Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az alapjöved...

Mi a véleményetek az alapjövedelemről?

Figyelt kérdés

Nagyon röviden:

[link]


A részletek:

[link]


[link]



2016. máj. 23. 12:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

# 30/30-nak


Minden ország ban az adott ország minimálbéréhez van igazítva az alapjövedelem olymódón hogy azt lehetőleg ne haladja meg azt vagyis ne vesszen el a munkára ösztönző hatása.

2016. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

ma 07:39

Kérlek, ne etesd a trollt! :)

2016. máj. 25. 08:48
 33/40 anonim ***** válasza:

Ugy lenne ertelme, ha minden mas segelyt kivaltana, es ha a minimalber legalabb a duplaja lenne.


De elso korben a minimalbert kell feljebb vinni olyan szintre hogy egy szereny de tisztesseges megelhetest biztositson, mert amig azok se tudnak megelni akik dolgoznak, addig ne azokat etessuk akik nem.


Es nem kene alapjovedelemnek hivni, nagyon rossz uzenete van annak, hogy van egy alap osszeg ami mindenkinek jar, akkor is ha nem tesz erte semmit.

2016. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ezt nem egészen értem, hogy az alapjövedelem miatt kevesebbért is elvállalja, még ha Magyarország, akkor sem."


Mert most senki sem dolgozik 4 órára bejelentve 8-10, akár 12 órát, persze némi pluszt feketén is megkapva? Jó, nem tömegesen, de nem kevesen vannak ilyenek. A 8 órás minimálbér+zsebbe fizetésről nem is beszélve. Persze lehet álmodozni, hogy nem éri meg feketén. Hogy a viharba ne érné meg... A nettó 100 mennyibe kerülne ezzel a rendszerrel a munkáltatónak? Hát a nettó 150? Jeleneleg kb 200 és kb 300e. Tehát jelenleg a nettó 100+50 zsebbe közel egy 50-es "megtakarítás" a munkáltatónak. Kétlem, hogy olyan sokat csökkentene rajta egy másik rendszer. Akkor mitől érné meg kevésbé?


"Amikor magyar sajátosságokra hivatkoztál, akkor is csak tévedés során jutottál erre az érvelésre. "


Vagy csak olyan életszerű környezetben élek itt, Magyarországon, amiben se te nem élsz, sem azok, akik a tanulmányt összedobták. Hiszen a legtöbb adat a tervben feltételezésekre épül. Te is sokszor olyat írsz, ami feltételezés, ami arra épül, hogy hogyan kellene alakulnia közgazdaságtan szerint. Csak ez többnyire nem egészen így működik. Nyilván az én egyetlen közgazdasági feltevésem sem biztos (kereslet növekedése -> áremelkedés).


"nem mindegy az alapjövedelem bevezetésének mikéntje. Fokozatosság kell"


Hát szerintem meg ha már egyszer bevezetésre kerülne, akkor ponthogy úgymond egyik napról a másikra kell. Azaz egész pontosan pl egyik évről a másikra. Ekkora változásnál a legkevesebb értelme a fokozatosságnak van, a korcs rendszer lenne a lehető legrosszabb. Persze nem a "ma megszavazom, holnap már így lesz" a folyamata, de az egyik évben megszavazzák ezzel a költségvetést, megteszik a szükséges törvénymódosításokat és következő január 1-től éles a rendszer. Másképp ezt nem lehetne.


Azt még mindig nem látom, hogy mitől pont olyan munkahelyek jönnének létre, amiben munkaerő-túlkínálat van.

A 60 vs 50e-t úgy értettem, hogy aki most keres 70e-t, de nem marad meg neki 60 sem (lásd pl bérlet miatt), annak az a 30e, amivel több lenne a minimálbér, az nem biztos, hogy akkora motiváció, mint hogy otthon üljön a seggén 10-zel kevesebbért, mint most. Persze ha igazam van (és miért ne lenne?), akkor az az 50 messze nem annyit fog érni, mint a mostani 50, viszont akkor kellene átszámolni a "megéri" dolgot az áremelkedések miatt.


"Minden ország ban az adott ország minimálbéréhez van igazítva az alapjövedelem "


Melyik is az a "minden ország"? Mert ez a "minden ország" egyelőre egyik sem.


Összességében: szerintem nem véletlen, hogy legfelejebb gondolat (egész pontosan kis támogatottságú pártok közelében szavazatszerzés céljából) szintjén jelent ez meg eddig fejlett országokban is. Erősen kétlem, hogy egy gazdaságilag nem túl stabil lábakon álló országban lenne először működőképes.

2016. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, ez az 50 000 mindenkinek jár. Erre kiderül, hogy aki mondjuk keres 150-et, annak nem, mert úgy értik, hogy "mindenkinek lesz minimum 50 000-e, aki megkeresi, annak abból, a többinek meg ad az állam".


már bocs, de ha 50 000-et minden munkanélküli kap csak úgy puszira, akkor egy 150 000-et megkereső ember a hónap első harmadában gyakorlatilag ingyen dolgozik, mert amit arra az időre kap, azt más is megkapja ingyen.


Egyébként nálam k***ra elvágja magát az, aki azon vinnyog, hogy "a családi adókedvezményt csak a gazdagok tudják kihasználni". Bakker, ha tízezer forint az SZJA-d és tízezret nem kell befizetni, akkor te teljesen kihasználtad. azt ne várd, hogy még az állam fizessen neked, amiért méltóztatsz dolgozni.

2016. máj. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

""A kérdező kommentje:


ma 07:39

Kérlek, ne etesd a trollt! :)""


Én nem szivatok senkit....


Ha megvalósul,akkor az EU-ban így fog műkodni az alapjövedelem.

2016. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

# 35/36 Időpont tegnapelőtt 03:26


Tisztázzunk valamit.Ha végre eljutunk odáighogy "bevezetik" akkor az alapjövedelem mindenkinek járni fog.

2016. máj. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
37-es, olvasd el a belinkelt tervezetet.
2016. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Elolvastam .Én a magam részéről továbbra is támogatom mert világéletemben minimálbéres voltam ha egyáltalán volt/van munkám mivel többnyire alkalmi munkából élek,úgyhogy nekem mindenképpen nagy segitség lenne de szerintem másoknak is mivel azokban családokban ahol a főkereső nem minimál bérre van bejelentve a gyermekei ott is mindenképpen jól járnak.
2016. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Én támogatnám, de az irreális összegeket nem. (Most olvastam egy cikket 100k-ról.) 40-50k még oké, éhenhalás ellen pont elég.
2016. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!