Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szívesen élnétek egy olyan...

Szívesen élnétek egy olyan fejlettségű országban, mint Svédország, de mindenféle liberális dekadencia nélkül?

Figyelt kérdés
Szerintem ez lenne a tökéletes.
2015. aug. 2. 14:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%

"7: ne hasonlíts európai kultúrákat más kultúrákhoz."


az Európai kultúrák között is vannak jelentős különbségek

2015. aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%
Én szívesebben élnék egy kevésbé fejlett, de "liberálisan dekadens" országban, mint egy fejlettben, ami nem az.
2015. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

12: utazgass kicsit a világban, vagy olvass és művelődj, ha erre nincs lehetőséged.

Én már nagyon sok helyen jártam. Bár valóban az európai kultúrák sem hasonlóak. De mégis bármilyen európai kultúrájú országban otthonosan mozog egy európai ember. Ez a nem európai kultúrájú országokról nem mondható el. Az emberek is mások, más az értékrendjük, nem értenek minket, és mi sem őket.

2015. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%
Liberális demokrácia nélkül Svédország sem lenne olyan fejlett, amilyen. Épp ez adott teret a fejlődésének. Illiberális ország eddig csak akkor volt gazdag (és itt az egyszeri állampolgár számára is elérhető jólétre gondolok), ha értékes ásványkincseken ült és hajlandó volt kooperálni a nyugati országokkal.
2015. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%

Igen.

Ha ejtenék a genderizmust, multikultit meg a hasonló marhaságokat, akkor simán.

2015. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
60%
5: Nincs. Lásd Japánt. Talán az egyik legfejlettebb ország a világon és nem ismerek más kultúrát, ami annyira konzervatív lenne, mint az övék.
2015. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

Ó, igen, mire mennénk a japán konzervativizmus nélkül...

[link]

[link]

[link]

2015. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 tetro ***** válasza:
37%
Japán ezért fejlett mert konzervatív :D Szeretném én ha annyira konzervatívok lennénk, hogy nyugodtan vonulgathat bárki akinek tetszik manga diáklánynak öltözve az utcán, és nem rugdossák össze hazafiak.
2015. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
16%
Igen. Egy "liberális demokráciában" (ami manapság inkább szélsőliberális diktatúrát jelent) nem sokáig tartható fent ez a fejlettségi szint. Svédországot pár éven belül katasztrófa sújtotta övezetté lehet nyilvánítani.
2015. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szeretném, ha ezekre az "én megmondtam előre" kommentekre pár évvel később visszatérhetnék.
2015. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!