Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek a kifejezesek hogy "...

Ezek a kifejezesek hogy " zsidoberenc " " antimagyar " " bertollnok " "ciganybunozo " mikor leptek be a magyar nyelvbe?

Figyelt kérdés
Gondolom a politikai partok - es a gondolkodas - radikalizalodasanak van valami koze a dologhoz, de ilyen -es hasonloan - vad kifejezeseket nem nagyon hallott az ember 40 evvel ezelott.

2016. ápr. 9. 00:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Akkor léptek be amikor az emberek értelmesebb részének kinyílt a szeme és ki merte mondani, mi a helyzet.
2016. ápr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Én azóta hallom/látom, mióta elkezdtem netezni aktívan (Kb. 10 éve). Szóval akkor már tuti voltak.
2016. ápr. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Ja, igen. A net elterjedésével jöttek be ezek a kifejezések. Mindenféle blogger írogatott mindenfélét indexen meg hasonló helyeken, hogy mi magyarok mekkora xarok, náczik, gonoszok, lopósak, lusták, ostobák stb. vagyunk. Szinte versenyt űztek belőle. Én ezt olvasva nőttem fel. (Mostmár a világ összes kincséért se kattintanék rájuk.) Sokszor beletapostak a lelkembe, felzaklattak, nem volt elég, hogy a rendszerváltás miatt a szüleim munkanélküliek lettek, szegények voltunk, még akkor a nemzetemből és a vallásomból is gúnyt űztek a saját hazámban.
2016. ápr. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
2006-tól kezdtek el igazán népszerűek lenni, de azelőtt is léteztek skinhead körökben.
2016. ápr. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
A kurucinfo jelentős felvilágosító munkát végez a témakörben.
2016. ápr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 electroman75 ***** válasza:
16%
Remélem elfognak tűnni a köztudatból hamarosan. Remélhetőleg az ékezet nélküli barmolással egyetemben.
2016. ápr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Ezeket a magyar emberek hozták a köznyelvbe és az ellenük áskálódó zsidókra használták.
2016. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Amikor azok a jelenségek megjelentek, amikre ezeket a szavakat használjuk.
2016. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

De gondolom a "mélymagyar, magyarkodó" és társai nem zavarnak. :D

Egyébként nem most jelentek meg az ilyen kifejezések.

2016. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9

Ha tolem kerdezed akkor illik reagalnom :


Engem sem a kerdesben kiirt kifejezesek sem az alltalad emlitett szavak nem " zavarnak " en arra voltam kivancsi hogy mikor lettek nepszeruek. A valaszok alpjan kb. ertem, a rendszervaltozas ideje lehetett amikor felkapottak lettek ezek a kifejezesek, holott elotte is leteztek.


Az alltalad emlitett kifejezesekrol : tolem nyugodtan lehet " melymagyarozni" es "antimagyarozni" is

A szolasszabadsag definiciojaba kenyelmesen belefer nemcsak az elmitett hanem meg sokkal vadabb kifejezesek hasznalata is.

2016. ápr. 9. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!