Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is kellene ma Magyarorsz...

Miért is kellene ma Magyarországon maradni?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben megértem azokat az embereket, akik gazdasági vagy társadalmi okok miatt elhagyják az országot. Nagyon fel sem vetődik bennem a kérdés, hogy vajon miért is mennek el ennyien itthonról. A legtöbbjüknél gazdasági érdekek vannak előtérben, de gondolom vannak olyanok is, akik a magyar társadalom miatt inkább egy szabadabb, nyitottabb és nem utolsó sorban liberálisabb társadalomban kívánnak élni. Itt most nem összehasonlítást akarok kicsikarni, hogy "van ennél rosszabb hely is" vagy, hogy "itt és itt még többen vándorolnak ki", mert szerintem ez a viszonyítgatás a legrosszabb ebben az esetbe, hanem rámutatni, hogy most már igazán itt lenne az ideje nyitni a nyugati a nyugati világ felé, és nem négykézláb kelet felé tolódni. Amikor megkérdeztek minket, hogy ki az, aki külföldön képzeli el az életét, az osztály nagy része jelezte, és erre fel jött az a kérdés, hogy "mi a gond Magyarországgal?". Kb. mindenki nevetett, ami szerintem egy logikus reakció volt. Hiszen nézzük már meg, ha nem is pénz szempontjából, de a mai fiatalság nem hiszem, hogy egy elnyomott, beszabályozott rendszerben szeretne élni. Miért megy nekünk magyaroknak minden olyan nehezen?! És most oké, hogy éltetik a jobboldali pártokat, de remélhetőleg még a kormányra kerülés előtt kiábrándul belőlük a társadalom, mert, ahogy a történelem során számtalan alkalommal láttuk, ezektől a csoportoktól jóra nem számíthatunk...

2015. dec. 30. 17:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
12%

A sok egyéb ostobaság mellett:


"Szerintem a meleg társadalmat is ugyanazok a jogok illetnék meg"


Ma Magyarországon a melegeket ugyanolyan jogok illetik meg mint bárki mást.


A cigány - többség együttélés kérdését is lehetne árnyalni.

2015. dec. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

#21 ez egyáltalán nem igaz

Szerinted valóban ugyan azok a jogok illetik meg a melegeket?!

Csak a legfontosabbak, amik szembetűnően nem illetik meg őket: házasság, örökbefogadás. Ezeket a törvény engedélyezhetné, hiszen ezzel az intézkedéssel senkitől sem vennének el semmit, csak adnának, a család, gyereknevelés jogát.

2015. dec. 31. 11:12
 23/33 anonim ***** válasza:
15%

"Szerinted valóban ugyan azok a jogok illetik meg a melegeket?!"


Igen, természetesen.


"Csak a legfontosabbak, amik szembetűnően nem illetik meg őket: házasság, örökbefogadás."


Hiszen házasodhatnak. Én heteróként házas is vagyok, van feleségem. Ez minden magyar állampolgárnak kijár, a melegeknek is. Ellenkező neművel bárki házasságit köthet, bár itt is vannak kitételek.


"Ezeket a törvény engedélyezhetné, hiszen ezzel az intézkedéssel senkitől sem vennének el semmit, csak adnának, a család, gyereknevelés jogát."


Nem is veszi el. Magyar állampolgár - függetlenül nemi identitásával - ugyanolyan jogokkal bír. No már, ha valaki férfiként a férfi párjától vár gyermekáldást, az nem a társadalom problémája.

2015. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, én fehér, heteró férfi vagyok.

És diszkriminálva!!! A nőkkel szemben.

Ők tudnak szülni, én nem.

És ezen nem segít a liberalizmus.

Egy házasság célja a gyerekszülés. (Ha nem tud a nő (sem) szülni, akkor van örökbefogadás.)

De egy férfi sehogy nem tud szülni.



Hány éves is vagy te?

