Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Muszáj elmenni Magyarországról...

Muszáj elmenni Magyarországról, ha élhető életet akarok?

Figyelt kérdés

Itt a Fideszt újra és újra vissza fogják szavazni a prolik, akik munkaalapú államot, keletet, egymást feljelentgetést, kínai modellt, alkoholizmust, Oroszországot, vallási fundamentalizmust, Wartburg-szerelést, Putyint, kádárizmust, száz évvel ezelőtti világot akarnak.


Ha az ember ezektől megszabadulna, akkor nincs más hátra, mint irány innen jó messzire, a Föld másik végére? Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, vagy valami más?



2017. jan. 3. 05:43
1 2 3
 11/21 ceri ***** válasza:
0%
Nincs hova menned. A jóléti világ központja pont ott van ahol a legnagyobb rablók élnek. Nem biztos, hogy nem ők fognak a legnagyobbat bukni. Sőt! A probléma rendszer szintű és globális. Még akkor is ha itt arányaiban többet lopnak. És akkor hova mész a fertő közepéből? A Kalahári sivatagba? Mert legfeljebb csak ilyen élhetetlen helyeken nem lesz nagyon nagy a megrázkódtatás a bukás után. Az pedig hamarosan törvényszerűen bekövetkezik. Ma már a "fejlett" világ emberéletek árán tud csak úgy ahogy talpon maradni. Szó szoros értelemben gyilkosságok, népirtás árán. Ha gondolod menj oda, ahol ebben a legprofibbak. Csak aztán ne csodálkozz, ha ezt megunják az emberek, és elszabadulnak a dolgok.
2017. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos igen.

Itt pár évtized és 100 évvel ezelőtti állapotok lesznek.

Úgy fognak itt élni az emberek,mint a szibériai oroszok.

Alkoholizmus,igénytelenség,nyomorgó családok.


Akinek ennél nagyobb igénye van,annak jobb ha megy.

2017. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%

# 10/12 Időpont ma 11:17

azok a semmire kellök tudod mennyi pénzt küldtek haza a családjuknak 1 hónap alatt?? mint amennyit te megkerestél itthon 1 év alatt nekem az egyik semmire kellő unokatestvérem kiment kanadába pár évvel ezellöt mindenét eladta hogy eltudjon menni a semmire kellő rokonom 4 hónap múlva már Dodge-al járt és nem lizingelte nem hitelre vette zsebböl kifizette. mond csak te nagy valaki neked itt Magyarországon hány évig kell spórolnod 1 új Dodge-ra? nem értem... Miért? miért? semmire kellö azaz ember aki nem a létminimum alatt akar szenvedni egész életébe?? az a szemét orbán viktor na az a semmirekellő féreg patkány

2017. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%

4-es válaszoló vagyok, és igen, el lehet menni, de azért nem feltétlenül szükséges. Az, hogy itt mindig újraválasztják a Fideszt, nagyban köszönhető az idősebb korosztálynak, őket sikerül mozgósítani, míg az "eszes" fiatalok, akik külföldet választják, meg pont szarnak az egészbe és két kofferral menekülnek tulajdonképpen a semmi elől.


Egyébként meg, az élet élhető itthon. Vagy talán beleszól valaki abba, hogyan vezeted az életedet? (mondjuk a politika?) Nem tudom, de nem hinném. Nem kell mindig mindent a kormányra fogni. Persze, a szabad választás jogával élve el lehet húzni ebből az országból, mert nem tart senki vissza, de azért korántsem olyan borzalmas a helyzet, mint azt elég sokan belelátják (egyébként egyik oldal sem jobb a másiknál, mert minden ember ugyanazt csinálja, csak más jelszavakat ordibálva, na nekem meg ez a legfőbb problémám, de én nem akarok elmenni innen).

2017. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

13:40, azért ne a Dodge-ban mérjük az élhetőséget :D

(előző voltam, és már nyugodtan kívánhattok a pokolba)

2017. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%
csak 1 példa volt. nem Dodgeba mérjük tudom de itt Magyarországon elég sok embernek gondot okoz az utolsó 10 nap hogy egyenek valamit, a számlák stb stb. 1 átlag magyar használt suzukit se tud venni itt nem az a probléma hogy milyen uj kocsit vegyünk ötévente, hanem mi legyen a kaja? pedig azt mondta viktátor hogy Magyarországon meglehet élni 47 ezerből
2017. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy muszáj. Legyél politikus!
2017. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
27%

22:17 a "viktátor" nem mondta, hogy 47 ezerből meg lehet élni, és tudom, hogy sokaknak gondot okoz a számlák fizetése, DE ez nem azt jelenti, hogy élhetetlen az ország. Ehhez sok tényező is hozzájárul, nem feltétlenül csak az állam - viszont tényleg vannak ilyen esetek, de a "kormány nem hagy élni" és hasonló túlzások inkább csak drámai retorikai fordulatok, mint igaz állítások.


