Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen miért voltak...

Tulajdonképpen miért voltak "hősök" az '56-os forradalmárok?

Figyelt kérdés

Arról szólt az egész történet, hogy nem akarták, hogy az oroszok megszállják őket, mert ők is fejlett, független kapitalizmust akartak a kommunizmus helyett. Olyan akartak lenni mint Ausztria, ezért kimentek az utcára és fellázadtak. De nem sikerült elérniük, hogy a vasfüggöny jobb oldalára kerüljenek.

Ennyi erővel akkor a mostani kivándorló fiatalok is hősök, hiszen nem akarnak egy rossz gazdaságú, korrupt országban élni. Ezért kimennek külföldre a jólétbe. Ennyi erővel akkor én is hős vagyok, mert nekem sem kell ami itt van?


2016. okt. 27. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Te beteg vagy.
2016. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan az életüket áldozták azért, hogy az országnak jobb legyen, hogy például te jobban élj. Arról már nem tehetnek, hogy a szovjet hadsereggel szemben nem tudtak győzni, és emiatt felesleges őket hibáztatni.


Nem szabad párhuzamot vonni a külföldön élő magyarokkal, nem ugyanaz a kategória.

2016. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

"Ennyi erővel akkor a mostani kivándorló fiatalok is hősök, hiszen nem akarnak egy rossz gazdaságú, korrupt országban élni. Ezért kimennek külföldre a jólétbe."


Attól jó sok ország jött már egyenesbe, hogy elhagyták a parasztok.


"Ennyi erővel akkor én is hős vagyok, mert nekem sem kell ami itt van?"


Jellemzően nem. Inkább csak egy rossz trógernek mondanálak aki inkább elfut a problémák elől minthogy megoldja. De ezt egyébként ott is tapasztalni fogod majd, az első komolyabb nehézségnél újra tovább fogsz menekülni és nem majd szembenézni azzal.

2016. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
egy kicsit éldegélned kellett volna a sztálini-rákosi időben, megtudnád, miről volt szó. Hopp! Összedobunk neked egy egyirányú - csak oda- észak-koreai utat- ott még megsejtheted, miről van szó.
2016. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Az ilyeneknek az kéne. Úgyis imádnak külhonba tartózkodni.

Hahahaha..

2016. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
'56-ban is rengeteg magyar menekült a jólétbe, a forradalom sikertelensége után. És ők jártak a legjobban, az ők unokáik már teljesen integrálódtak az amerikai jóléti társadalomba, jellemzően már nem is beszélik a magyar nyelvet.
2016. okt. 27. 15:48
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

"rengeteg magyar menekült a jólétbe," Nem a jólétbe te barmállattya. Kivégezték volna, azért menekültek el. És haza sem tudtak jönni! ismertem valakit, aki borzalmas honvággyal a Fertő-tónál álldogált szabadságán és átnézett a hazájára. Nem jöhetett haza!

Minthogy rengeteget kivégeztek és volt sok olyan, 16 éves: akit megvártak a börtönben tartva, hogy 18 legyen - és 58-ban végezték ki!

2016. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as! Először is nem tróger és paraszt, aki kénytelen elhagyni az országot, hanem csak szeretne tisztességesen megélni, amire itthon nincs lehetősége! Külföldön még a mosogatót is jobban megbecsülik, mint itthon egy ápolónőt, vagy mentőst! Ne Fidesz propagandáját nyomd!

Kérdező: 56-ban azok voltak a hősök, akik harcoltak a totális Rákosi-diktatúra ellen. Kizsákmányolta a parasztokat, munkásokat is és senki élete, szabadsága nem volt biztonságban. Elsősorban ezért tört ki a forradalom. Az oroszok ittléte csak másodlagos ok volt.

Az sem igaz, hogy kapitalizmust akartak volna! Nem akarták vissza a Horthy rendszer urait és kizsákmányolását! A gyárak vezetését nem a régi igazgatókra, hanem a Munkástanácsokra bízták. Csak erről ma nem esik szó.

Akik pedig elhagyták az országot, azért tették, amiért azok, akik ma is elhagyják: jobban szerettek volna élni! De ők nem voltak hősök, csak gazdasági migránsok.

Nagyon kevesen voltak a disszidensek között politikai menekültek, a régi rendszer urai, de voltak a börtönből kiszabadult köztörvényes bűnözők is.

2016. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Oda is való mindegyik.
2016. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó sokan el fogják hinni neked öregem, hogy én nyomom a fidesz propagandát, mikor még a szavazóikat is a Hősök terén kötném fel egytől egyig. Ugyanakkor idétlen beírásod nem változtatja meg azon véleményemet hogy amelyik kitakarodik az oda is való. Remélem hamarosan kitör egy forradalom és kivégeznek minden fideszest veled együtt, aztán lezárják a határokat hogy egy büdös görény se jöhessen vissza.
2016. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!