Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érvelnek a magyarok,...

Miért érvelnek a magyarok, akik otthon maradtak, hogy külföldön hiába 5x több a fizetés,5x drágább minden és kevesebb a vásárlóértéke a pénznek?

Figyelt kérdés

Globalizáció van a cégeknél, nekem ne mondja senki, hogy egy nike cipő, egy iphone vagy egy ikea bútor más árban lenne, mert ugyan annyiba kerül Romániában meg Luxemburgban is. Fel lehet menni az amazon oldalára és nézelődni, aztán menjetek ki egy magyar bevásárlóközpontba és ti is meglátjátok.

Az élelmiszerekről meg annyit, hogy Németországban pl. ha valaki figyeli az akciókat, lidl, aldi saját márkás cuccait veszi, egyáltalán nem fog sokkal drágábban vásárolni, mint itthon.

Egyedül a lakás, ami drágább. De nagy különbségek vannak itt is, hogy ki hol bérli.



2016. júl. 13. 14:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak fizikailag értettem, hanem az online térre is.

Személyes kedvencem Sir Butcher, aki állítása szerint kint hülyére keresi és nagyon jól érzi magát.

Annyira, hogy 24 órás műszakokat tolt le itt az országot, az embereket meg igazából mindent, ami magyar anyázva.

Hogy van ez?

Ha én kimennék és olyan jól érezném magam, biztos hogy nem a gyakorin lopnám a napot(mert ha hébe-hóba felnéz az ember).

2016. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
67%

Lehet hogy csak egy bizonyos csoport foredít le mindent pénzre.


Van aki a szüleit nem akarja magára hagyni, van akinek a barátai, környezete hiányozna, van akinek a gyereke talált jó iskolát, szóval egyesek számára léteznek pénzen kívüli dimenziók is.


Meg aztán a ballib propagandával szemben lehet hogy nem is mindenkinek olyan rossz, ha már van fedél, meg van mit enni, meg 25 ezer ember tudta megengedni magának hogy kiruccanjon Franciaországba focit nézni... Meg hogy tele van a Balaton Sound meg a Sziget...


Meg aztán van akit zavar, hogy igazán soha nem lesz egyenrangú állampolgár az echte németek vagy angolok között, a fizetése mindig valamivel kevesebb lesz, le kell mondania a megszokott ízekről, nem fogja érteni a viccek nagyrészét.


Szóval van sok kifogás a maradásra.

És talán jobb is ha azok elmennek, akiket csak a pénz érdekli.

Akik maradnak, azok kicsit közelebb kerülnek egymáshoz, és a közös érdeklődés erősítheti az országot.

2016. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

A lakhatás drágább, de nem annyival, mint amennyivel többet keresnek. Vidéki kis 50 m2-es lakás most olyan 60-80 ezer körül van havonta + közös költség + rezsi, ami kijöhet olyan 80-85 ezerre, ha 60 a lakbér.


A medián átlagbér (amit az emberek 50%-a megkeres) olyan 110-120 ezer nettó körül alakul. Ausztriában a medián átlagbér olyan 1600 euró magasságában van. Ausztriában vidéken olyan 500-600 euró körül már faxa lakást lehet bérelni és az összes rezsi olyan 150-200 euró körül van. Ez azt jelenti, hogy összesen a lakás max 800 euróból megoldható.


Ha összehasonlítom az árakat és a mediánt, akkor látszik, hogy fél fizetésből megoldható a lakhatás, itthon viszont kell hozzá a 2/3 része a bérednek. Ja, és a magyar lakáson általában nincs új nyílászáró, csöpög a bojler és fázni fogsz télen. Kint azért ez nem jellemző. 800 euróért olyan lakást bérelsz, amiben jó lakni.


Minden másnak meg nevetségesen magas az ára (kivéve a szolgáltatásokat). Mi konkrétan Ausztriába és Szlovéniába járunk vásárolni, mert olcsóbban be tudjuk szerezni azokat a dolgokat, amikre szükségünk van. De ha bútort, vagy műszaki cikket akarnék venni, azt is ott tenném.


Nyilván egyébként a lakás jóval drágább Berlin, vagy Bécs központjában... de tudok én Budapesten is olyan lakást, aminek 1500 euró körül van csak a bérleti díja.

2016. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
32%

" Az lehet, hogy te jól élsz, csak a melósok 90%-a nettó 100-150 alatt keres."


Ezzel én tisztában vagyok, csak nem a melósokról beszéltem, hanem magamról. Diákként jobban kerestem mint nettó 100. Engem ne győzködjön senki minden harmadik kérdésben, hogy költözzek külföldre, ha itthon is megélek normális színvonalon.

2016. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

"Globalizáció van a cégeknél, nekem ne mondja senki, hogy egy nike cipő, egy iphone vagy egy ikea bútor más árban lenne"


Vannak olyan tételek az árképzésben, ami országonként változó a helyi szabályozás miatt. Pl.:


- munkabér és egyéb működési költségek

- ÁFA és egyéb adók

- előállítási, szállítási költségek

- ...stb.

2016. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
6%

ma 18:05


Most a 27%-os világrekord áfánkról beszélsz?

Egy telefont meg egy adott (általában ázsiai) országban szerelnek össze, tehát a többi felsorolásod már irreleváns

2016. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
54%

ma 17:34


Nem győzköd téged senki, ez paranoia már.

2016. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

ma 17:00

És az a 25 ezer ember hányad része a 10 milliós lakosságnak? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2016. júl. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Most a 27%-os világrekord áfánkról beszélsz?

Egy telefont meg egy adott (általában ázsiai) országban szerelnek össze, tehát a többi felsorolásod már irreleváns"


Már hogy lenne irreleváns? Vegyünk egy iPhone-t. Az előállítási költsége valóban egyforma, de a szállítási már nem. Az ÁFA nem. A szervízhez üzlethelyiséget tartanak fenn, alkalmazottakat. Mondanom se kell, egész más költsége van egy luxemburgi bérletnek és alkalmazottnak, mint egy magyarnak.


És ez csak egy telefon, egy mekis Big Mac megint más képet mutat, hiszen azt helyben is állítják elő. (további érdekességekér keress rá a Big Mac indexre.)

2016. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

ma 20:12

Az iPhone rohadtul nem drágább mondjuk Ausztriában, nem tudom miről beszélsz. A szervizelés lehet drágább, de azt nem tudom miért kevered ide. Semmi köze a telefon árához.

A big mac indexen látszik, hogy bár van ahol kicsit drágább a big mac, de 1 órányi munkáért sokkal többet tudsz ott venni, mint itt.

Na erről ennyit.

2016. júl. 13. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!