Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell a melegnek coming...

Miért kell a melegnek coming out-olniuk, nyíltan felvállalni a szexuális identitásukat?

Figyelt kérdés
Ha egyesek szerint a vallás magánügy, és négy fal közé való, ilyen alapon miért nem magánügy a szexuális identitás ?
2015. márc. 22. 20:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Mert amikor megkérdezik, miért nincs barátom/barátnőm/férjem/feleségem, akkor ne kelljen naponta magyarázkodni/hazudozni órákat, amikor szimplán megmondhatom az igazat is. Pl. meleg vagyok, ezért nincs barátnőm, hanem barátom van.

Azzal, hogy elmondom valakinek, hogy meleg vagyok, nem akarom őt is meleggé tenni.

A vallással sincs semmi gond addig, amíg nem akar megtéríteni.

2015. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
1: Szerintem a kérdező nem feltétlenül erre gondolt. Az tiszta sor, ha valaki megkérdezi, akkor elmondod neki. Viszont annak már semmi értelme, hogy valaki a világgá kürtöli azt, hogy meleg.
2015. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

A valláshoz való hasonlítása elég vicces. A vallás magánügy abban az értelemben, hogy meg akarjuk tartani az állam és egyház különválasztását. Nem abban az értelemben, hogy ha azt mondod katolikus vagy, akkor jól megvernek és leköpnek, és az emberek 90%-a vállat von és megy tovább. Vagy ha katolikus vagy, megfosztunk a házassághoz való jogodtól (nem tudnám kezelni ezt az iróniát). Azért a melegek befolyását a vallások befolyásához hasonlítani elég vicces gondolat. A vallás négy fel közé való, de azért több ezer templom van az országban. Nem tudom hogy jött ennek a homoszexualitáshoz való hasonlítása, de elég vicces ötlet.


Amúgy az a coming out lényege, hogy megmutassák a népnek, milyen sok normális, közkedvelt ember meleg. Az, hogy mondjuk Ellen Page vagy Ian McKellen vagy Neil Patrick Harris meleg sokkal többet jelent az elfogadásuk mellett, mint hogy egy ekkora meg ekkora számú arctalan tömeg meleg.

Nyilván itt a publikus nagy bejelentésekre gondolok. Mikor egy ember a családjának mondja el, az egyszerűen csak őszinteségből történik. De gondolom nem ezzel van a bajod.

2015. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem senki sem kürtöli világgá. Hol hallottál ilyenről (néhány sztár kivételével, amit felkapott a média)?


Ugyanúgy akarnak csak hozzáállni, min a heteroszexuálisok. Pl. én sem biztos, hogy kíváncsi vagyok a férfi munkatársam feleségére/gyerekeire, mégis naponta hallok róluk sztorikat vagy bámulom a fényképüket az asztalán. Tehát ugyanúgy nem tartja magánügyének a szexuális identitását.

Akkor egy homoszexuálisnak meg miért kéne? Ugyanúgy csak az életéről sztorizgat, akár érdekel valakit, akár nem.

2015. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, amit kettes mondott. Magánbeszélgetés során ha kérdeznek férjről, feleségről, akkor az illető nyugodtan vállalhatja, hogy ő a saját nemét szereti, itt azzal van a probléma, hogy sokan boldognak és boldogtalannak a képébe dörgölik, hogy ők micsodák meg hogyan szeretik, még akkor is, ha nem kérdik. Pl. nekem heteroként van fetishem, a cicaruhás lányok jobban érdekelnek, mint simán, meztelenül, mégsem reklámozom mindenki előtt ezt.
2015. márc. 22. 20:23
 6/20 anonim ***** válasza:
55%
5. Ők sem reklámozzák a fétisüket. Az, hogy valaki homoszexuális, az nem fétis.
2015. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én "hülye" vagyok, szemembe minden az irányultságok (hetero / homo / bi / aszexuális) és a fetishek ugyanabba a "rejtegetnivalóba" tartoznak.
2015. márc. 22. 20:31
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

7. Oké, az te vagy. Valaki viszont máshogy gondolja. Vagy éppen nem annyira szemérmes.

Nekem múltkor a vonaton azt kellett végighallgatnom, hogy a srác hogyan szedett fel a buliban egy vadidegenet csajt és hogyan rakta seggbe. Kb. 1,5 órás út volt, végig erről beszélt. Én meg "mellettük" ültem és a zene sem segített, mert nem is suttogott. Láthatóan nem érdekelte, hogy ezt "rejtegetni" kellene.

Pedig mennyivel jobb lett volna, ha úgy gondolkodik, mint te. :/

(Vagy a másik nagy kedvenc a bíróságról hazautazó exfeleség, 50 perc volt, de az már egy másik sztori.)

2015. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%
4: Körülbelül minden hétre jut egy "híresség", aki "bevallja". Aztán ennek marhára nincs értelme.
2015. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

9. Valamivel a címlapra kell kerülni. Itt lehet nincs hatása (bár nem hinném), máshol viszont van. Elég csak megnézni, hogyan állnak ehhez pl. északabbra vagy nyugatabbra.

Persze mindent egyszerűbb a szőnyeg alá söpörni, de lassacskán azért az a dombocska feltűnő lesz már.

2015. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!