Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom miért...

A magyar társadalom miért nyitott nagy mértékben a korrupcióra?

Figyelt kérdés
Miért fogják fel a lopást ilyen lazán?

2016. nov. 21. 10:28
1 2
 11/15 mannnocska ***** válasza:

7:


"Nem tudom, hol gyökerezik ez a mentalitás. "


na látod itt különbözünk, mert én azt mondom fejitől bűzlik a hal. Tudjuk, hogy hömpölyög az utcákon a korrupció a legmagasabb szinteken, így a kisember úgy van vele, hogy ha Ő igen, akkor ÉN miért ne?


Pont ugyanaz, mint amikor munkahelyen van 1-2 ember, aki valamiért nem kell annyira keményen dolgozzon. El van nézve neki a késés, lébecol, látványtevékenységet csinál, szerintem nem kell bemutassam a jelenséget.

Ez olyan hatással van mindenkire a környezetében, hogy rontja a munkamorált, és az elvégzett munkamennyiséget.


Szerintem ez ugyanaz, csak nagyban. Egy olyan mentalitás, hogy "ÉN miért fizessem be rendesen az adót, amikor ŐK meg úgyis ellopják?" Én fizetem az áfát, számlázok mindent, nem zsebre kapom a fizut. Cipelem az adóterheket, és még nézzem végig, hogy szétlopnak?


Nem azt mondom, hogy elfogadható, vagy nem bűn, vagy bármi. Csak azt, hogy a fejétől bűzlik a hal. Ahogy munkahelyen is az ilyen a hatékonyságot olyan szinten rontja, hogy nagy cégeknél (multi) erre külön figyelem van szentelve, ország szinten is igaz ez. És véleményem szerint, csak egy feddhetetlen erkölcsű párt tudna ennek véget vetni. (fú ez nagyon jobbik duma lesz, de) Első körben azzal, hogy igazságot szolgáltat, és felső köröket szépen börtönbe zárja annak megfelelően ahogy loptak. Ez a kisember igazságérzetét, és morálját növelné, ami jót tenne az adóelkerülés csökkentésének. Persze ez nem egyik napról menne a másikra, abban teljesen igazad van (én csak a miértet vitatom), hogy ez már beleépült az emberekbe jó mélyen. Lehet hogy egy generációnak cserélődnie is kell, hogy úgymond "tiszta" legyen az ország, de ez ilyen probléma is: nem megy 4 év alatt. Ezt csak elkezdeni lehet.


A másik:

szerintem valahol a kommunizmus is része ennek, hogy ma itt tartunk. Ugyanis szerintem mindenkinek tiszta, hogy mennyire korrupt rendszer is volt az. És rendszerváltáskor ezeket nem vetkőztük le. (hogy a fenébe tudtuk volna?)


Szóval nem azt mondom, hogy kizárólag ez, vagy az az ok, csak a mai szintnek jelenleg a vezetés a generálója / fenntartója. Nem is akarnak ezzel mit kezdeni, a kisember ellenőrizve van persze (ami tovább rontja a morált), de náluk szabad a lopás.


Igazából kb ugyanazt gondoljuk, csak te azt mondod, hogy a társadalom ilyen, ezért ilyen politikusokat termel ki. Én pedig pont fordítva. A politikus megteheti, és nem lesz baja belőle, a kisember meg kockáztat vele. És még ki akarom emelni, hogy a kisember nem meggazdagszik (persze vállalat szinten van olyan is, de a kis és középvállalkozásoknak óriásiak a terhei egyébként) abból, hogy egy kazáncserénél nem kér számlát, hanem spórol. A politikus sok tízmilliókat lop, és milliárdokhoz juttatja magát pozícióba. Szóval azért én nem ítélkeznék olyan hamar a társadalom irányába.

2016. nov. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen volt a társadalom nem csak most és a rendszerváltás előtt, de a Horthy korban, a dualizmuskor, a kiegyezés előtt, az ország három részre szakadása előtt (egyik fő ok volt a saját érdekét néző együttműködésre képtelen nemesség), Mátyás után II Ulászlót is azért választotta a nemesség, mert pórázon lehetett vezetni és nem állt útjába a korrupciójuknak. Ha a népmeséinket megnézed, ott is rengeteg az "élelmes" "ügyeskedő" közember, aki jól megmutatja a nemeseknek. Nem a fejétől bűzlik a hal, csövestől a miniszterelnökig ilyen az ország emberemlékezet óta.
2016. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 mannnocska ***** válasza:

LOL


Ezek tök jó dolgok, csak nem.


Egyrészt korrupció mindig volt, van, és lesz. A kérdés csak az, hogy mekkora mértékű. Teljesen kiírtani nem lehet.


A másik, hogy olyan dolgokkal dobálózol, ami időszakokról maximum homályos félinfók állnak a rendelkezésünkre. Illetve teljesen más volt MIDNEN. Más volt az adózási rendszer, az ellenörzés módszere, stb.


Ezzel nem igazolsz semmit.

2016. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mert az, hogy a magyar társadalom becsületes és a vezetői rontják meg, az megmagyaráz mindent, mi? De becsületes társadalomból hogy jön ilyen utolsó emberig velejéig korrupt vezetés?
2016. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mannnocska ***** válasza:
Ez már nagyon erőltetett. Én befejeztem. Te szélsőségekben gondolkozol.
2016. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!