Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretnék indulni a választáso...

Szeretnék indulni a választáson. Mi az akadály?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok,és igen ÉN tenni szeretnék valamit.

Hogy miért pont én? Talán mert én kész vagyok harcolni a végsőkig.Talán mert átéltem pár dolgot ami elkezdte felnyitni a szememet.Nem azt mondom hogy már most tökéletes elnök lennék , sőt tudom hogy még van mit tanulnom . Azonban úgy érzem szándékom önmagában jó irányba vezetné országunkat persze csak ha úgy döntenek az emberek hogy erre van szükségük.Szüleim nem igazán örülnek a célomnak "a politika mocskos fiam" valóban az ,de hiszem hogy a politika nem csupán magán jellegű célokat szolgálhat.Sokszor kapom azt a visszajelzést hogy túl fiatal vagyok. A kérdésem a következő : Valóban ennyi az akadálya? Miért? Talán mert nem vagyok olyan tapasztalt a lopásban?



2016. dec. 6. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Elnök csak 35 éves vagy annál idősebb személy lehet.
2016. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Addig talán nem alszik ki a fény
2016. dec. 6. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A jó szándék nem elegendő egy ország vezetéséhez.
2016. dec. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Molyember ***** válasza:
83%
Igazából lehetnél, az itt leírt szöveged pont olyan üres és semmitmondó, mint amivel választásokat szokás nyerni. Javaslom még, hogy keress egy démont (pl. rezsi), vagy egy nem létező démont (Magyarországra települő migránsok hada), és mentsd meg tőle az országot. Garantált a siker, milliók fognak a gatyájukba csurgatni, ha meghallják a neved. Még imádkozni is fognak érted, népdalt írnak rólad, ahogy megtöltöd a pénztárcájukat, "de csuhajja", már ha ez vonzó neked.
2016. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi az akadály? A teljes tájékozatlanság. Az nagy akadály. Hallottál már arról a mondásról, hogy a pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve?

A helyzet az, hogy minden szerepkör, így a politika is - ha profi módon akarja valaki csinálni - igen komoly tudást igényel. Annak a megszerzése sok tanulást, sok tapasztalat összegyűjtését. Enélkül nincs az a jószándék, nincs az a tetterő, ami hasznos lehetne. Annál inkább káros.

Annak meg a feladat szempontjából semmi jelentősége, hogy most annyira eltorzították, hogy csak a csalás és lopás látszik belőle.

2016. dec. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy az elnök főleg egy szimbolikus szerep az országban? Te miniszterelnök akarsz lenni, ha brámit is vezetni akarsz. Szerintem már ez intő jel arra, hogy tanulj még mielőtt megváltod a világot.


Amúgy nem ördögtől való a politikai pálya, érettségizz le első körben, tanulj nyelveket, tájékozódj, hogy ne tolj ilyen bakikat, hogy elnök akarsz lenni és több év kemény munkával (és szernecsével és kapcsolatépítéssel) eljuthatsz viszonylag magasra is, ha ügyes vagy.

2016. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magyarország politikai berendezkedése parlamentáris demokrácia. Azaz nincs elnök, köztársasági elnök van. Ő csak 35 évnél idősebb ember lehet.

A másik lehetőség, hogy egy szimpla politikus leszel, jobb esetben miniszter vagy miniszterelnök. Ehhez kell egy párt. Ha tenni akarsz, ne lépj be létező pártba. A mostaniak egytől egyig korruptak. Ezen felül pénz kell. Sok sok pénz. Szerezzen támogatókat.

2016. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bassus, a 16 éves magamra emlékeztetsz :D Azt felejtsd el, hogy egyik napról a másikra miniszterelnök leszel. Szerintem ennek egy jó módja, ha ismerkedsz ifjúsági szervezetekkel, akár pártok ifjúsági szervezeteivel is, nem muszály benne maradni. Jó példa erre Vona, aki 2002 környékén még Orbán kis politikai köreiben volt és mára már egy meghatározó párt elnöke. Az ilyet tudatosan kell felépíteni és nem szabad elzárkózni a pártoktól sem, mert azon belül fogod tudni megállapítani ők mit hogy csinálnak, mit csinálnak rosszul stb.
2016. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*nem leszel
2016. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!