Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesznek nyugati szintű...

Mikor lesznek nyugati szintű fizetések Magyarországon? Azért megy mindenki külföldre, mert itthon 70 ezret keresnek.

Figyelt kérdés

itthon nagyon alacsony a minimálbér. és sajnos akinek van végzettsége sem keres sokkal többet.

több száz ezren távoztak már emiatt más európai országokba. és a legtöbben teljesen elégedettek, mert az ottani fizetésükből meg tudnak élni és mellette marad pénz nyaralásra,szórakozásra,extrább dolgokra. pl egy barátnőm sima irodai munkát végez külföldön és még így is olyan sminktermékeket/ruhákat tud vásárolni ami itthon már a luxus kategória. ott meg teljesen normális. nyaralni is tud menni külföldre is + haza is látogat majd.

egyre jobban úgy látom,hogy nagyon el vagyunk maradva:/ itthon egy átlag bérből nem lehet megélni sem,nemhogy nyaralni vagy időnként magunkra is költeni. tudom,hogy máshol sincs kolbászból a kerítés és pl nyelvtudás nélkül meg tapasztalat nélkül ott is kva nehéz boldogulni.

de ott mégis többet keres egy tesco alkalmazott akár,vagy egy sima gyűri munkás..arányaiban több marad neki, mint itthon azoknak akik ugyanazt a munkát végzik. mikor lesz már itthon is normális összegű minibálbér? és nyilván ehhez mérten a szakképzett bérek is magasabbak lennének.


2016. jún. 26. 20:13
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
amúgy majdnem egy millió regisztrált tag van, nem értem miért kell másokat meggyanúsítani azzal,hogy már milyen kérdéseket írt ki.úgysem lehet kitalálni,mivel anonim oldal. de mindegy
2016. jún. 27. 16:39
 22/26 A kérdező kommentje:
"160-180 ezer nettó megvan plusz juttatások. Egyszerű gyári munka." erre kíváncsi lennénk, itt nálunk a keleti országrészen minimálbéren vannak a gyári munkások.
2016. jún. 27. 16:40
 23/26 anonim ***** válasza:
Onnan is sokan dolgoznak itt van ingyenes munkásszálló. Rengeteg Szabolcsi barátom munkatársam van a munkahelyen. Tudom én hogy az se az igazi de talán a 70 ezernél mégis jobb. Aztán aki jobbat akar egy fix munkahelyről már tud könnyebben váltani itt Pest megyében több a lehetőség. Sokan jönnek az ország keleti feléből úgy hogy összeszedjék magukat annyagilag a lakhatás ingyenes bent lehet kajálni a cégnél arra is adnak egy bizonyos keretet . Aztán már ráérnek esetleg jobb munkát keresni vagy gyüjteni és lépni külföldre mert ugye ahoz is kell pénz.
2016. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Helyesbítenék 140-160 nettó. Nekem több mert már 10 éve ott vagyok.
2016. jún. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ahogy mennek az emberek nyugatra, ugy lesznek kenytelenek elobb utobb a fizeteseket emelni. Ahogy a termekek ara elerte a nyugati szintet, ugy idovel a munkaber is ha elerni nem is, de megkozeliteni meg fogja, mivel egesz egyszeruen munkerohiany lesz, es kenytelenek lesznek tobbet adni erte.
2016. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

a nagy titkot úgy hívják, hogy TERMELÉKENYSÉG.

A nyugati országokban ha 8 órában dolgozol, 3-5-8x annyi reális értéket állítasz elő, mint Magyarországon. Ezt a GDP/fő szám illusztrálja a legjobban.


hiába döglesz bele a melóba itthon, hiába vered a billentyűzetet napi 8 órát, a hatalmas, bonyolult adminisztráció, a hatalmas adók, a rendszer illogikátlansága, a termelés alacsony automatizáltsága, a hatalmas korrupció, a munkaerő óriási költségei, a magas eltartottak száma mind-mind visszaveti a termelékenységet.


a kinti vállalatok egyszerűen nagyobb nyereséget realizálnak a munkádból, mivel hatékonyabb gazdasági rendszerben termelnek. ezért megengedhetik maguknak, hogy magasabb fizetést adjanak a dolgozóknak.

2016. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!