Direkt nem hozok példát, pedig elvileg messze a sokak által meghatározott állítólagos "létminimum" alatt éltem mindig is - most is -, de még sosem volt az, hogy azon gondolkozzak, mit eszek a hónap hátralévő 10 napjában. De tényleg nem hozom fel, mert ez csak egy példa, mégis azért vagyok az élhetetlen MO állítás ellen, mert az anyagi helyzethez képest igenis mindig boldog voltam, ha ugyan létezik folyamatos boldogság, mert nem korlátoz senki abban, mit tegyek és mit nem, holott nem vagyok kormánypárti, vagy micsoda.

2017. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%
jogos valamelyik csicskája mondta
2017. jan. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
36%

Itt egy kis összefoglaló neked, mit tett eddig ez a kormány, olvasd el figyelmesen, és indulatokról mentesen. Akkor rájössz, mennyire nincs igazad:

Orbánék nagyon bátor dolgokat léptek meg: elsősorban


Brüsszellel szemben,


elszakadtak az IMF-től,visszafizették a hitelt,


bevezették a bankadót, lecsökkentették a bankelnök fizetését havi 8 millióról;


megadóztatják a multicégeket, de nézzük a többi dolgot is, amiket összeírtam:


a legtöbbet hangoztatott a rezsicsökkentés (olvasom egy helyen, hogy most többet fizetünk, mint 3 évvel ezelőtt – erre van egy elképzelésem, ha egyáltalán így van, nem ellenőriztem le, éspedig az, hogy a Gázművek csökkenti a gáz hőértékét (nem O.V.:)), ezért fogyasztunk többet, hogy ő is jól járjon, mármint a Gázművek a rezsicsökkentés ellenére). Tehát: rezsicsökkentés, árvíz utáni és a vörösiszap-katasztrófa utáni helyreállítás,


a devizahitelesek megsegítése, bár a kereskedelmi adók csak ócsai nemtudommilyen telepnek nevezik, de sokakat megsegítettek vele, az árfolyamgát létrehozása szintén a devizahitelesnek, bár a végső megoldás még várat magára, ez nem megy olyan gyorsan, előbb meg kellett várni a Kúria döntését ebben az ügyben, ami – sajnos – nem volt pozitív, csak ez után lehet továbblépni a bankokkal szemben. Az


árfolyamgát bevezetése, ami szintén a devizahiteleseket szolgálja. (A Gy-kormány 8 éve alatt semmit nem tettek a devizahitelek megszüntetésére – ha lehetett volna, nem tudom.) Ha már a bankoknál vagyunk: a bankvezér fizetésének lecsökkentése (8milliót keresett havonta); a GYES visszaállítása, az, hogy


csak az kaphasson családi pótlékot, aki rendesen járatja iskolába a gyerekeit (ez nagyon fontos, sajnos, a Gyurcsány-kormánynak az volt az egyik intézkedése, hogy ezt megszüntette, a napi bögre tej adásával együtt, és a 8 év alatt, amíg hatalmon voltak, felnőtt egy olyan generáció, akiknek nagy része nem, vagy alig járt iskolába…); a


közmunka bevezetése – amit szintén elleneznek az ellenoldalon, de szerintem nagyon helyes intézkedés, és akik ellene vannak, tul.képpen azok ellen beszélnek, akik ilyen munkát végeznek, hiszen nagyon sokan vannak, sajnos, akiknek még a 8 általánosuk sincs meg, nem tudom, hogy azoknak milyen munkát gondolnának azok, akik ezt ellenzik? Ha otthon ülnek, az csak negatív kihatású lehet. Aztán: a


parlament létszámának felére csökkentése jövőre; az egykulcsos adó, ami nekem szimpatikus: inkább fizessen mindenki kevesebbet, nem ragozom tovább, mert nem akarok senkit meggyanúsítani csalással; a


képviselők fizetésének csökkentése; a


hajléktalanok helyzetének rendezése, ne alhassanak az aluljárókban, sok új szállót nyitottak meg nekik – ez sem tetszik sokaknak, de szerintem az ellenoldal álláspontja álságos, mindenkinek jobb a helyzet így, hogy szabályozva van, én láttam már nem is egyszer maguk alá piszkító embereket kettőt is, mindkettőt metró megállóban… - szóval szerintem jobb nekik is, nekünk is.


A rokkantsági igazolások felülvizsgálata, ez is lehet, hogy többeknek nem tetszik, de szerintem nem lehet egy országot úgy kormányozni, hogy 3-4 millió ember dolgozik csak, és az tartja el a többit. Mindenki tudja, hogy nagyon sokan visszaéltek ezzel az igazolvánnyal.


