogy mit csinál a svájci nemzeti bank (szándékosan kisbetű). Értem én, hogy nem szívesen nagyítják az ellenzék oldaláról ezt az érdemet az által, ami a svájci bankban történt, de attól még nem is kicsinyíti (a devizahitelt pedig nem behozták, a bankok vezették be, mert nem volt ellenük intézkedés, s Medgyessy, meg méginkább a Fletó bíztatta a népet, hogy ez aztán milyen jó lesz).

Kritizálhatod, a véleményem, még a helyesírásom is, de attól még csak ugyanaz a nyafogó - fecsegő - tipegő szajkózás megy.

Bármit meg lehet támadni valameik oldalból, az még nem lesz szubjektív, sem hasznos.

Ez ellenzéki hangvételnek van létjogosultsága, haszna és építő ereje. Csak ellenzék nincs, aminek lenne alternatívája bármire.


És bizony, a baloldal pocsék kormányokat adott az országnak. Magyarország nemzetközi jelentősége sosem volt ilyen magas, lakói sosem költöttek ennyit kényelmi cikkekre, ilyen szabadon a véleményüket sem tudták soha elmondani.

Ha szerinted (előttem szóló) nem így van, legfeljebb nem értünk egyet, ez pedig nem dönti össze a világot.

2015. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
58%

# 11/11 Időpont ma 20:17


A világ nem dől össze, csak az ország, hála az ilyen narancsagyú, narancsködös barmoknak, aki szó nélkül beveszi a fideszpropagandát... Rád nem is érdemes energiát pazarolni tovább.

2015. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 jonyka01 ***** válasza:
45%

Az oszrág majd akkor dől össze, ha a siránkozó társadalom akkora lesz, hogy senki nem fog dolgozni. Akkor is csak idővel.

Manapság divat mindenféle jelzővel illetni azt, aki nem szidja a kormánhyt. Ez már régi divat, több mint 20 éve csinálja egy nagy réteg.

Összeomlás... Ajjajjaj, micsoda nagy szavak.

Soha nem költöttek ennyit a tanügyre, a közbiztonságra, az iparra, a mezőgazdaságra. Naná, összefelé dőlünk... Te dőlsz össze barátom, mert hiába vannak a sirámaid. Hiába szidod a kormányt, nem tudsz újat mondani, csak ugyanazt a sablondumát.

Egy országot nem a politikai elit, hanem a népe tud romba dönteni.

2015. jan. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"Soha nem költöttek ennyit a tanügyre"


[link]

"összesen 126 milliárd forinttal jutna kevesebb pénz oktatásra a tavalyinál. Ez azt jelenti, hogy reálértéken az oktatási rendszerre 2015-ben közel 10 százalékkal kevesebb jut, mint idén."

" az idei évre tervezetthez képest 24,5 százalékkal, 68 milliárd forinttal csökkenne jövőre a középiskolákra szánt állami költés"

stb.


Ha már hazudsz, keress egy olyan témát, ami nem az egyik legfelkapottabb és legfelháborítóbb hibája a Fidesz kormánynak, és próbáld őket ott védeni. 24,5%!!!!!!!!!!!!

24,5% csökkentés!!!!!!!

Fel tudod fogni?

Eddig 100 tanárt tudtunk fizetni, mostantól csak 75,5-öt. Ilyen szintű a csökkentés csak idén. Tavaly nem volt ilyen durva, de akkor is csökkentettek, tavaly előtt is, azelőtt is, azelőtt is, azelőtt is.

Amúgy egyetértek abban, hogy az országot a népe dönti össze. Részben azzal, hogy retardált, semmihez sem értő urizáló vadbarmokat választanak vezetőnek. Akár Fidesz, MSZP, Jobbik. A magyar társadalom kritikája, hogy ezek a legnagyobb pártok.

2015. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 jonyka01 ***** válasza:

A statisztikák cudar dolgok, hisz velük bármit meg lehet állapítani, ahogy az ellenkezőjét is. Figyelembe vehetjük a kiadásokat természet szerint, lehet épületfentartás, tanárfizetés, étkeztetési költség, tankönyv-ellátás.

Ott van az, hogy a hvg számítása szerint. Ők is persze a független nézőpontjukról híresek. Amikor egyre többet fordítanak a gyerekek étkeztetésére, ezt persze nem szereti a hvg kiírni, vagy akármibe beleszámolni. A pedagógus-fizetések átalakításán is kezdtek siránkozni, persze a tanárokat nem kérdezték meg.

Balos kormányok idején sorban zárták be a kissebb települések iskoláit, mert az önkormányzat nem tudta fenntartani. Amikor az állam átvállalta az iskolák fenntartását, nagy terhet vett le az önkormányzatokról.

Szintén átvállalta az önkormányzatok adósságát is, többet a csőd széléről rántott vissza ezzel. Ezt sem tette még meg egy kormány sem (ha már a kérdés a kormányok összehasonlításáról szól).