2015. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

HakapesziM: Te biztos Magyarországon élsz?! Akkor világosabban fogalmazok, pontosítok a kijelentéseken: Tehát MA MAGYARORSZÁGON!!! azonos neműek nem köthetnek házasságot (úgy, ahogy pl. az USA-ban, Írországban), csak bejegyzett élettársi kapcsolat van, ami szűkebb fogalom a házasságnál, és nem is bír olyan jogokkal mint a házasság. Pl. nem fogadhatnak örökbe gyereket, vagy nem vehetik fel egymás nevét, úgy mint a heteró párok. Szóval ennyit erről. És lehet nem volt világos, de én "meleg" alatt a homoszexuális embereket értettem a leírtakban. Dehogy bír minden magyar állampolgár ugyanazzal a joggal, itt van rá egy példa, a már említett meleg/transznemű közösség.

Jah, és hogyha már a biológiánál lyukadtunk ki, nem lehetetlen férfiként terhesnek lenni, persze ezt egy ilyen országban lehetne magyarázni, de felesleges. Illetve ez attól függ így jobban belegondolva, hogy ki mit tart férfinak. Tessék, első találatok közül a Google-ban:

[link]

Mondjuk, ilyet sem mostanában fogunk Magyarországon látni.

2015. dec. 31. 16:45
 26/33 anonim ***** válasza:
8%

Én is a melegekre gondoltam. Köthetnek házasságot, ugyanúgy mint bárki más.


A házasságkötésnek vannak feltételei, senki nem veheti el pl. az anyját, a húgát vagy épp nem lehet valakinek több férje, felesége. És a házasság ellenkező neműek között köttetik. Tehát nem férfi - férfi, nő - nő, férfi - kutya, férfi - teknősbéka viszonylatban. Ez már rég így van ám. Neked is anyukád, apukád van, ha jól meggondolod.


De ez mindenkire egyformán vonatkozik. Hol a gond?

2015. dec. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Így Új Év kapcsán találtam rá erre a videóra (nem volt nehéz;)

[link]

Ennyit erről megint csak, a liberális világ a centrum, mi meg a periféria, ha úgy tetszik. Miért nem tudjuk mi is magyarok követni a liberalizmus kitaposott útját? Miért kell szembemenni az ismeretlennel, mikor nem tudunk róla semmit. Erről szól ma Magyarországon a politika....

2015. dec. 31. 16:55
 28/33 A kérdező kommentje:
Nem, a házasság intézménye egy szabad országban magában foglalja az azonos neműek egybekelését is. Tehát házasság kötetthet férfi-férfi, nő-férfi, nő-nő között, és az, hogy mert csak Férfi és Nő között lehetséges, mert a teremtő így határozta meg, az nonszensz, hibás érv.
2015. dec. 31. 16:57
 29/33 anonim ***** válasza:
8%

"nem lehetetlen férfiként terhesnek lenni, persze ezt egy ilyen országban lehetne magyarázni"


Hát, szégyen, nem értünk meg még erre, megsemmisítő a gondolat. Ám mondjuk férfiként libabőrös lesz a hátam egy ilyen borzasztó elképzeléstől.


"hogy ki mit tart férfinak"


Nem merem megnézni, 40 éves férfiként. Talán rosszul aludnék egy ilyen szörny látta után. Megnyugtat, hogy a szomszéd szobában alszik a szép kétéves kislányom - a nejem szülte, maradiak vagyunk.


"Mondjuk, ilyet sem mostanában fogunk Magyarországon látni."


Amiért áldassék a Fentvaló neve - mondom ateistaként.



Komolyra fordítva: ha meg is oldod valami agyafúrt orvosi trükkel, hogy egy férfiember a hasüregében - vagy máshol - valahogy kihordjon egy magzatot - a női petesejtre akkor is szükséged lesz, bármilyen kirekesztő is az őstermészet.

2015. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
8%

"Ennyit erről megint csak, a liberális világ a centrum, mi meg a periféria, ha úgy tetszik. Miért nem tudjuk mi is magyarok követni a liberalizmus kitaposott útját?"


Ja, ironizálsz. Bocsi, csak most vettem észre a sokadik válasz után.

2015. dec. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!