Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Deák Ferenc tényleg bölcs volt?

Deák Ferenc tényleg bölcs volt?

Figyelt kérdés
Sok kritikát hallottam a személyéről, hallottam sokan utálják a kiegyezés és politikai munkája miatt. Miért utálják őt?

2016. dec. 30. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Deák egy reálpolitikus volt. Belátta, hogy a jelenlegi helyzetben esélytelen megvalósítani '48-at, ezért kötött egy kevésbé előnyös, de mindenképp előnyös paktumot. Lehet őt kritizálni, de tagadhatatlan, hogy neki köszönhetjük a magyar történelem egyik legvirágzóbb szakaszát, rengeteg embernek biztosított jobb megélhetést, modernizálta egész Magyarországot és elsősorban Budapestet és nagyjából sikerült minket felzárkóztatni Nyugathoz.
2016. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Mert ha nincs kiegyezés akkor mi nem veszünk részt a háborúban és csendben meghúzzuk magunkat, ugye?:)
2016. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
pontosan ezeken gondolkoztam én is csak kicsit szebb formában :D. Kossuth megirta miért rossz ez a paktum és mi lesz a vége és igaza lett..
2016. dec. 30. 19:08
 4/12 A kérdező kommentje:
és már el is tűnt :D
2016. dec. 30. 19:09
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Kossuthról inkább ne beszéljünk, a sikkasztott pénzel meg az elsőnek történő lelépéssel. Utána meg ráuszította a népet Görgei-re h áruló volt. Kérdem én ki az áruló aki egy vesztes csatánál megmentette sok katona életét és végig itt maradt Magyarországon, vagy az aki az első kudarc után lelépett és külföldről pofázott.
2016. dec. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Össze fog még ma neked jönni a bann, előző..:D
2016. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
1866ban az Osztrák birodalom az összeomlás szélén állt és kényszerből egyezett ki. Ahogy Kossuth is megirta a nem magyar nemzetek feje felett megkötött paktummal bűnrészessé válik és a birodlaom szétbomlása után megbűnhődik. Biztos jó ötlet volt a kiegyezés?
2016. dec. 30. 19:40
 8/12 A kérdező kommentje:
*a magyar nemzet
2016. dec. 30. 19:41
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Be van készítve a következő nick :D
2016. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Azért, mert butàk. Kossuthot csak azok támogatják, akik annyit látnak, hogy "nyakasoaraszt", "nyakasmagyar", és azt fogadja el, ha ebben az országban mindenki földműves, műveletlen paraszt lesz, akinek ha valami nem tetszik, rögtön kapával nekimegy a szomszédnak. Hát még ha két vezető lehetne: egy Kossuth, aki lop, csal, hazudik, de magyar (egy magyar őse van, a többi tót meg német), és egy német, aki bölcs, országok vezetésére nevelték, tisztességes. A kurucinfósok hátàn szántani lehet, ha nemzetiszínű(nek látszik) az eke (Mikszáth nyomán, de nem szószerint idézve).


'48 megvalósult, az '50-es években Ferenc József megerősítette a jobbágyfelszabadítást, amivel a "szabadság, egyenlőség, testvériség" megvalósult. A '49 nem valósulhatott meg, első válaszoló, de ezt amúgy Kossuthon kívül mindenki tudta, sőt akarta. A kiegyezéssel többet kaptunk, mint amit eredetileg akartunk. Csak a trónfosztást nem, amit senki nem akart.

2016. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!