Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-KDNP jó teljesítménye...

A Fidesz-KDNP jó teljesítménye levonható a tendenciákból?

Figyelt kérdés

Én ugyan nem értek a gazdasághoz és fogalmam sincs, hogyan élnek az emberek az országban. Viszont a számoknak, a megalapozott matematikai, gazdasági statisztikáknak hiszek. Minek másnak ? A számok alapján jól állunk. [link]


Hallani szkeptikusoktól ezen az oldalon is, hogy az elvándorlás a rossz életkörülményeket jelenti, de ez nem így van szerintem. Mindenki ha teheti elmegy külföldre, ha több pénzt kap. A szocializmusban egyik cégtől a másikhoz ment, mert picit több volt az órabér, pedig akkor nem panaszkodhattunk. Nem volt munkanélküliség, hajláktalanság, mégis mobilis volt a népesség. Ma is az. Persze, hogy elmegy egy orvos 10x annyiért, de ez nem azért van, mert itt nem élne jól.


Az, hogy háztartásonként 10 milliós a megtakarítás és csak 2016-ban 867 milliárd forintot tettek félre a háztartások, nem azt jelenti rosszul élnénk. Ráadásul egyre többet takarítunk meg folyamatosan : [link]


Ez nem azt jelenti, hogy rosszul élünk vagy egyre rosszabbul. Lehet tévedek, de levonható a kormány folyamatos jó teljesítménye a tendenciákból?


2017. jan. 3. 18:05
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

# 30/30 Időpont ma 20:44


Nem rólad beszéltem természetesen, remélem nem úgy tűnt. Nézz szét itt a kérdések között, meg mondjuk a Momentum mozgalom facebook oldalán, a híroldalak kommentjeiben. A kormánypropaganda oldalain: Origo, 888, Prostisrácok, Magyar Idők.


Igen, én úgy gondolom hogy épeszű (értsd: tisztában van a legtöbb ténnyel, és logikusan végiggondolja) ember jelenleg nem támogatja az olimpiát Budapesten.


Igen, én is örülnék ha lehetséges lenne kis hazánkban. De csak magamutogatásért nem veszek plazma TV-t otthon, ha a gyerek közben papucsban jár télen is iskolába, mert nincs más.

2017. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettem magamra (nem ingem ...). A híroldalak kommentjeit nem olvasom: szerintem kevés kivétellel acsarkodók, egymást hülyézik, anyázzák, bunkózzák mindenhol.

Viszont vitatkozom veled: szerintem nem lehet nem épeszűnek tekinteni valakit, mert támogatja a budapesti olimpiát. Ilyen alapon Ők mondhatnák, hogy nem épeszű, hazaáruló aki nem támogatja az olimpiát. Ne legyél olyan, mint a hazaárulózók. Csak hallgasd meg a véleményüket, majd ne értsél vele egyet. De ne mondd, hogy nem épeszüek.

2017. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

# 32/32 Időpont ma 21:10


Odaírtam mire gondolok épeszű alatt :-)

Egyelőre - sajnos - az olimpia mellett igazán jó érveket nem hallottam, de bármennyire is nyitott és meggyőzhető vagyok a kérdésben, őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy mi lenne az ami igazán döntő érv mellette.

2017. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el, biztosan vannak sokan épeszű emberek, akik ismerik a tényeket, logikusan gondolkodnak, és támogatják az olimpiát. Csak nekik más a logikájuk, mint neked. Nem jobb, nem rosszabb, csak másképp jár az agyuk. Egyszerűen nekik a szempontok közül mások fontosabbak, mint neked.
2017. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Az olimpiáról: Azt gondolom, hogy jelenleg az olimpiát támogatók jellemzően azért támogatják azt, mert vagy kormánypártiak és ez nekik már elég ehhez. Vagy azért pl, mert annyira magas a nemzeti büszkeség(vágy) bennük, s egy olimpia azért tényleg nagy dolog. Vagy sportbuzériások és emiatt erőltetik az olimpia gondolatát.

Financiális oldalról végiggondolva a dolgot, maximum akkor lehet pozitívan végigvezetni az olimpiarendezést, ha a korrupciót mint olyat nem vesszük be a kalapba. Akkor amúgy lehet hogy kijönne a matek. Na de kérem.... Itt ma jelenleg a közpénzen meg EU pénzen, meg az én pénzemen, meg a világ összes pénzén mindent dupla áron számolunk. A fele elmegy zsebekbe és mindez általábnan utólag derül ki. Azért amikor már ezermilliárdos nagyságrendnél járunk, az már nem lósz....r. Én személy szerint nem tömnék be roh...ék semmirekellő politikai bűnözők zsebébe még százmilliókat.


Na ezért vagyok kénytelen azt mondani, hogy - bár az olimpia egy fantasztikus dolog és imádom - ez az ország és főleg a vezetése nem érett meg arra hogy olimpiát rendezzen. Egyelőre amúgy egy 3 centis hó már káoszba fullasztja Budapestet. Parkolóhely már így sincs. Már szombaton is áll a város forgalma, nem kell hozzá hétköznap délután 5 óra. Metróink rendszerint lángba borulnak. Valódi, konstruktív párbeszéd nincs a kormány és Bp között még úgy sem, hogy egy fáról valók (!).

2017. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

"Egyelőre - sajnos - az olimpia mellett igazán jó érveket nem hallottam, de bármennyire is nyitott és meggyőzhető vagyok a kérdésben, őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy mi lenne az ami igazán döntő érv mellette."

Ma voltam aláírást gyűjteni a népszavazáshoz. Beszélgettem egy nénikével, aki nagyon pártolta az olimpiát, és meghallgattuk egymás érveit.

Szerinte:

Az, hogy minden eddigi olimpia veszteséges volt, és túllépték a tervezett költségvetést (erről én tájékoztattam), nem jelenti azt, hogy mi is így járunk. Kell alkalom, hogy megmutathassuk, hogy lehet ezt másképp is.

A sportolóink megérdemlik.

A turizmust erősítené 3 hétig.

Következtetés: megéri azt a kockázatot, optimistának kell lenni, különben semmiből nem lesz semmi. Amikor fejtegettem, hogy azért a realizmus is fontos, azt már nem fogta fel.

A csúcspont az volt, hogy amikor mondtam, hogy esetleg az egészségügyre sokkal inkább kéne fordítani ezt a pénzt, hevesen egyetértett velem, de amikor ezt kimondtam, hogy hát akkor mégis egyetértünk, és ez neki leesett, akkor nem elgondolkozott, hanem sértődötten elszaladt. Ennyire racionálisak.


Voltak olyan is, akik azt ordították érv nélkül, hogy nem fog Magyarország ellen szavazni/aláírni, de volt olyan is, aki megkérdezte, hogy kik gyűjtik, és csak egy "büdös komcsi"-t bírt kipréselni magából. Ennyire hatékony a Fidesz kommunikáció.

Ezerrel megy az agymosás.

2017. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
NEM
2018. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!