Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit választanátok: alapjöve...

Ti mit választanátok: alapjövedelem vagy ingyenes szolgáltatások?

Figyelt kérdés

Sokan azt hiszik, hogy az alapjövedelem az a jelenlegi szolgáltatások mellé érkezne. Az, ami ma természetes: ingyenes kórházi és orvosi ellátás*, ingyenes oktatás, stb. és mellé jönne 50-100 ezer forint.

De miből? Pár év alatt teljesen eladósodna az ország. Tehát vagy az egyik vagy a másik. Ha a jelenlegi verziót nézzük, nincs alapjövedelem, nincs semmi plusz. Ha viszont az alapjövedelmet választjátok, lehet hogy kaptok havonta +200 ezret, de fizetni kell egy egyszerű vizsgálatért, kórházi kezelésért és az iskoláért is. Ellenben ez esetben valószínűleg több pénze lenne a kórházaknak, rendelőknek, iskoláknak, azaz fejlettebbek, korszerűbbek lehetnének.


*Tudom, tudom, fizetjük a TB-t, de hasonlítsuk már össze: itthon a "pár ezres" TB-ből kezelnek téged a házi orvosnál, ingyenes a vizsgálat, kezelik ha eltörik a kezed, kezelnek ha baleseted van, ha rákos vagy akár ha szerv-cserére szorulsz. Ezért külföldön akár tíz milliókat is elkérnek ( forintban ).


2016. máj. 24. 23:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Én mindkettőt.
2016. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Én igazából azt nem értem az alapjövedelmezőknél, hogy miért nem inkább a tisztességes munkabérekért harcolnak, amik a béka valaga alatt vannak Magyarországon?


Miért inkább az ingyen pénz? Lehet egy tippem? Azok, akik alapjövedelmet akarnak, olyan nép tagjai, akik soha nem tartották sokra a kemény munkát...

2016. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Most sincsenek ingyenes szolgáltatások, ugyanis az egészet az adónkból állják.
2016. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Ingyen sört.
2016. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Komolyra fordítva semmi "ingyenpénzt", mert arányaiban sok nálunk a potyaleső.
2016. máj. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Azok az "ingyenes szolgáltatások" kb. úgy ingyenesek, hogy a fizetésünk 2/3-át leadózzuk értük az államnak.

Szóval jó ingyenesek...

2016. máj. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Ahol most be akarják vezetni (értsd: komolyan tárgyalnak róla), ott mindkettő van. Csak mondom. Ráadásul volt már ezer+1 koncepció, de annak a 99%-a a segélyezési rendszert alakítaná át alapjövedelemmé, nem az egészségügyből meg az oktatásból vonna el. Melyik javaslatról beszélünk most?


A "külföldön" meg elég tág fogalom, a fejlett országok túlnyomó többségében ugyanúgy létezik TB, nem kell tízmilliókat kifizetni.

2016. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
A tisztes életben maradáshoz szükséges minimális feltételeket, szolgáltatásokat biztosítanám nem pénzben, természetben: fedél a fejem fölé, ruha az időjárás viszontagságai ellen, kellő mennyiségű étel és ital, alapfokú egészségügyi ellátás. Akinek ennél több kell, az dolgozzon meg érte. Az életben maradás egyetemes emberi jog.
2016. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

"Lehet egy tippem? Azok, akik alapjövedelmet akarnak, olyan nép tagjai, akik soha nem tartották sokra a kemény munkát..."


Nem feltétlenül.

Én például azért támogatom, mert amint nincs bevételed mondjuk munkabérből, könnyen az éhhalál(!) szélére sodródhatsz pillanatok alatt.

Ezzel a munkáltatók súlyosan vissza is élnek, rengetegen végeznek rabszolgamunkát emiatt olyan helyeken, ahová nem valók.


Az alapjövedelem egy stabil alap lenne ahhoz, hogy ez ne így legyen.

2016. máj. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%

2-es az alapjövedelem azért jobb,mert olyanokat is megment a biztos haláltól,akik munkaképtelenek vagy betegek.

Hiába lesz 200 ezer a minimálbér,ha valaki munaképtelen,akkor is o ft lesz a jövedelme.


Az alapjövedelem ötlete egy humanista elképzelés,amivel a gyengébb emberek sem halnak éhen.

Gondolom mivel te egészséges vagy így nem érted,hogy nem mindenki az..

2016. máj. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!