Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nem a népszavazás egy...

Ez nem a népszavazás egy utólagos értelemvesztése, amit Orbán csinál?

Figyelt kérdés

Bár a népszavazás nem lesz valószínűleg érvényes (kijöttek már a végleges eredmények amúgy?), Orbán Viktor már kijelentette, hogy ennek ellenére úgy tervezik a munkájukat, mintha érvényes lett volna és a "nem"-ek győztek volna.


Azt értem, hogy népszavazás nélkül is meglehetett volna ezt csinálni, ha a parlamentben megvan az elégséges szavazat, simán meghozzák az erre vonatkozó törvényt/törvényeket.

De többek között ezért érzem most már duplán értelmetlennek a népszavazást.


Lehet, hogy ez sokaknak negatívum, de mi lenne, ha Orbán annyiban hagyná a dolgot és beengedné a menekülteket a népszavazás érvénytelenségével indokolva?


És ha ez bárkinek nem tetszik, hivatalos állásponton lehetne, hogy "ez van, ti nem voltatok hajlandóak szavazni, viseljétek a demokrácia ezen következményeit is". Ámbátor ez negatív motiváció, de legalább szavazásra és a közügyekkel való foglalkozásra ösztönözné az embereket.


UI.: Tudom, hogy annyiban hibádzik a gondolatmenetem, hogy nem mindenki tudja kifejezni magát egy egyszerű "Igen"-el, vagy "Nem"-el, pláne ha hülyén van feltéve az adott kérdés. Akkor ugye ők mit csináljanak? Szerintem, ha nem is 100%-ban, de megoldaná ezt a problémát egy normális szavazást felügyelő szerv, aki pl. nem engedélyezne ehhez hasonló nyakatekert hülyeségeket. (saját vélemény)



2016. okt. 2. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

nem értem miért rágjátok így a körmötöket... hiszen elmondásotok szerint amit el lehetett dönteni már rég eldöntötték


akkor nem tök mindegy "hogy ennek ellenére úgy tervezik a munkájukat, mintha érvényes lett volna" az mit is jelent?

2016. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3%

"UI.: Tudom, hogy annyiban hibádzik a gondolatmenetem, hogy nem mindenki tudja kifejezni magát egy egyszerű "Igen"-el, vagy "Nem"-el, pláne ha hülyén van feltéve az adott kérdés. "


fejts már ki légyszíves! te mit válaszoltál volna? hogy nem kellenek a menekültek DE az egéssgéügymegazoktatásmegademgógokmegamelegjogok :@?!

2016. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

"Lehet, hogy ez sokaknak negatívum, de mi lenne, ha Orbán annyiban hagyná a dolgot és beengedné a menekülteket a népszavazás érvénytelenségével indokolva?"


Vagy mondjuk mi lenne, ha elhúzna innen a halál farkára az összes arabbal együtt?

2016. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerinted ha a szavazás bármit is számítana, nem lenne illegális?


"„Ez nem igazi demokrácia” – mondhatná e sorok láttán egy méltatlankodó szavazó. Én pedig azt mondom, hogy ez az igazi demokrácia. Karnevál és vurstli, kocsmabölcsességek és fejetlenség a köbön. Káosz, széthúzás, civakodás, értetlenség. A történet legnagyobb balekjai pedig nem is a szavazók, hanem azok az öntömjénező hitszónokok, akik tényleg elhiszik, hogy van beleszólásuk a dolgokba, és hogy bárki is kíváncsi az ő „világmegváltó” ötleteikre. Akik tényleg elhiszik, hogy a hülyeséget ki lehet gyomlálni a demokráciából, hogy a „minden vélemény számít” elve bármiben is pozitív eredményt szülhet, hogy „elég a rendszeren belül változtatni” és – ami a kedvencem – hogy „a demokrácia jobb lehet ennél”. Pedig a demokrácia maga ez, és mindig ez is marad: veszekedés, mutogatás, asztal csapkodás, dáridó, tánc, pofonok, pletyka, csábítás, árulás, zsonglőrök, vattacukor és részegség, őrjítő és megveszekedett részegség mindenek felett."


[link]

2016. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha a népszavazás érvényes és a nemek győznek orbánc akkor is beengedjeti a migránsokat mert hogy a szavazás nem artól dzólt hogy akarunke migriket vagy nem.
2016. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"ha a népszavazás érvényes és a nemek győznek orbánc akkor is beengedjeti a migránsokat mert hogy a szavazás nem artól dzólt hogy akarunke migriket vagy nem."


De sokan nem voltak képesek rendesen értelmezni a kérdést és arra a hibás következtetésre jutottak, mint amit te is említesz ebben az idézetben. Erre mondtam azt, hogy hülyén volt feltéve a kérdés. Jahh, és ez a válaszom a 2-es hozzászólásra is a 33%-osnak.



"nem értem miért rágjátok így a körmötöket... hiszen elmondásotok szerint amit el lehetett dönteni már rég eldöntötték"


És pont ez teszi értelmetlenné a népszavazást utólagosan is. Vagy te ennyire szereted az ellentmondásokat?

2016. okt. 2. 22:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez csak a mutyi politikájuk és az elvándorlás miatti bűntudatot pótolták a migráns hisztériával és a népszavazással.

Értelmetlen népszavazás volt, ha pl megtoldották volna egy "akarja e, hogy Magyarország Olimpiát rendezzen" kérdéssel, akkor nem lett volna ilyen demagóg és populista az egész.

Az uniótól nem fognak menekülteket átvenni, csak külföldieknek letelepedési kötvényt, ami szembeköpése annak, amit a kampányban csináltak.

Mocskos dolog a politika nem hiába van ennyi nem szavazó és érvénytelen is.

2016. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Ööö most akkor befizeti a Habonynak a 100 milliót, és elosztják Orbánnak egymás között azt szívesen látjuk? Az is arab...


Én azoknál tartanék egy IQ tesztet, akik ezt nem látják át. Mert az ilyennek szavazati joga se lehetne.

Ja nem, mert demokráciában vagyunk, így, amit mondasz baromság.


A másik, ha ekkor Fideszes vagy, tudnád, hogy ők emelték, meg az érvényességi küszöböt. Ennek issza meg a levét.


Az is egy érdekes, hogy az ország azon része ment el szavazni legkevésbé, akinek a GDP eredménye 140% az EU átlaghoz képest. Ahol meg ennek a fele, kb az ország 80% azok verték magukat. Most akkor bontsuk le úgy a népszavazást, hogy akik értéket képesek teremteni, azok átláttak a szitán és tudták, hogy értelmetlen az egész, akik meg nem, azok mentek el szavazni.

2016. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Crisopher ***** válasza:
3 millióan szavaztak Nem-mel, azért ezt is vedd figyelembe.
2016. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"3 millióan szavaztak Nem-mel, azért ezt is vedd figyelembe."


Ha ezt nekem írtad, akkor figyelembe veszem, csak azt akartam kihozni a kérdésemből, hogy ez is egy lekommunikálható módja lett volna a szavazási hajlandóság növelésének a jövőre való tekintettel. Persze tudom, ez egy túlontúl idealista és naiv hozzáállás.

2016. okt. 2. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!