Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek volt értelme a...

Szerintetek volt értelme a betelepítési kvótáról szóló népszavazásnak?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus szemlélője vagyok a politikának, ezt előre leszögezném(19 vagyok)! Nem túlzottan követtem eddig a politikát, a tudásom a középsuliból van konkrétan, tehát az alapfogalmakon és pártok nevein, vezetőin kívűl mással nem nagyon vagyok tisztában (de úgy gondolom ezzel a magyar polgárok nagy része ís így lehet). Most viszont még a csapból is ez folyt, hogy szavazzon nemmel meg hasonlók, így egy kicsit érdekel a téma.


Namost, ugye ott fogott meg az egész, hogy az egyértelmű, hogy a magyar emberek nem akarják azt, hogy idejöjjenek a menekültek. Ezt úgy gondolom ott a parlamentben is nagyon jól tudták, tehát ebből az következik, hogy nem kellett volna ekkora népszavazást csinálni az egészből. Másrészt olyat olvastam, hogy teljesen mindegy, hogy mi itthon mire szavazunk, mivel Brüsszelben döntik el, hogy fognak-e idetelepíteni menekülteket vagy sem. Mivel uniós tagok vagyunk azt vállaltuk, hogy háborús helyzetben befogadjuk a menekülteket, és jelenleg az van ott lent Afrikában.

Ugye ha ezt összevetjük, a Fidesznek semmilyen oka nem lett volna arra hogy népszavazást csináljon ebből, miven nekünk ebbe nincs beleszólásunk, ezt mégis megtette valamiért.


Na és ez foglalkoztat engem igazán, hogy ennek mi értelme is volt?

Volt-e esetleg valami hátsó szándéka a népszavazásnak, vagy tényleg ennyire van itt pénz, hogy simán megengedhetjük azt, hogy csinálunk egy népszavazást konkrétan a semmiről? Vagy tényleg ennyire meg akartak bizonyosodni csak arról hogy nem akarunk menekülteket?


(Esetleg az lehetett a cél, hogy az ellenzéket gyengítsék, mivel erre nagyon nem tudnak úgyse mit mondani, pl. "márpedig jöjjenek a menekültek, azért se értünk egyet a fidesszel"? Még ilyen is jutott eszembe, de ezt már tényleg csak nagyon zárójelben említem meg)


2016. okt. 17. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Most tudják verni a tamtamot, hogy a magyarok 98%-a fideszes.
2016. okt. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

"ennek mi értelme is volt? "


A legfobb ertelme az hogy ezzel a Fidesz tematizalja a kozbeszedet. Nem foglalkoznak Meszaros es tarsai lopoldajaval, az egeszsegugy es oktatas szar helyzetevel, egyre tobb szegeny emberrel, a kilatastalansaggal, es azzal hogy Orbannak igazabol otlete sincs mit lehetne ezzel kezdeni, hanem mindenki a menekultekrol dumal, attol retteg, ez a tema.


Aki a Fidesz kommunikaciojat iranyitja a hatterbol az egy zseni. Az elso ciklusban a rezsicsokkentes volt a nagy tema, most a menekultek, ha ez kifut biztos lesz meg egy hasonlo.


A pozitiv hozadeka volt meg az hogy igy ki lehetett tomni nehany tizmilliarddal a haverok zsebeit.


Mas ertelme nem volt, a Fidesz enelkul is pattoghat Brüsszelben, vagy alkotmanyt modosithat.

2016. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
41%
Szerintem semmi ertelme nem volt, csak a penzt tosztak ki az ablakon a semmire. Ha Orban annyira a menekult betelepites ellen lett volna, fel perc alatt beleirhatta volna az alaptorvenybe, es 'problema megoldva'. Azert sem ertem meg, hogy mire volt ez jo, mert mar a nepszavazas elott joval kiderult, hogy nem lesz semmifele kotelezo kvota. Ezzel a nepszavazassal maximum azt bizonyitottak, hogy Magyarorszagon a kormany mennyire fajgyulolo es az embereket is siman manipulalja a kitalalt veszely ellen (lasd: a szavazok 98%-a nemmel szavazott, foleg azert, mert direkt felelmet keltettek bennuk). En nem vagyok rasszista, embereket nem fogok bunozonek nyilvanitani vagy elitelni azert, mert mas vallasuak, mas a borszinuk. Terrorcselekmenyeket masok is elkovethetnek, de gondolom az a Fidesznek is mas, ha egy magyar szarmazasu ember robbant az orszagban.. A kormanynak elsosorban az orszagra kene koltenie a penzt (egeszsegugy, oktatas romokban), nem ekkora felesleges, demagog es hergelo kampanyokra elszornia azt.
2016. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!