Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP eltörölné a kötelező...

Az MSZP eltörölné a kötelező nyelvvizsgát? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Valamennyire igazuk is van.


Aki mondjuk matektanárnak megy vagy ügyvédnek, neki minek kell nyelvvizsgázni?



2015. ápr. 22. 16:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%

,,Akkor a szakirodalmat írók számára kell kötelezővé tenni a magyar nyelvvizsgát."


Nyilván ironizáltál, azonban még ha komolyan is gondoltad volna, semmit sem érnél el vele. A több száz évnyi múltban megjelent szakirodalom attól nem fog magyarrá válni, hogy a jövőben csak magyarul jelennek meg cikkek a világ minden táján.

2015. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tényleg semmi értelme a nyelvvizsgának, kidobsz 20e forintot egy papírra amit a cégek nem néznek meg, mert őket az érdekli, hogy tudsz-e angolul
2015. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Én azért egy egyetemet végzett embertől elvárnám a széles látókört, annál pedig nem nagyon teljesül ez, aki csak magyarul tud olvasni. Persze a nyelvvizsga nem a legjobb fokmérője a nyelvtudásnak, de jobb nincsen egyelőre.
2015. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
34%
A magyar az alapműveltség része. A többi nyelvről ez már nem mondható el.
2015. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
# 14 Egy általános iskolát/szakiskolát végzett embertől elvárjuk, hogy rendelkezzen egyfajta alapműveltséggel. Egy diplomás embernek azonban az alapműveltség nem elég. Ha valaki el akar végezni egy egyetemet, annak szélesebb ismeretekre kell szert tennie, még ha csak egy szűk körben is. Ezekhez pedig szükség van egy vagy több idegen nyelv ismeretére.
2015. ápr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
63%

"A magyar az alapműveltség része. A többi nyelvről ez már nem mondható el."


Neked az a vágyálmod, hogy elérd a 0%-os hasznosságot? Vagy minek trollkodsz itt?

2015. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%

Az alapelképzelés az az, hogy aki komolyan gondolja a saját szakját, az szeretne tájékozódni is a fejleményekről, kutatási eredményekről. Ezek pedig általában nem Magyarországról jönnek, ezért fontos a nyelvismeret.


Itt jön azonban az, hogy nem egy középfokú nyelvvizsgást láttam már aki az adott nyelven egy épkézláb mondatot nem tud elmondani. Viszont hogy valaki egy origós angol középfokún átcsússzon ahhoz tényleg nem kell nagy ész...

2015. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

Orbán direkt teszi tönkre az oktatást, az MSZP pedig masszív hülyeségből. Igazuk van, minek a nyelvvizsga. Sőt, minek a vizsga. Mondjuk ki, aki diplomát akar, jelentkezik egy papíron. Nem kell írnia se tudni, valakivel kitölteti. Néha elsétál az egyetem felé, 5 év múlva pedig behívják, és nagy tisztelettel átadják neki a mesterdiplomát.

Aztán hazamehet. Jobb, ha nem nyúl semmihez, még kárt tesz benne.

2015. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
45%

" is. Ezekhez pedig szükség van egy vagy t"


1.Minek kötelezni bárkit is, ha nyelvvizsga nélkül is el tudja magát adni?

Ha annyira érdekli a munkáltatót, úgyis rá lesz utalva, hogy megcsinálja.

Ha viszont felveszik anélkül, akkor meg minek dobjon ki többszázezer forintot az ablakon?

2.Elhiszem, hogy kellően szűklátókörű vagy, de szeretnélek felvilágosítani, hogy az, hogy valaki nyelvvizsgát szerzett nem jelenti azt, hogy örökre megszerezte a tudást.

2 év és már a felére nem fog emlékezni, én 7 éve tettem, talán egy alap menne.

3.Ahogy már írták, szakirodalom olvasásához kevés a középfokú nyelvvizsga.

4. Egy komoly munkahelyen nem működik a "főnök, láttam a youtubeon/www.whoifnotme.com-on, hogy így kell csinálni", hanem továbbképzésre küldenek és le is vizsgázol belőle.

Addig pedig csinálod a papír szerint...

5.A legtöbb szakma nem fejlődik úgy, mint ahogy te előadod, illetve az újdonságokkal nem is nagyon lehet mit kezdeni az előbbiek alapján.

Nem tudom miért csinálsz úgy, mintha mindenki a Nasa-nál dolgozna vagy a Cern-ben...

De tudom, a te matektanár/ügyvéd ismerősöd heti szinten kutakodik angol nyelvű oldalakon, mert bármikor kiderülhet, hogy a 2*2 az nem 4 az általános iskolás matek szerint.

És persze erről magyar oldalak be se fognak számolni.


Szal teljesen fölösleges, akit érdekel megcsinálja, akit meg nem, annak pénzkidobás.

2015. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A szakirodalom kifogás azért hülyeség, mert akkor egyes szakokon miért jó a lovári, meg az eszperantó? Vagy bármelyik természetes élő idegen nyelv? Milyen szakirodalom van mondjuk Munkaügyi és Társadalombiztosítási Igazgatási szakon kínaiul vagy arabul? Vagy mondjuk egy magyar jogász mire megy az olasz szakirodalommal, ha a bíróságon fogalmazónak akar jelentkezni? Vagy a pénzügy-számvitelt végzettnél ki a francot érdekel, ha a számain fog ülni egésznap az íróasztal mögött, de van egy portugál nyelvvizsgája?


Főleg, ha csak azért csinálták, hogy kiadják végre a diplomát, és ahogy kijöttek a sikeres vizsgáról a felét már el is felejtették.


Azért kell a nyelvvizsga, mert sok píz van benne. Ennyi. '96 óta persze már gombamód elszaporodtek a különféle nyelvvizsgák meg tanfolyamok úgyhogy nem csak egy-két helyre folyik a zsé, de megy oda is elég.


A munkáltató majd eldönti kell-e neki a nyelvtudás vagy sem és ha kell, akkor melyik. Mert hiába lobogtatja a diplomás, hogy neki spanyol és francia középfokra adták ki a diplomáját, ha cégnél angolul és németül kéne tudni, vagy fordítva.


Ha meg a nyelvtudás kéne ahhoz, hogy lediplomázzon, aki nem tudna lediplomázni, el se jutna a szakdolgozatik, a védésig a záróvizsgákig. De eljut. Sok summa cum laudéval végezne, de nincs nyelvvizsga. Sok meg átcsúszik kettesekkel, de mondjuk befizetett a 200 órás tanfolyamra, áttolták-húzták a nyelvizsgán, de már fele annyira sem beszél, viszont a papírt kiadták.


Melyikkel menne többre egy munkáltató vajon?



Mondom én ezt úgy, hogy van egy felső és egy középfokú nyelvvizsgám.


Ezzel együtt az MSZP menjen már le a lefolyón, ki a fenét izgat még, hogy mit csinálnának?

2015. ápr. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!