A kis önkormányzatok adóssága egy részének kifizetése; a tanyaprogram; a kapuvári


cukorgyár újbóli beindítása; jó volt a


semmisségi törvény is; a Mol visszaszerzése; a


kis vasútvonalak visszaállítása; a kisiskolák visszaállítása; a


magánnyugdíj-pénztárak megszüntetése, ami – lehet –sokaknak megint nem tetszhet, de úgy tudom, ráfizetéses volt, nem kamatozott, annyit sem kaptak volna a befektetők, amennyit befizettek. Az állam saját kézbe vette a magánnyugdíj-pénztárakat, persze felajánlották, hogy aki akarja, az kiveheti a pénzét, de ezek szerintem rosszabbul jártak, mert nemhogy kamatozott volna a pénzük, de annyit sem ért, mint amikor betették. Az árfolyamgát, ami a devizahitelesek megsegítésére


Aztán: a


szerencsejáték-pénztárak megszüntetése; a


termelői piacok bevezetése; a tanyafejlesztési program; a


három csapás program: aki egyszer már bűnözött, az akármilyen kis bűnt követ el, többszörösen bűnhődik (remélhetőleg); bűncselekménynek számít az uzsora;


a járások kialakítása; az


Erzsébet-program keretében 10 v. 20 ingyenes uszodajegy a 60 éven felülieknek; és ha már az Erzsébet-programról írok, akkor szerintem nagyon helyes – a sokak által ellenzett –


új oktatási törvény, amire igencsak szükség volt. Olyan sokan tanulnak olyan szakokon, amire semmi szükség nincs, amivel elhelyezkedni sem tudnak, ha végeztek, hogy ezt egyszer már szabályozni kellett. Szerintem csak az menjen egyetemre (én nem végeztem egyetemet, nem haza beszélek), aki van olyan okos, hogy akár ingyen is bekerülhet, nagyon sok jó szakma van, a szakmunkásokat sem kell leértékelni. Nagyon helyesnek találom a hit- és erkölcstan bevezetését, főleg amikor már úgy elkanászodtak a gyerekek, hogy képesek megverni a tanárt… igazán rájuk fér! Az pedig, hogy du. 4-ig kell iskolába járniuk, sem igaz, mert aki nem akar, akinek a szülője kér felmentést, annak nem kell. Tornázni meg tornázzanak naponta, az csak hasznukra válik. Remélem, újból szótagolva fognak megtanulni a gyerekek olvasni, és kötelezők lesznek a memoriterek is – ezt csak zárójelben írom, ez csak az én kérésem lenne Hoffmann Rózsához..:) – Még egy dolgot ide veszek, ami nekem tetszik, de lehet, hogy többeknek nem: az, hogy


magyar állampolgárságot kaptak a határon túli magyarok!!! Aki magyar, az nem taszíthatja ki a szomszéd országban rekedteket, amikről ők mit sem tehetnek. Csak bele kell, hogy képzeljük magunkat a helyzetükbe: egyik nap felébrednek, és már nem Mo-on élnek, hanem egy idegen országban… Nem szerettem volna a helyükben lenni, de becsületükre legyen mondva, hogy ennek ellenére – vagy éppen ezért – megtartották magyarságukat, jobban, mint a határokon belül élők.



Alkotmányról (az Orbán-féléről)



*Rajong a magyar alkotmányért egy skót újság***



*Az új magyar alkotmány üdítő kivétel "a huszonegyedik század erkölcsi


sivatagában", "egy örökségét és önállóságát visszakövetelő, civilizált


nemzet szellemi terméke" - veszi védelmébe a Scotland on Sunday című lap


szerkesztőségi kommentárban az alaptörvényt. Szerinte Európának példát


kellene vennie erről a teljesítményről, ahelyett, hogy "a politikai


passzivitás és az erkölcsi relativizmus levében pácolódik".*



*Amikor az EU, az ENSZ, a baloldali kommentátorok, Hillary Clinton és


millió hasonló 'világfi' - akiknek mindegy, hogy hol élnek a többieknél


jobban a világban -, együttes támadást indítanak, az elég jól jelzi, hogy


valaki, valahol különlegeset alkotott. Ez a helyzet a január elsején


hatályba lépett magyar alkotmánnyal, amelyet az említettek kórusban ítélnek


el - **írja< [link]


** a Scotland on Sunday című lap. A jobboldali és unionista beállítottságú


skóciai nemzeti lap, a The Scotsman vasárnapi kiadása szerint a nyugati


nemzetek hosszú ideje nem álltak elő ilyen kulturális és intellektuális,


morális és egészében véve is nagyszerű teljesítménnyel, mint a magyar


alaptörvény.*



*"A huszonegyedik század erkölcsi sivatagában ijesztő lehet szembesülni a


tradicionális értékek, a hazafiság és a szabadság ilyen drágakövével" -


lelkesedik kommentárjában az újság, amely Brüsszelnek és Washingtonnak is


ad egy jó tanácsot: tanulmányozzák egy kicsit a magyar történelmet, mielőtt


felvállalnak egy ilyen "hiábavaló konfrontációt".*



*A Scotland on Sunday felidézi, hogy a kritikusok szerint a Magyar


Köztársaság átnevezése Magyarországra arra utal, hogy veszélybe került a


demokrácia. Ez az érv azonban nem állja meg a helyét, miután Magyarországot


1946. február elsején kiáltották ki köztársasággá a kommunisták. A magyar


alkotmányosság hagyománya Szent István királyig visszavezethető, akinek


koronája a szuverenitás legfőbb szimbóluma. *

2017. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!