Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a fidesz helyett az DK/MSZP...

Ha a fidesz helyett az DK/MSZP/Együtt/PM kerülne a hatalomra, akkor végre abbahagynák a magyarok a "orbáni Magyarország a világ legszegényebb országa" szövegeket mondani?

Figyelt kérdés

Folyton azt hallom, meg olvasom itt is az oldalon, hogy a "fideszi Magyarország, a világ legrosszabb ország", "ez a süllyedő hajó, innen csak menekülni kell", "balkáni maffiaputriban lakunk" stb.


Igaz, hogy a HDI szerint a világ 10%-ba benn vagyunk és a 44. helyen vagyunk (a 188-ból),

[link]

de ezt a statisztikát nyilván meghamisította a Fidesz, ezért nem hihetünk nekik.

De még akkor mégsem olyan reménytelen a helyzet.


Ha a fideszt és az Orbán diktátort lecserélnénk mondjuk az Európa-tisztelő és demokratikus Gyurcsány Ferencre, Szigetvári Viktorra vagy mondjuk a szabadelvű Fodor Gáborra, akkor a magyarok végre abbahagyják a nyivákolást, hogy "Jajj szegény mi, még Etiópia is gazdagabb tőlünk!" szövegek hajtogatását?



2016. aug. 30. 16:55
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
51%

Babakötvény? 13.havi nyugdíjj? Több is van, ami valóban egy kis segítséget jelentett. A Fidesz mit? Egyeb a CSOK. Azt is úgy ahogy éppen. De ez hosszú lenne. Ha máshonnan nézed is.

https://www.youtube.com/watch?v=M0Rc29I_TT8

2016. aug. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
66%

#22


11-es vagyok.


Hogy őszinte legyek, még túl fiatal voltam az MSZP-s kormány alatt, szóval nem tudtam megélni a rendszert. Ebből rájöhetsz, hogy nem vagyok valami húde öreg.


Azonban, annyit tudok, hogy ők hazudtak. Nem én mondom, ők mondták. Azt is tudom, hogy az igazi célszavazóik a nyugdíjasok mind a mai napig, szóval hülyék lettek volna nem nekik tenni jót. Azt is tudom, hogy az ő kormányzatuk alatt szűnt meg az észak dunántúli áramszolgáltató, akit felváltott a külföldi E-ON. Ez egy nagyon csúnya dolog megítélésem szerint.


Alapvető létszükségletet NEM SZABAD ELADNI! Sem a vizet, sem az áramot. Ha ezekbe bármilyen külföldi multinak beleszólása van, ott bajok vannak! Ráadásul, ha egy német multinak megéri ide betelepülni, hogy áramot szolgáltasson, akkor nem hiszem, hogy veszteséges volt a biznisz. Ebből az üzletből valamelyik magánszemélynek profitálnia kellett! És ha jól tudom ez elég gyakori volt, hogy mindent elharácsoltak külföldre. A fidesz jelenlegi pozitívuma abban rejlik, hogy ő ehelyett inkább szembemegy a külföldiekkel, és inkább magyar kezekre játszik. Hosszútávon ebből is szépen lehetne profitálni, de ahhoz sok gazdasági eseménynek be kell következnie.


Ez persze sovány vigasz a csóró magyar polgároknak. És amint írtam, a Viktor ott cseszi el, hogy a jó külpolitika mellé egy nagyon rossz belpolitikát társít. Nem véletlenül van az, hogy amíg külföldön nagyon népszerű, addig belföldön minden második ember belerúgna egyet.

2016. aug. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
26%
Mutass egy politikust aki nem hazudik, ők legalább ott és akkor megpróbáltak kicsit változtatni, mert rájöttek hogy így nem működik. Azt meg nem igazán értem hgoy miért jobb ha mészáros lőrinc, vagy orbán ráhel férjének a kezében van egy cég, mint ha egy külföldi multi része, akik fizetést is adnak és biztos a hátterük, emrt értenek is hozzá és nem csak beházasodtak egy családba.
2016. aug. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
69%

Babakötvény (start számla): ha jól tudom, 2006-ban vezette be a szoci kormány, gyerekszületéskor egyszeri 40000 ft körüli összeggel járulnak hozzá a számlanyitáshoz. 18 évesen nyúlhat hozzá a gyerek, vagyis a kifizetése a következő kormányokra hárul, élő ember ebből még nem vett zsíroskenyeret.


13.havi nyugdíj: adták, majd elvették. Szép volt tőlük.


A csok-on kívül más nem jut eszedbe? Akkor hagyjuk is. :)

2016. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
70%

#24


Mindegyik hazudik, de arra a szintre még egyik sem jutott el, hogy ezt be is keljen ismernie. Ott már tényleg nagy a kaki, ha ezt le kell nyilatkozni.


Ha pedig nem érted, hogy miért jobb, ha mondjuk Mészáros Gergő kezében van a cég, akkor nem tudsz logikusan gondolkodni.


Maradjunk az áramnál. Egy állami cég nem fogja azt mondani, hogy emelünk x összeget, ha nem tetszik, akkor lekapcsoljuk az áramot. Nemes egyszerűséggel azért, mert a lakosság meglincseli a kormányzatot, ha nincs áram. Egy külföldi multi pedig csak megrántja a vállát, és jön az ügyvédeivel. Ráadásul, még a profit is kikerül külföldre.


De gondolkozhatunk üzletekben is. A tesco gondol egyet és kivonul a csába, mindenki itt marad munka nélkül. Gergő barátunk azonban valószínűleg nem fog emigrálni az országból, ameddig jól megy neki a szekér. Magyarul, biztosabb a munkahely.


