Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy az identitás főként nemzeti?

Figyelt kérdés
Sok topikban megy a "nemzeti identitás" fontosságának hangsúlyozása, mintha az identitás talán legfőbb eleme ez a "nemzeti" lenne. A "Ki vagyok én?" kérdésnél Nálad tényleg eszedbe jut, hogy "magyar"?! Őszintén, pls!

2016. júl. 11. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Talán sokadik helyen. Valóban nem ez az identitás legfontosabb összetevője. Elsősorban ember vagyok, másodsorban férfi, harmadsorban a foglalkozásom jut eszembe, stb.
2016. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A nacionalizmus befolyása igen erős, és felülről sulykolt, ezért a legtöbb ember természetesnek veszi, hogy hangsúlyoznia kell a nemzeti identitását, pedig ez is modern találmány. Én a magam részéről nem tulajdonítok olyan komoly jelentőséget annak, hogy véletlenül ebbe az országba születtem. Sokkal több közös van egy szlovák vagy angol átlagember között és köztem, mint mondjuk köztem és Habony Árpád között.
2016. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

A nemzeti identitás fontos, ha társadalmakban, népek összehasonlításában, azaz általában ezen kategóriákban gondolkodunk, ilyenről van szó.

Másfajta identitás is akkor fontos, ha éppen annak a témának a sajátosságairól van szó.

Más vonatkozásokban nincs jelentősége. De ezt nem biztos, hogy tudják,akik használják a fogalmat. Sok mással is így van ez.

2016. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Mi az ,hogy "nemzeti"!? Amúgy én is ki akadok ilyeneken. Azt sem tudják mit jelent a nemzet. A nemzet egy ország állampolgárait foglalja össze. Tehát olyanról nem lehet beszélni ,hogy "roma nemzet","ruszin nemzet"...stb mert nincs olyan állam ami ezeknek a népeknek adna kulturális központot. A magyar népnek van ,Magyarország. Tehát ,ha egy zimbawe-i manusz ide jön és felveszi a magyar állampolgárságot ,bármennyire toporzékolnak a jobberek ,hogy "má' pedig ő csak egy csoki" ,akkor is a magyar nemzet tagja. Magyar nemzetiségű ,csak xy afrikai törzs tagja. De ,ha egy magyar származású ember német/amerikai kettős állampolgár akkor pont úgy a német és az amerikai nemzet tagja lesz és nem a magyar nemzeté ,még ha "100%-ban" (kb. a magyar származásuak 97%-a nem teljesen magyar) is magyar.
2016. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Általában azok hivalkodnak leginkább, nacionalizmusukkal, akik más értéket nagyon nem tudnak felmutatni.


Sok disznóságot próbáltak utólag gazemberek nemzeti érdekekkel igazolni.Hazafisággal tömegek kiválóan hülyíthetőek.

2016. júl. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert termeszetes az hogy olyanokhoz erzed magad kozel akivel azonos nyelvet beszelsz, tehat egy nemzethez tartozol. Ha kulfoldon nyaralsz mondjuk es meglatsz egy masik magyar csaladot akkor odamesz beszelgetni ez is a nemzeti identitas resze. Ettol fuggetlenul van regionalis idenitas is, meg varosi is, szakmai meg eleg sokfele.

Az en identitasom elsosorban magyar, utana alfoldi majd europai.

2016. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok és nem értem minek pontoztak le és azt sem ,hogy az ötöst miért ,mikor konkrétumot írt.
2016. júl. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

A pontozással nem kell törődni!:) A jobboldali emberek, akik benéznek, egyszerűen minden liberálisabb megjegyzést lepontoznak -váljék egészségükre!


Szerintem a nyelv nem jelent sokat az identitásban, márpedig ugye leginkább nyelvében él a nemzet; sokkal fontosabbak bizonyos konkrét, egyénileg vett közös pozitív élmények ahhoz, hogy valakit magamhoz közelebb érezzek. Egy közvetítő nyelv nem árt, de még annak hiányában is közelebb érzem magamhoz a bármilyen állampolgárságú x embert, ha ugyanazok a hobbijai, mint az enyémek. Nem számít, milyen nemzet tagja, ha ugyanúgy szereti azt csinálni, amit én, ha közös dolgokban találjuk meg az örömeinket. Mondjuk én liberális vagyok. Ez is fontosabb bennem identitásilag, mint az, hogy "magyar". A román liberális közelebb áll hozzám, mint a magyar jobbikos.

2016. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy közösség esetén ez a legfontosabb. Ez köt össze a többi emberrel. Nagyon általánosítva, szimpátiát, bizalmat érzek a többi magyar ember iránt.

Egymásért szorítunk honfitársainkkal, bármilyen megmérettetésről van szó, ha távol a hazától találkozunk akkor boldogan köszöntjük egymást.


Ezt az identitás dolgot nem is venném egy kalap alá, a nemzeti identitásnak alapnak kéne, hogy legyen, emellett persze van egy személyes identitása is az embernek.

2016. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Sok topikban megy a "nemzeti identitás" fontosságának hangsúlyozása, mintha az identitás talán legfőbb eleme ez a "nemzeti" lenne. A "Ki vagyok én?" kérdésnél Nálad tényleg eszedbe jut, hogy "magyar"?! Őszintén, pls!"


A nemzeti identitás közösségi identitás elsősorban.


A homo sapiens sapiens személyi mivoltánál fogva lényegénél fogva autonóm, és szabad, azonban fejlődéséhez elengedhetetlen az, hogy közösségben éljen. Szocializáció alakít ki rengeteg mindent, és ilyen szocializációs keret a nemzet. Ha nincsen viszonyítási pontja, akkor könnyebben lehet a hatalmat gyakorolni rajta.

2016. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!