Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pm miért kampányol az...

A pm miért kampányol az alapjövedelem mellett? Teljesen megőrültek?

Figyelt kérdés
2016. máj. 19. 13:34
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
0%

Régi közgazdasági tétel: ne halat adj, hanem tanítsd meg halászni.



Munkahelyeket kell teremteni.

2016. máj. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
27%

Mióta létezika akpaitalizmus sajnos folytonezt a "munkahelyeket kell teremteni" szöveg megy.

Pont ezzel van a baj,nem 7milliárd emberre találták ki a kapitalizmust,ennyi embernek nem tud élhető életet biztosítani ez a rendszer.


A kapitalizmussal leginkábba felső a 30-40százalék jár jól,akiknek jó állásuk van,a többiek pedig nem tudnak rendesen megélni.


Az alapjövedelmet is úgy kellene bevezetni,hogy egy xsaládban max 3 gyerekig adható.

Tehát,ha valaki 4.gyereket vállal,az már nem kap semmit.

Ezzel kilehet küszöbölni a túlszaporodást.


Simán megvalósítható lenne,visszább kell venni a nyugdíjakat,és meg kell szüntetni a családi támogatásokat,ez a kettő viszi a legtöbb pénzt.


Munkahelyek teremtése egyben azt is eredményezi,hogy több vállalkozó van,tehát megint nő a verseny,több a gazdag,

Egy olyan szociális piacgazdaság kell,ahol x profit után újra kell osztani a gazdagok vagyonát,az alapjövedelmet is lehetne ebből finanszírozni.

2016. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
7%
Csakhogy a gazdag nem véletlenül lett gazdag, a mélyszegény meg mélyszegény. Ész, szorgalom, kitartás.
2016. máj. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
12%

"Tehát,ha valaki 4.gyereket vállal,az már nem kap semmit."


Ez a legnagyobb marhaság, amit ma olvastam.


Épp az a baj, hogy vészesen fogy a magyar és éppen ezért támogatni kell azokat a magyar családokat, akik áldozatot hoznak és bevállalnak 3-4-5 gyereket.


Európában kevés gyerek születik, túlnépesedés egyedül Afrikában és Ázsiában van.


Az egyensúlyt helyre kell állítani.

A fehér ember kihalóban van.

2016. máj. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
27%

Ez nem igaz,aki szegénynek születik 90 százalékban az is marad.

Ahhoz,hogy valamit elérj,eleve jó helyre kell születni,jó adottságokkal.


Aki szegény,sokgyerekes családba születik,az nagy eséllyel szegényen is fog meghalni,vagy átlagosan max.


Az egyik ismerősömnek az apja most fog adni 5 millió ft-ot egy olyan vállalkozáshoz,ami kb nekem is eszembe juthatna,nem egy nagy ötlet,csak nekem nem ad senki 5milliót soha...


Szóval maradhatok egész életemben egyszerű alkalmazott,aki másoknak keresi a pénzt.


Ja,családtámogatás,persze,én is ennek vagyok az áldozata.

Én nem viszem tovább ezt a láncot,mert nekem van eszem és nem fogok ilyen világba életrehívni új rabszolgát.

2016. máj. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
37%

Pedig ha tetszik,ha nem európa népessége már csak csökkenni fog.

Hiába adsz gazdagéknak adókedvezményt,ők nem sokat nyomnak a lantba.Attól hogy a felső 30 százalék szaporodik még nem lesz jobb a helyzet,sőt,ha idővel csak ők szaporodnának,akkor idővel egy részükből szegény lenne.

Ha mindenki infora,atikus vagy mérnök lesz,akkor egyik sem lesz gazdag.

Kukásautóvezető lesz idővel valamelyikből,mert valakinek azt is meg kell csinálni.

2016. máj. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
0%

Már miért kellene őket támogatni?

Ha olyan jól megy neki,hogy 5 gyereket is eltudntartani,tartsa el a saját pénzéből.

Épelméjű ember nem vállal ennyi gyereket.

2016. máj. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
lehet 5 gyereket vállalni, csak nem egyszerre, mint ahogy a gangeszparti testvérek teszik
2016. máj. 20. 22:29
 39/46 anonim ***** válasza:

Az sok nagycsaládost ismerek.

Jogász, orvos, művész a családfő és elég jól élnek.

Az összes gyerek egyetemre jár, vagy már el is végezte és tisztességesen dolgozik.

Ezeken a családokon a családi adókedvezmény segített sokat.

Aki sok pénzt keres, annak az adókedvezmény nagyobb segítség, mint a segély.

2016. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

De nem pont arról pampognak,hogy minek megy ennyi gyerek egyetemre,és miért nincs szakmunkás?

Ezekbő a gazdag,sznob családokból aligha lesz normális munkaerő,mind jogász lesz meg bölcsész,abból mi haszna az államnak,van belőlük elég így is...


A gazdag,értelmiségi családokat nem kell támogatni,ugyanis nem szorulnak rá.

Mi értelme az újraelosztásnak,ha azoknak adjuk,akikről elvileg elvettük?

2016. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!