Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon volt a leggyeng...

Magyarországon volt a leggyengébb a GDP-növekedés egész Európában, sereghajtó lett a magyar gazdaság Európában. Mit szóltok?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2016. máj. 13. 18:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"magadra célozgattál volna, mert a gyenge gazdasági növekedés az autókonszernek visszavett termelésének köszönhető...


te nagy közgázmester ez nyilván tudod, csak valamiért borzasztóan demagóg akartál lenni?"


közgazdasági egyetemet végeztem, grátiszként ez a munkám, tehát úgy gondolom, tudom, mit beszélek :) de mindig jó kedvre derít a hozzád hasonló sötét emberek erőlködése :)

2016. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
A Tesla gyár nagyon kéne most, az biztos. De valószínű elhappolják előlünk a szlovákok.
2016. máj. 14. 15:14
 23/35 anonim ***** válasza:

"közgazdasági egyetemet végeztem, grátiszként ez a munkám, tehát úgy gondolom, tudom, mit beszélek :) de mindig jó kedvre derít a hozzád hasonló sötét emberek erőlködése :)"


milyen munkakörben dolgozol? mert megindokolni nem nagyon tudtad a felmerült aggályaimat...

2016. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

már leírtam, sajnálom, ha nem tudtad értelmezni :)


egy Tesla gyár tényleg jól jönne :)

2016. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"milyen munkakörben dolgozol?"


Csak egyszerű kíváncsiságból kedves 36%-os: Neked milyen végzettséged, illetve munkaköri tapasztalataid vannak, hogy általában a fél GyK-t lealacsonyítod? :)

2016. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"Csak egyszerű kíváncsiságból kedves 36%-os: Neked milyen végzettséged, illetve munkaköri tapasztalataid vannak.."


Fideszéljenző bértapsoló? :D

2016. máj. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Készítettem egy számítást a 05-13 20:19 válaszoló által belinkelt táblázat alapján, ahol összevetettem az MSZP és a Fidesz időszak gazdasági növekedését Lengyelország és Szlovákia gazdasági növekedésével, és államadósságának változásával. Ez volt a táblázat:

[link]

Íme az eredmény:

Szlovákia 2005-2010: gazdaság növekedése 31 %; államadósság növekedése: 6,9 % (33,9 %-ról 40,8 %-ra)

2011-2015: : gazdaság növekedése 11.8 %; államadósság növekedése: 6,9 % (40,8 %-ról 52 %-ra)


Lengyelország 2005-2010: gazdaság növekedése 27.1 %; államadósság növekedése: 6,6 % (46,7 %-ről 53,3 %-ra)

2011-2015: gazdaság növekedése 14,8 %; államadósság növekedése: - 2 % (53,3 %-ról 51,3 %-ra)


Magyarország (2005-2010) gazdaság növekedése 3.5; államadósság növekedése: 20,1 % (60,5-ről 80,6-ra)

(2011-2015) gazdaság növekedése 8,6 államadósság növekedése: - 5,1 % (80,6-ról 75,5-re)


A lényeg, az MSZP időszak alatt miközben Magyarországon 2005-től 2010-ig összesen 3,5 %-ot nőtt a gazdaság, addig Szlovákiában 31 %-kal, Lengyelországban 27,1 %-kal. Ehhez a gazdasági növekedéshez az MSZP-nek a GDP 20 %-át meghaladóan kellett plusz hitelt fölvennie.


A Fidesz ideje alatt 2011-től 2015-ig igaz, hogy nem sikerült jobban növekednünk a lengyeleknél és a szlovákoknál, de a gazdasági növekedés több mint kétszerese volt az MSZP által produkáltnál, miközben 5 %-kal csökkentettük az államadósságot. Összesen 8,6 %-kal nőtt a gazdaság, a szlovák növekedés 11,8 %, 3 %-kal több a magyarnál, de nem tízszerese, mint az MSZP idejében, és náluk az államadósság 7 %-kal nőtt, miközben nálunk 5 %-kal csökkent.

A lengyel növekedés 14,8 % a magyar 8,6-tal szemben 6 %-kal több a magyarénál, de nem 24 %-kal, mint az MSZP ideje alatt. Igaz, a lengyelek is csökkentették az államadósságukat, de ők csak 2 %-kal, a Fidesz 5 %-kal.

A táblázat adatai alapján, összevetve az államadósság-változás adatokkal, az MSZP ideje alatt totálisan lemaradtunk, míg a Fidesz a növekedésben visszazárkózott Lengyelországhoz és Szlovákiához, úgy, hogy közben az államadósságot is jelentősen csökkentette.

2016. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
8%

"Csak egyszerű kíváncsiságból kedves 36%-os: Neked milyen végzettséged, illetve munkaköri tapasztalataid vannak, hogy általában a fél GyK-t lealacsonyítod? :)"


mérnök vagyok, és nem a fél GYK-t ezt biztos azért mondod, mert szóvá tettem közgazdasági fantazmagóriáidat érettségi nélkül osztogatod

persze te nagyon boldog vagy a %-oddal, mert z orbánellenes véleményt itt igazságtartalmától függetlenül felpontozzák

2016. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
akkor mindenki maradjon a kaptafánál, mérnök tervezzen, közgazdász pedig foglalkozzon a gazdasággal :)
2016. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Igen, látszik, hogy az mszp hatalmas károkat okozott.

Válság előtt, amikor mindenki 5% feletti GDP növekedést produkált, ők előálltak egy 0.4%-ossal.

Egyébként sosem értettem, hogy miért kell állandóan az mszp-hez hasonlítani a mostani eredményeket, vagy miért kell egyből mszp-zni, ha valaki a mostani dolgokat kritizálja. Azt nem nehezebb túlteljesíteni, de ettől még nem leszünk élhetőbb ország.

A 36% a politika kategóriában nagyon elfogult, nincs olyan dolog, amiben azt mondaná, hogy igen, ebben tényleg nem volt igaza a fidesznek, ezért is hiszik fideszes bértollnoknak.

2010-2011-2012-es eredmény sem volt valami fényes.

2016. máj. 17. 13:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!