Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Inkább azt szeretnéd, hogy...

Inkább azt szeretnéd, hogy Magyarország a jelenleginél vallásosabb vagy inkább tudományosabb hely legyen?

Figyelt kérdés
Melyik legyen?
2016. ápr. 19. 19:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
A kettő nem egymást kizáró fogalom, így nem vagy-vagy alapon lehet dönteni köztük.
2016. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

#1

Akkor te egyértelműen a vallás mellett teszed le a voksodat.

2016. ápr. 19. 19:11
 3/20 anonim ***** válasza:
"Magyarország a jelenleginél vallásosabb vagy inkább tudományosabb hely legyen?" Korod?
2016. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%
Spirituálisabb és lehet vallásosabb is, ne pedig nihilista
2016. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
93%

Például Isaac Newton is mélyen vallásos volt, tehát a kettő nem zárja ki egymást.

Én inkább azt szeretném hogy az emberek Magyarországon felvilágosultabbak, értelmesebbek és tapintatosabbak legyenek, de úgy érzem ez merész álom.

2016. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
Jó kérdés. Én mormon vallású vagyok és nem bánnám ha magyarországon elterjedtebb lenne ez a vallás, mert itt minden csak a kereszténység körül forog én úgy látom. Jó lenne ha teret adnának más vallásoknak is, hogy kicsit kibontakozhassanak. Egy hindu ismerősöm aki már évek óta magyarországon él, szintén aggályát fejezte ki, mert az ő vallásuk sem túlságosan "támogatott" jelenleg Magyarországon.
2016. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%
Hát amilyen gyökér pávák ma az emberek szerintem nem ártana az a vallás
2016. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Meg vagyok keresztelve sőt még első áldoz is voltam, én amikor hittanra jártam jöttem rá, hogy mennyire képmutató a római katolikus vallás. Beszélnek arról, hogy Jézuska milyen életet élt ,fa kupából ivott pl. és ennek ellenére ha bemégy egy római katolikus templomba, mit látsz? POMPÁS díszeket, pap bácsi új autóval, Omega órával feszít. Egy képmutatás az egész. Azt szeretném ha mindent reálisan lássunk és ne a hit hanem a törvény szabjon gátakat. :)


A templomok tetején miért van villámhárító ? Ez a mondat megmagyaráz mindent.

2016. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelműen tudományosabb, és minél kevésbé vallásos. Szerintem a kettő akadályozza egymást (lsd genetikai kísérletek).
2016. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Villámhárító? Hát hogy ne égjen porig már ne is haragudj
2016. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!