Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nem a népszavazás egy...

Ez nem a népszavazás egy utólagos értelemvesztése, amit Orbán csinál?

Figyelt kérdés

Bár a népszavazás nem lesz valószínűleg érvényes (kijöttek már a végleges eredmények amúgy?), Orbán Viktor már kijelentette, hogy ennek ellenére úgy tervezik a munkájukat, mintha érvényes lett volna és a "nem"-ek győztek volna.


Azt értem, hogy népszavazás nélkül is meglehetett volna ezt csinálni, ha a parlamentben megvan az elégséges szavazat, simán meghozzák az erre vonatkozó törvényt/törvényeket.

De többek között ezért érzem most már duplán értelmetlennek a népszavazást.


Lehet, hogy ez sokaknak negatívum, de mi lenne, ha Orbán annyiban hagyná a dolgot és beengedné a menekülteket a népszavazás érvénytelenségével indokolva?


És ha ez bárkinek nem tetszik, hivatalos állásponton lehetne, hogy "ez van, ti nem voltatok hajlandóak szavazni, viseljétek a demokrácia ezen következményeit is". Ámbátor ez negatív motiváció, de legalább szavazásra és a közügyekkel való foglalkozásra ösztönözné az embereket.


UI.: Tudom, hogy annyiban hibádzik a gondolatmenetem, hogy nem mindenki tudja kifejezni magát egy egyszerű "Igen"-el, vagy "Nem"-el, pláne ha hülyén van feltéve az adott kérdés. Akkor ugye ők mit csináljanak? Szerintem, ha nem is 100%-ban, de megoldaná ezt a problémát egy normális szavazást felügyelő szerv, aki pl. nem engedélyezne ehhez hasonló nyakatekert hülyeségeket. (saját vélemény)



2016. okt. 2. 21:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
# 9 Crisopher, a népszavazás érvénytelen lett, méghozzá az Orbán által 2011-ben felállított feltételrendszeren belül! Ezt is vedd figyelembe!
2016. okt. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!