Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó ötlet lenne legalizálni a...

Jó ötlet lenne legalizálni a k. rválkodást ( szigorúan ellenőrzött körülmények között ) és a füvet?

Figyelt kérdés

Nincs mit tagadni, rengetegen nyúlnak könnyű drogokhoz, többek között fűhöz. Aki akar, az most is tud venni. Szerintem nekem se kéne 300 méternél többet sétálni ( pláne így este ), hogy vegyek. Ha legalizálnák, még én is kipróbálnám, rengeteg emberrrel együtt. Hatalmas bevétel lenne, csak magából az ÁFA-ból, hát még ha adót vetnének ki rá.

Ugyanez igaz az éjjeli ( sokszor éjjel-nappali ) pillangókra. Elég szétnézni az interneten és találok rájuk vonatkozó reklámot. És bár jómagam nem, de sokan mások élnek ezzel a lehetőséggel.

Nem lenne egyszerűbb legalizálni? Minden hónapban / 2 havonta orvosi vizsgálatra kell menniük, csak és kizárólag bordélyházakban dolgozhatnának ( ahonnan természetesen a köztisztviselők ki lennének tiltva, mint magánember ).

Egyszerűbb lenne és hatalmas bevételt hozna. Most ( ahogy eszembe jutott ez a kérdés ) néztem meg, egy sarki lány átlag 5000 forint körüli összeget kér el egy akcióért. Erre csak maga a 27%-os ÁFA 1350 forint.

A fűnek is a fekete piaci ára ( ezt egy YouTube videóban láttam ) 2500 forint / gramm körül van. Erre is az ÁFA 700 forint / gramm ( és mint említettem lehetne rá akár adót kivetni ).

Nem lenne jobb ezeket a létező ( és jelenleg illegális ) szolgáltatásokat legalizálni?


2016. febr. 24. 22:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

De, teljesen jó lenne.

Meg legalizáljuk az állatokkal való nyilvános közösülést is meg az egymás szájába hányást a közterületeken.

Meg ha már itt tartunk, akkor lehessen már meztelenül szaladgálni az utcán és odaxarni, ahová csak akarok.

És ha már idáig is eljutottunk, akkor álljunk négykézláb és röfögjünk vagy ugassunk és túrjuk a földet a kezeinkkel és az arcunkkal.


Vagy mondjuk mi lenne, ha fejbe rúgnánk a dílereket meg a prostikat? Ja, hogy így is lehetne?

2016. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%

Én támogatnám.

A prostitúció tiltása felfoghatatlan számomra. Hiába tiltják, így is virágzik. Évezredek óta így megy, és olyan ősi ösztönre épül, amit nem lehet kiirtani az emberekből. Akkor mire való ez a szélmalomharc?


A fű legalizálását nem anyagi okokból engedném, hanem egészségügyi okokból. Az elmúlt években ijesztő mértékben nőtt a különféle dizájnerdrogok használata, mert az legális és olcsó. Viszont teljesen ellenőrizetlen is, sem a rövid-, sem a hosszútávú hatásaikat nem ismerjük. Volt a krokodil, amitől az emberek húsa foszlott le, volt a biofű, ami szintén halálos áldozatokat szedett, satöbbi. Ehhez képest a füvezés ártatlan kis játék. Mégis ezt üldözik, pedig rengeteg ismeretünk van róla. Ha orvoshoz kerül valaki a fű miatt, az orvos tudja, mivel áll szemben. A két hete kitalált új vegyületről ugyanez nem mondható el.

2016. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A "prostitúció" most is mindenhol fellelhető. Most vonatkoztassunk el az internetes keresőktől... csak míg az egyetemre megyek, az utam elvisz 2 night club mellett. Voltunk már ezeken a helyeken a haverokkal -még régen :)- alig ülsz le és kérsz piát már ott is van a hölgy és felajánlja a társaságát. Aztán jön a dolog lényegi része, hogy milyen társaságot is szeretnél, milyen "extrákkal" és hogyan fizetsz. Ha új vagy kp, ha már kicsit rutinosabb vagy belemennek, hogy fizetsz nekik még 2 kört (kb 25-30k HUF) és meghívod egy a csapos barátnőjüket is valami koktélra (alsó hangon 15k). Aztán ott vannak az internetes szolgáltatások is "akikre büszkék vagyunk a XXI. század hajnalán" címszóval.


A fűvel kapcsolatban erős fenntartásaim vannak. Nem élek vele, igaz kipróbáltam nem fogott meg. Emellett veszélyesnek is tartom. Mindazonáltal én nem ezen dolgok miatt ellenzem, hanem mert az a tapasztalatom, hogy mi magyarok hajlamosak vagyunk túlzásokba esni. :)

Nézd meg, kb olyan manapság a cigarettavásárlás is mint egy becsekkolás a reptereken, mégis pöfög a 13 éves Janika a játszótéri hintában, miközben a dobozos borsodit próbálja felbontani az anyukája vágta körmével.

2016. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert a politikus nem osztozik, rengeteg félrenézés pénzt fizetnek a drogkartelek bordélyházak
2016. febr. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kovpet ***** válasza:
53%
Az azért legyen meg, hogy a prostitúció legális... már ha Magyarországról van szó.
2016. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A prostitúciót felesleges engedélyezni. Két kattintással találsz magadnak kulturált, tiszta prostituáltat, ne kelljen már bármelyik út szélén néznem, ahogy mindenféle retek árulja magát. Nem vagyok rá kíváncsi.


A füvet pedig szerintem legalizáljuk. Túl sokan szednek dizájnerdrogokat, pedig elég lenne, ha csak füveznének. Akkor is ugyanúgy elbutulnának és ugyanolyan akaratgyenge selejtek lennének, akiknek ilyen szemétre van szükség ahelyett, hogy változtatnának az életükön(vonatkozik ez az alkeszokra is) de legalább fizetnének adót. Na és ha az emberek elkezdenék tömegesen használni, akkor butábbak lennének, kevesebb lenne a konkurenciám :D


Vajon az emberiség legnagyobb elméi miért nem voltak sem füvesek, sem alkeszok?

2016. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Többen írtátok, hogy azért nem legalizálnátok, mert így is megtalálhatóak.

De pont ezért kéne legalizálni. Ha már létezik és nem is lehet megállítani, nem lenne egyszerűbb legalizálni és ezáltal egy új bevételi forráshoz jutni?

A prostitúció, pontosabban bordélyházak legalizálásának is pont az lenne a célja, hogy ( ahogy az egyik válaszoló írta ) ne minden sarkon ott álljanak vagy éppen a bárokban kínáljál magukat, hanem az ember tudja, hogy hol keresse őket, ott pedig számlát állítanak ki, adóznak.

2016. febr. 25. 16:30
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hadd hülyüljön tovább a társadalom...
2016. febr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


A qurválkodás most is legális a türelmi zónákban. Csak sok feltétele van amit nem tartanak be - orvosi igazolás stb -

2016. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!