Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesznek nyugati szintű...

Mikor lesznek nyugati szintű fizetések Magyarországon? Azért megy mindenki külföldre, mert itthon 70 ezret keresnek.

Figyelt kérdés

itthon nagyon alacsony a minimálbér. és sajnos akinek van végzettsége sem keres sokkal többet.

több száz ezren távoztak már emiatt más európai országokba. és a legtöbben teljesen elégedettek, mert az ottani fizetésükből meg tudnak élni és mellette marad pénz nyaralásra,szórakozásra,extrább dolgokra. pl egy barátnőm sima irodai munkát végez külföldön és még így is olyan sminktermékeket/ruhákat tud vásárolni ami itthon már a luxus kategória. ott meg teljesen normális. nyaralni is tud menni külföldre is + haza is látogat majd.

egyre jobban úgy látom,hogy nagyon el vagyunk maradva:/ itthon egy átlag bérből nem lehet megélni sem,nemhogy nyaralni vagy időnként magunkra is költeni. tudom,hogy máshol sincs kolbászból a kerítés és pl nyelvtudás nélkül meg tapasztalat nélkül ott is kva nehéz boldogulni.

de ott mégis többet keres egy tesco alkalmazott akár,vagy egy sima gyűri munkás..arányaiban több marad neki, mint itthon azoknak akik ugyanazt a munkát végzik. mikor lesz már itthon is normális összegű minibálbér? és nyilván ehhez mérten a szakképzett bérek is magasabbak lennének.


2016. jún. 26. 20:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Egyébként a nagytöbbségnek nincs igénye a változásra, ha lenne, szavazás idején, elmenne szavazni, nem azt nyomatná, hogy "nem változik semmi". Így nem is fog.
2016. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
7%

Nem tudom melyik pontozott le, de szerintetek ezek alapján a fidesz eu-ellenes?

[link]

2016. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Itt? Soha.

A magyarok még büszkék is rá, hogy szarért-húgyért beledöglenek a munkába és tudják verni a mellüket, hogy ők milyen szorgalmas, sziklakemény emberek, hogy ezt is bírják.


Ilyen mentalitással semmi remény arra, hogy itt valaha is jóléti társadalom lesz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__789..

2016. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Majd ha feladjuk gyarmati státuszunkat, és nem az lesz a lényeg, hogy Romániánál legyünk "versenyképesebbek" mert itt alacsonyabbak a keresetek.


Abba kellene hagyni a Nyugat kritika nélküli kiszolgálását.

2016. jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
tegnap 22:16 Nincs igazad én nem vagyok jó módú de azért nem hiszem el időtlen idők óta felbukjkan itt a kérdező ezzel a 70-ezres fizetéssel. Minthogy változtana valamin , úgyhogy ez már kezd unalmas lenni. Én már azt is felajánlottam hogy jöjjön oda dolgozni ahol én vagyok . Ott se sok a pénz de 160-180 ezer nettó megvan plusz juttatások. Egyszerű gyári munka. De ő csak folyamatosan sír itt. Hát tudod már nem tud meghatni engem.
2016. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Svéd Király ***** válasza:
Amint elfogadjátok Svédország fennhatóságát. Pénzt mondjuk lehet, hogy nem kapnátok, mert az nekem sem jön rosszul, de a bútorgyárakban robotolva sosem lenne gondotok hot-dogra.
2016. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

ez az első kérdésem ilyen témában..

egyetemre járok még, de már látom,hogy hiába vagyok keresett szakon, így is arányaiban kb annyit fogok keresni, mint egyes nyugati országokban a betanított munkások. és ez azért elég szomorú,hogy ezért tanulok 5,5 évig,hogy olyan színvonalon élhessek,mint máshol 8 általánossal ..

a 7

2016. jún. 27. 15:59
 18/26 A kérdező kommentje:
a 70 ezret meg onnan szedtem,hogy járok diákmunkára és ennyit tudok keresni egy nyári hónapban,úgy hogy végig dolgozom ,megyek ahányszor lehet.
2016. jún. 27. 16:00
 19/26 A kérdező kommentje:
a többieknek köszönöm a választ!
2016. jún. 27. 16:08
 20/26 anonim ***** válasza:

" tegnap 22:16 Nincs igazad én nem vagyok jó módú de azért nem hiszem el időtlen idők óta felbukjkan itt a kérdező ezzel a 70-ezres fizetéssel. Minthogy változtana valamin , úgyhogy ez már kezd unalmas lenni. Én már azt is felajánlottam hogy jöjjön oda dolgozni ahol én vagyok . Ott se sok a pénz de 160-180 ezer nettó megvan plusz juttatások. Egyszerű gyári munka. De ő csak folyamatosan sír itt. Hát tudod már nem tud meghatni engem.

"


Drága szivem, most mondtad ki. Ha időtlen idők óta felbukkan ilyen kérdésekkel akkor légyszives gondolj már bele hogy mennyivel változott a helyzete,vagy az országé......na ugye...

Amugy meg még mindig azt hiszed hogy mindenkinek olyan rohadt könnyű elhelyezkedni vagy jó fizetéshez jutni...hát kiábránditalak nem. Nem vagy jómódu de azt ne mond hogy neked nem tűnik fel milyen he,yzetben élünj, eza bajom.

2016. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!