Ugyanígy a víz, a termőföld, egyszerűen minden jobb, ha magyar ember kezében van, mert annál kevesebb esélye van a külföldnek belefolynia az ország ügyeibe.

2016. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
24%

# 26/26 Időpont ma 20:52


Azért az egy eget rengető naivitás, ha azt hiszed, hogy a haveroknak adott két talicska pénz az országban marad.


Orbánvej is pikk-pakk eladta a céget, amint kiderült, hogy hopp, ott is volt némi mutyi (A nem világító közvilágítás durvadrágán megvan?).


A "mindent állami kézbe" meg durva jól hangzana, ha mondjuk betartotta volna a "nem halmozunk állást" meg a 2 milliós ígért bérplafont...


Arról nem beszélek, hogy mondjuk szakemberek kellenének a cégek élére, nem úgy mint Paksnál ahol a vezig valamelyik szigeten süttete a tökeit, miközben a reaktorproblémák voltak.

De érdemes olvasni homárt, az összes állami cégünk hibbant vezetéssel rendelkezik.

2016. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
41%

Nézzd túrórudi mutass rá egy másikra ami értelmesbb volt. Légyszi...

Mert ennyi volt ami igazán értelms is.


A babakötvény nem gondolnám hogy hülyeség, azért mert akkor veheti fel, az meg nem érv nekem hogy a következő kormányokra marad. Szerintem csak azok panaszkodnak az ilyen dolgokra is akik azt lesik ezen a kormányzáson min lehet mérgelődni. Nem tudok mást gondlni.


A 13.havi eltörlése sem érv. Hiszen ha nem vezetik be akkor miről beszélnénk? Az elődkormányuk, s az közben ellenzékként még ettől is messze van, ha rajtuk múlt volna sose vezetik be. Nem is akarták, nem is szavaztak rá, utánna meg hurrogtak hogy mert eltörölte bajnai. Megsúgom, Bajnai kormánya válság kezelő kormány volt, a kényszrek kormánya. Amit az MSZP döntése hozott létre, mikor feri félre állt, úgyhogy az eltörlés egy kényszerpálya volt. Nem érv.


Ez a kettő akkor is olyan intézkedés amik az életet akartak megkönnyíteni, de hozzászoktam hogy sokak ezt se értékelik...épp mert a szocik adták...


#23-as figyu. Ne példálózz a hazugsággal. Ezt most nem beszólás, ne érts félre, honfitársi jótanács. Hallgasd eg azt a bizonyos beszédet, értelmezd, majd gondold át újra. De egy róvid dolog ehhez.

Amikor a bukott miniszterelnök váratlanul lemondott az MSZP ugyan nagy többséggel választotta Ferit, de a vezetői a pártnak nem örültek. Nem erős vezetőt akartak. Ezért amikor lecseszte őket mint a pengős malacot ahelyett hogy megértették volna felvették és kiadták hogy megbukjon. Ennyi. És az értelmét teljesen komolyan mondom hogy nagyon értsd meg. Nem tudok mit mondani tovább.


Lehet hogy abban igazad van amit leírtál, de közben más is zajlott. Ha haloványan is de elkezdődött a szélerőműrendszer kialakítása,ami évek , sok év múltán ugyan de meghozná a gyümölcsét, ezen a téren is valószinűleg, tehát lehet hogy eladta a pávát, de fácán hadért. Nem mindegy.

Ezekután a fideszkormány beszünttte a környezetkímélő rendszer kialakítási folyamatát, s nem kell erre eu forrás szerintük, majd orosz hitelből paks 2 lesz...ez szimplán levágta az aranytojás tojó tyúkot. Nem gondolod? Pedig így van. Szóval érdemes ám hideg fejjel átgondolni, ezt mindenkinek mondom, mert tudom hogy a nagy többség erre évek óta képtelen.

2016. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy fejeznék be! :D


Akkor utána egy jódarabig azzal magyaráznák a balliberálnyikok a saját bénázásaikat, mint ahogy a fidesz még most is "elmúltnyolcévezik".

2016. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
58%

Az hogy fidesz propagandából tájékozódtok és szerintetek egy idetelpült multi alvállalata nem itt adózik, az csak a saját ostobaságotok, de én azért elolvasnék pénzügyes vagy közgazdaságtanról szóló könyveket. Ezzel ellentétben viszont Mészáros Lőrinc (ha még a nevét se tudod valószínű, rendelkezel ismerettel arról, mit kezd a pénzével és hasznos-e ez az országnak) tényleg kiviszi külföldi adóparadicsomokba a pénzt. Na meg tényleg hasznos, hogy nem csak nem engedünk be külföldi tőkét, de még a kapcsoaltainkat is elvágjuk azzal, hogy kormányzati pozícióval nem rendelkező személyek tárgyalnak a kormány gazdasági céljairól más államokkal.

[link]

Tényleg legyünk büszkék, hogy jelenleg rokonságban kell csak lenni Orbánnal, hogy valaki dönthessen fontos dolgokról. Ez a jó irány.

2016. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
25%

"Akkor utána egy jódarabig azzal magyaráznák a balliberálnyikok a saját bénázásaikat, mint ahogy a fidesz még most is "elmúltnyolcévezik"."


Annyi különbséggel, hogy a "balliberálnyikoknak" egy ilyen esetben igazuk lenne.

Az Európai Unió 10 legszegényebb régiója közül 4 Magyarországon van. Innen kellene indulni egy új kormánynak.

2016. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!