Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok tényleg rosszabbak...

A magyarok tényleg rosszabbak mint a nyugat-európaiak? Vannak viselkedésbeli különbségek? Főként külföldön élő magyarok véleményét várom. Nekik van összehasonlítási alapjuk.

Figyelt kérdés

2016. nov. 25. 10:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
61%
#3: Szerintem, ez nem a szocializmus eredménye. Néha már arra gondolok, hogy a "Turáni átok", nem csak legenda.
2016. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Minden népnek vannak jó és rossz tulajdonságai. Ráadásul az esetek többségében kár általánosítani mert minden ember más és más. Viszont tény hogy az adott kultúra valamilyen szinten befolyásolja a visselkedésünket. Volt egy felmérés hogy egyes népek mit gondolnak saját magukról, mi magyarok szinte mindig rosszabbnak ítéljük meg magunkat mint más népek minket. Az hogy neked milyen értékek fontosak csak rajtad múlik. A nyugat európai országokban más rossz és jó tulajdonságai vannak az embereknek. Pl egy angol általában kedves, udvarias, pontos. Viszont mivel ott a kultúra része e mindig mosolyogni így sohasem tudhatod hogy mit gondol rólad valójában. Egy görög nagyon közvetlen, élvezi az életet viszont olyan is a munkamorálja amilyen, nem lehet rá számítani. Egy svájci elsöre undoknak ridegnek tűnhet mert ők távolságtartó emberek, de ha megismered igazán akkor barátok lehettek és ő mindent megtesz majd érted. De! Ettöl még létezik bunkó angol, munkamániás görög és kedves svájci ember is!


Amit mi magyarok negativumként elmondhatunk : tényleg a dögöljön meg a szomszéd tehene mentalitásunk van, sajnos tényleg mindig a kiskapukat keressük, sajnos tényleg képtelenek vagyunk csapatban dolgozni, sajnos elég sokunknak gondjai vannak a mértéktartással.


Viszont a pozitívumok ( osztrák és amerikai felmérésekből vettem) : álítólag leleményesek vagyunk, jó a beszélőkénk, kitartóak vagyunk, szorgalmasak vagyunk ha kell, könnyen barátkozunk

2016. nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Sajnos széthúzóak és irigyek a magyarok, tisztelet annak, aki nem.


De ez rajtunk múlik, hát tartsunk össze és ne irigykedjünk!


Hat évig svéd kamionos cégnek dolgoztam, most labanc firmának, cseh bejelentéssel. A svédekkel jó viszonyom volt, kedveltek minket.


Most a cseh főnökség alatt is jó a hírünk, jelenleg négyen vagyunk magyarok, ebből hárman már évek óta együtt dolgozunk, azelőtt a svéd - magyar cégnél is kollégák voltunk, így nincs ellentét.


Mi összetartunk, meg is egyeztünk, hogy kétszer is meggondoljuk kit ajánlunk be, mert ha túl sok magyar van egy helyen, jönnek a viszályok.


Úgy vettem észre kedvelik a magyar munkavállalókat, nagyon nem vagyok Nyugat imádó, de az tetszik, hogy a munkánk alapján ítélnek meg minket. Azt meg megcsináljuk legalább olyan jól mint akármelyik született nyugat - európai.

2016. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
34%

#3


Ez így van. A magyarok a legrosszabbak ha munkatársakról van szó. Haverom kiköltözött németbe, és mondta, hogy már többször is majdnem lapátra került a magyarok miatt, mert állandóan fúrkálták őt a műszakvezetőnél, próbálták lejáratni, meg ott gáncsolták ahol tudták. Azt mondta, hogy még az afgán, paki meg török munkatársaival is sokkal szívesebben dolgozott egy műszakban mint a magyarokkal. Szóval tényleg igaz a mondás, ahogy nyugaton neveznek minket, mi vagyunk "a balkán cigányai". Bizony nem csak a GDP-ben van ekkora eltérés, de az emberek mentalitásában is. (Lehet egyik a másiknak mondjuk következménye)

2016. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
14%
Jaj de jok ezek az altalanosito ballib megmondoemberek :D Persze mindig az a vege hogy a magyarok egy utolso sopredek trogernep a felisten nyugatiak a migrikkel egyutt meg maguk a tokely :D
2016. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
7%
Dübörög a hazaszeretet... Értem, egyesek nem ismerik ezt a szót, de azért mégis. Én félig vagyok magyar, szóval van "összehasonlítási alapom". Nem rosszabbak a nyugat eu-i népeknél, csak mások, olyan keletiek. Vannak viselkedésbeli különbségek, mivel nincs két ugyanolyan viselkedésű nemzet.
2016. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyarok hozzáállásunkat tekintve nem a világ krémje az biztos. Sajnos az olyan vicceknek, hogy a magyarok üstjét a pokolban miért nem kell őrizni van alapja :D Ezzel együtt az oroszok vagy az angol alkeszek sokkal rosszabbak, nem mi vagyunk az alja.
2016. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
49%

Azért én nem foglak titeket isteníteni, mert magyarok vagytok.

Én csak az igazat mondom, de úgy néz ki, hogy az igazság kimondása ballipsivé tesz.

2016. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
19%
Az osztráknál biztos hogy nem rosszabbak, annál ocsmányabb népség nem nagyon van.
2016. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a "munkahelyi fúrás" nálunk nemzeti sport.

Ettől jobban érzi magát a magyar, ha a másiknak alátesz, szebb a napja tőle. Lehet, hogy kevesebb örömünk van az életben, kevesebb pénzünk, többet szenvedünk azért a kis pénzért, azért szeretünk ilyen módon élményhez jutni.

2016. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!