Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti sajnálnátok ha Áder nem...

Ti sajnálnátok ha Áder nem vinne még egy ciklust?

Figyelt kérdés

Több kérdésben írtam válaszként az elmúlt idő során , ami ehhez kapcsolódott, hogy szerintem Áder János a legkülönb köztársasági elnök a rendszerváltás óta. Persze úgy értem hogy ő az akit Göncz Árpád mellé tudnék igazán tenni. Mádl sem volt olyan ellenszenves, de nem nyűgözött le, Sólyom egyáltalán nem nyűgözött le, Schmidtet meg nemes egyszerűséggel nem vagyok hajlandó számba venni. (Bocs, csak szerény vélemény :-) )

Láttam pár előadását, téma , véleménylifejtését, természetesen beszédét. Ahogy a többivel is hasonlóan. Sok kritika éri hogy "túl sokat foglalkozik a környezet, állat, természet védelemmel". Meglehet de én ezt nem venném hibának.

Ha összehasonlítom akkor a működése hogy se a kormány alá nem fekszek, se nem arra használom a szerepem hogy ellensúlyozzam, alapvető esetben, tehát ha nem Fidesz kormány lenne, talán a legkiemelendőbb. Hiszen Göncz pl (nagyon szimpatikus volt ne értsétek félre, de tudomásul kell venni, és ki kell mondani) , az elnöki tisztségét a miniszterelnök munkájának folyamatos ellensúlyozására használta, és folyamatos ellenirányú kritika felállítására, ami azért nem volt egy olyan dolog ami nekem tetszene.

Mádl még éppen úgy ahogy elment. Sólyom szintén zenész. Most nem Gyurcsi barátról van szó, ne is beszéljünk róla, de bármilyen is volt Sólyom folyamatos levesbe köpésre használta szerepét. Ami egyrészt zavart benne. Volt ott más is , hosszú.

Függetlenül attól hogy a Fideszből jött, szerintem a munkáját úgy teszi ahogy azt kell, a jelen helyzetben is. És ebből a fontos , hogy mégsem fekszek le nekik típus.

Most mondhatjátok joggal tudom, hogy a miniszterelnök irányít nem az államfő. Így van. Viszont az hogy nincs szava és dolga az túlzás. Szerepe egy demokratikus oszlop ha úgy tetszik. Nem sorolom fel hogy mi a feladatköre, és jogköre, ha valakit jobban érdekel megnézi valahol, mondjuk az alaptörvényben is le van írva. De a lényeg hogy ettől függetlenül kérdezek.

Tehát vélemény róla? Minden érdekel, hideg meleg. Továbbá, nem kérek ilyen rege szerű véleményt mint amit én írtam de ha valami több mondatos, szép kifejtés lenne örülnék. :-) Köszi!



2016. nov. 26. 23:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Utóirat: nem vagyok fideszes mielőtt megkapom.
2016. nov. 26. 23:15
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Orbán for president!!!
2016. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg sajnálni fogjuk, ha egy új "Schmitt Pali" lesz az utódja. Márpedig, jó esély van rá.
2016. nov. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem. Attól, hogy Áder kevésbé lojális pártkatona, mint Schmitt Pali volt, attól még ugyanúgy pártkatona, és ugyanúgy nem köztársasági elnök módjára viselkedik. Lényegileg nem állt Orbán útjára. Nem szólalt fel, hogy az októberi álnépszavazás Orbán saját alaptörvénye alapján sem lett volna kiírható, se Orbán többi demokráciaellenes intézkedése ellen. Minden ellenkezése a kormánnyal csupán jelképes és huszadrangú, és soha nem szólalt fel Orbán Viktor rendszere ellen, csupán egy-egy konkrét intézkedéshez szólt hozzá. Ha tényleges hatalma nem is lett volna elég Orbán leállításához, a befolyása sokat nyomhatott volna a latban. Lehet, hogy ő azt hiszi, hogy ezzel már ő független, de nem az. Stumpf István alkotmánybíró például egy olyan ember, akit a Fidesz pártkatonaként ültetett be a helyére, de ő mégis, a várakozásokkal ellentétben, valamennyire a pozíciójához méltóan, nem csak Orbán kinyújtott karjaként látta el a szerepet, hanem tényleg hajlandó volt fontos kérdésekben is szembeszállni Orbánnal. Áder János messze nem ütötte meg nálam ezt a szintet. Különben is rosszul csinálta. Ha becsülettel akarta ellátni feladatát, akkor túl keveset tett. Ha hűséges beosztott akart lenni, akkor túl sokat.


Azt meg nem értem, hogy mit jelent nálad az, hogy Sólyom "levesbe köpésre használta szerepét". Kétségtelen, hogy őt se tartom valami nagy számnak, de azért annyira rossz sem volt talán, ha tárgyilagosan nézem a dolgot (az más kérdés, hogy politikailag nem éppen egy oldalon állok vele).


Igazából lehet, hogy Áder utódja még szervilisebb lenne, de ezen a ponton már nem nagyon tud érdekelni. Orbánnak olyan hatalma van, hogy egy Áder-féle figura nem elégséges ahhoz, hogy bármiben is akár csak komolyabban frusztrálja a kormány terveit.

2016. nov. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

70% végülis értem amit mondasz, csak nem teljesen értek vele egyet. Végülis Áder már kritizálta az Orbán kormányt , több tervezetben, pl a törvényben, és ha jól emlékszem az oktatásügyben. DE az ellenzéket is ugyanolyan arányban kritizálja. Nekem ez már bőven jó az előbb leírtak miatt.

És ezért nem tekintem pártkatonának ahogy te fogalmaztál. Mert gyakorlatilag már el is játszotta a kormány támogatását a legközelebbi ciklusra.


Sólyomra meg úgy értettem hogy szerepe csak a kormányfő folyamatos kritizálásáról szólt, és semmiben se kompromisszumosról, mint ahogy mondtam Áder. Kormányt is kritizálja meg az ellenzéket is, és ha viszont elismerni kell bármelyik felé valamit akkor azt teszi. És mint mondtam, a Fideszből indult múltja dacára ilyen.

És gondolhatod hogy valószínűleg azért került szembe a kormány támogatásával ,mert veszélyezteti a jogállam ellenes lépéseit, ahogy mondtam.

2016. nov. 27. 09:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Attól függ ki lenne helyette.
2016. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Shai-Hulud ***** válasza:
Nem sajnálnám.
2016. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vazul1972 ***** válasza:
Hát, ha mondjuk, Kövér követné, akkor igen. Meg akkor is, ha az elődjéhez hasonló bohóc.
2016. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Áder valóban egy pártkatona, ne tévesszen meg, hogy az elődjéhez képest sokkal jobbnak tűnik (Snitt Palit nem lehetett volna egykönnyen alulmúlni).


De nem tehető egy lapra Göncz Árpáddal, sőt, még Sólyom Lászlóval sem.

2016. dec. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Először is konkrétan mit tett a környezetvédelemért? Mert eddig számomra úgy tűnik, hogy csal imázst akar építeni a környezetvédelemre. Anno Sólyom László aktívan tiltakozott a lokátor építés ellen (utáltam is érte rendesen).


Aztán Áder nem más, mimt egy bólogató Jancsi, 100%-ban a kormány kiszolgálója, ugyanúgy mint paja volt. Ezzel szemben Sólyom annak ellenére, hogy a Fidesz szavazta meg köztársasági elnöknek, mikor alkotmányellenes lépést tett a Fidesz, ő visszadobtq a törvényt.

2016. dec. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!