Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire hatásosak a "Magyaror...

Mennyire hatásosak a "Magyarország jobban teljesít" és hasonló kampányok?

Figyelt kérdés

Most épp a "Magyarország erősödik" szöveg megy.

Ettől most az egyszerű csóró paraszt majd jobban érzi magát?

Eddig azt hitte, szar az élete, alig tud megélni, erre meglátja a plakátot és ezzel hirtelen minden szebb lesz.

Vagy mit várnak az ilyenektől?



2016. dec. 28. 17:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10 azzal meg ugye az vót a baj, hogy negatív, ha pozitiv az üzenet, az meg kamu, hüyle aki elhiszi. (persze a negativot is) Nektek semmise jó:)
2016. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"ha pozitiv az üzenet, az meg kamu"

Hibás következtetés. Nem azért kamu, mert pozitív, hanem a tartalma és hangvétele miatt.

Meg amúgy az adófizetők pénzét propagandára költeni nem szép dolog (nem csak nekik).

2016. dec. 28. 20:08
 13/21 anonim ***** válasza:

"Azért negatív üzenetek is voltak bőven, például a gyurcsányozós meg a bevándorlózós kampányok."


Ezeknek az üzeneteknek az előjele értelmezés kérdése - Te negatívnak látod őket, én nem látom őket annak. Nem tisztán pozitívak persze, de szükségesek ahhoz, hogy kimondásra kerüljön, hogy ki áll az érdekeinkkel szemben.

2016. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"az adófizetők pénzét propagandára költeni nem szép dolog"


Ugye nem gondolod, hogy puszta szépelgésből át lesz engedve a terep a hitványaknak?

2016. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

"Nem azért kamu, mert pozitív, hanem a tartalma és hangvétele miatt."


Nem azért kamu mert pozitív, hanem a hangvétele miatt? ezt hogyan?

Ha a tartalma kamu, akkor meg tessék ideverni az adatokat, miért is nem igaz, hogy magyarország erősödik

2016. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Jó hát mivel szerinted ellenzék = ellenség, és az üzenet akkor pozitív, ha a Fidesz mondja, nehéz lesz értelmesen beszélgetni.

Magyarországon az elszegényedés egyre nagyobb mértéket ölt, miközben a Mészáros Lőrinc-félék gazdagodnak. Ez erősödés?

2016. dec. 28. 20:39
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarországon az elszegényedés egyre nagyobb mértéket ölt, miközben a Mészáros Lőrinc-félék gazdagodnak. Ez erősödés?"


Egyrészt amire utaltál, nem én irtam, másrészt pedig, az én értelmezésem szerint a "magyarország erősödik" az ország adósságára, gazdasági helyzetére vonatkozó állítás. Esetleg a nemzetközi megbecsülésre is érthetjük. Az meg amit te irsz konkrétan demagóg ökörség, az index-444 stb tengely tolja az iylesmit. Mindíg lesznek akik meggazdagszanak, és mindíg lesznek oylanok is, akik lecsúsznak. Ha a mászáros nem lenne, kipécéztek volna másokat a balos ujságírók, és tolták volna, hogy nicsak, mennyi állami megrendelést kapott. Szóval ez érdektelen, mert a korábbi kormányok idején is igy volt, sőt, nyugodtan kijelenthetjuk, hogy ez mindenhol igy megy.

2016. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"mivel szerinted ellenzék = ellenség, és az üzenet akkor pozitív, ha a Fidesz mondja"


Kiforgattad!

Szerintem ellenzék nem= ellenség. Ellenzékről ÉS ellenségről írtam, illetve röviden ellenzék/ellenség-ről, hol a / jelentése legfeljebb VAGY lehet, de semmi esetre sem egyenlő.

És nem írtam olyat, hogy "az üzenet akkor pozitív, ha a Fidesz mondja".

Így tényleg nem tudunk egymással szót érteni.

2016. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az emberi memória furcsa jószág. Két része van, a gyorsmemória és a lassú (hosszan tartó) memória. Csak a második fontolja meg a dolgokat, és dönt aszerint, viszont lassan reagál. Az első pedig azonnal reagál megfontolás nélkül. Ezért, ha valamit "automatizálni" akarunk, nagyon sokszor ismételjük. Ennek hatására még azt is önkéntelenül csináljuk, amit utálunk. Elég, ha egy pillanatra nem figyelünk oda. És az emberek többségénél a gyormemória a meghatározó, tehát a hosszan ismételgetett hülyeség is hatásos. Elég a reklámokra gondolni.
2016. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Azoknál, akiknek a tévé és rádió az egyetlen információforrás, hatásos lehet, csak eleget kell sulykolni. Nem véletlenül "telepednek rá" ennyire a médiákra. Idővel, kifizetődik.
2016. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!