A cikkben van pár táblázat is, figyeld csak meg, mikor van a legnagyobb esés? 2008 (és 2009)- ban csökkentek a bérek (az átlag keresethez mérve) a legnagyobbat. Emlékszel még mi történt akkor? A táblázat az átlaghoz van mérve, azt is érdemes lett volna feltüétetni.

De bárhogy is, egy hvg adatain alapuló cikket nem neveznék pártatlannak. És nehogy azt mond, hogy ez akkor is igaz, mert a kurucinfó cikkei is azok.

2015. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

# 13/14 Időpont ma 07:09


Te is csak ugyanazt tudod mondani, te nagyonhülye! Még ezt se látod? :-D

"Aki szidja a kormányt, az csak sír", meg "minden szép és jó, csak vak meg hülye magyar" :-D Jah, meg ugye az állandó balosozás, ami az ultimate fideszes reakció, szegényke nem tudja elképzelni, hogy van olyan, aki nem pártnáci. :-D


Vastag az a naracsköd...

2015. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 jonyka01 ***** válasza:

A kérdés a kormányokról szól, tehát csak balozni vagy jobbozni lehet, hisz már kormányunk a rendszerváltás óta nem volt. Azokat lehet csak összehosonlítani.

Ugyanúgy pártnáci az is, aki csak szid, csak keveseb felelősséggel vállal. Azt mondani, hogy hú de milyen rossz, sokkal egyszerűbb. Én sem állítom, hogy minden rózsásan megy, de a panaszból még kevesen tudtak megélni.

Az olyan pártnáci, aki csak sír, sosem lesz elégedett, sosem ismer majd el semmilyen pozitívumot, mert az nem felel meg a siralmai alátámasztására. Összehasonlítva az elődökkel, lehetne a helyzet sokkal rosszabb. Nem kell ehhez narancsbőr sem, csak végzem a dolgom és nem panaszkodok mindenért. Egyetlen dologot hiszek el a politikában, hogy volt ennél rosszabb. S ha még lesz is, az sem azért lesz, amiért az átlagember gondolná.

2015. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

# 15/17 Időpont ma 10:27


2008-ban volt egy válság például... De gondolom a fideszesek sokkal jobban kievikcéltek volna belőle, sőt, ide be se jött volna, és Magyarország nyugati partja az óceán lenne. :-)


És látod, megmondtam, el sem tudod képzelni, mert a te szűk világodba nem fér bele, hogy valaki nem azért szidja a fideszt mert MSZPs, hanem mert szar... rád tényleg nem érdemes az energiát vesztegetni a továbbiakban, masírozz nyugodtan a birkameneten is.

2015. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 jonyka01 ***** válasza:

Felsoroltam pár dolgot, amiből te kiemelsz egyet, amiben épp találsz egy elfogult cikket (mint itt a tanügy). Ez a szűk világ, nem az, ha valaki végzi a dolgát és nem sír olyan dolgok miatt, amiket úgysem láthat át teljesen.

Nem magasztalom a kormányt (ismét leírom, hátha most el is olvasod, hogy előző kormányokkal való összehasonlításról szól a kérdés), de szerintem téged az zavar, hogy nem mindenki hajlandó veled siránkozni és azt mondani, hogy hú de okos és ügyes vagy.

Nagy divatja van a narancsozásnak, meg a birkázásnak. Féligazságokkal dobálózni és nekimenni annak, aki nem hajlandó mindenért napaszkodni és szidni a kormányt. Ki is a birka?

Ha nem látod a külömbséget az éljenzés és az elfogadás között, nem az én világom a szűk. Lehet, a tied fekete-fehér.

2015. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

# 19/19 Időpont ma 11:31


A cikk nem elfogult (persze, minden fidesz-ellenes cikk elfogult, hogyne...), és nem is én linkeltem :-D Komolyan, legalább nézd meg már kinek írsz...

Te vagy az, aki a tényekkel akar vitatkozni, te vagy az, aki nem képes elfogadni, hogy a fidesz sem objektíven, sem szubjektíven nem a legjobb kormány idáig, te nem vagy képes egyetlen érvvel alátámasztani az igazad, csak kijelented, hogy úgy van, aztán csókolom.


És de, magasztalod a kormányt, csak akkor ezek szerint már fel se tűnik. És te nem elfogadod a kormányt, hanem éljenzed. Pont erről van szó. Hoz valaki egy cikket, kapásból "fúj, hávégé, hát az hazudik meg ballib". Utána se néztél annak, hogy mit ír, aztán ugye aki kritizálni meri a kormányt az ballib, meg csak sírni tud...


Najó, viszont én itt befejeztem. Szarok én rád janika, éljél a magad világában, csak ne menj el szavazni soha többé az ország érdekében...

2015. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!