Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is kellene ma Magyarorsz...

Miért is kellene ma Magyarországon maradni?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben megértem azokat az embereket, akik gazdasági vagy társadalmi okok miatt elhagyják az országot. Nagyon fel sem vetődik bennem a kérdés, hogy vajon miért is mennek el ennyien itthonról. A legtöbbjüknél gazdasági érdekek vannak előtérben, de gondolom vannak olyanok is, akik a magyar társadalom miatt inkább egy szabadabb, nyitottabb és nem utolsó sorban liberálisabb társadalomban kívánnak élni. Itt most nem összehasonlítást akarok kicsikarni, hogy "van ennél rosszabb hely is" vagy, hogy "itt és itt még többen vándorolnak ki", mert szerintem ez a viszonyítgatás a legrosszabb ebben az esetbe, hanem rámutatni, hogy most már igazán itt lenne az ideje nyitni a nyugati a nyugati világ felé, és nem négykézláb kelet felé tolódni. Amikor megkérdeztek minket, hogy ki az, aki külföldön képzeli el az életét, az osztály nagy része jelezte, és erre fel jött az a kérdés, hogy "mi a gond Magyarországgal?". Kb. mindenki nevetett, ami szerintem egy logikus reakció volt. Hiszen nézzük már meg, ha nem is pénz szempontjából, de a mai fiatalság nem hiszem, hogy egy elnyomott, beszabályozott rendszerben szeretne élni. Miért megy nekünk magyaroknak minden olyan nehezen?! És most oké, hogy éltetik a jobboldali pártokat, de remélhetőleg még a kormányra kerülés előtt kiábrándul belőlük a társadalom, mert, ahogy a történelem során számtalan alkalommal láttuk, ezektől a csoportoktól jóra nem számíthatunk...

2015. dec. 30. 17:27
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, hogy a kérdező trollkodik vagy komolyan gondolja.
2015. dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
8%

"Nem, a házasság intézménye egy szabad országban magában foglalja az azonos neműek egybekelését is."


Tehát ez határozza meg, szabad - e egy ország. Értem. De jó ez az elnyomás.....

2015. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
24%
Te kerdezo en Ausztraliaban elek es itt sem hazasodhatnak ossze a melegek. Egyutt elhetnek errol papirt is keszithetnek stb. de ugy mint egy hetero par nem hazasodhatnak. es van egy olyan erzesem hogy nem is lesz ra lehetoseguk, kb a lakossag 80 % van ellene plusz a kormany se tamogatja, pedig ez egy demokratikus es nagyon is szabad orszag.
2016. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!