Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az SZDSZ-t nem is az tette...

Az SZDSZ-t nem is az tette tönkre, hogy összeállt az MSZP-vel 1994-ben, hanem a Tocsik-ügy?

Figyelt kérdés

Mint ismeretes, az SZDSZ 1990-ben és 1994-ben is 1 millió szavazatot kapott, mindkét választás alkalmával a második legerősebb párt lett. Ekkor állt össze az MSZP-vel. Én eddig azt hittem, hogy ez ásta meg a sírját, hiszen korábban az SZDSZ volt a legnagyobb antikommunista párt. A gimis töritanárom is bevallotta, hogy az első két választáson még rájuk szavazott, de az MSZP-SZDSZ-koalíció miatt teljesen kiábrándult.

Tegnap viszont olvastam egy cikket, amiben azt írják, hogy az SZDSZ valójában akkor még nem is kezdett zuhanórepülésbe, a közvélemény-kutatások szerint nagyjából tartani tudta a támogatottságát, mert addigra az volt az egyetlen párt, ami nem keveredett korrupciós botrányokba. Ellenben 1996-ban kirobbant a Tocsik-ügy, amihez az SZDSZ-nek is bőven köze volt, így megdőlt az a mítosz, hogy a szabad demokraták feddhetetlenek.

Nekem személyes élményeim nincsenek, hiszen csak ezalatt a ciklus alatt születtem meg, így csak ezekre az írásokra tudok hagyatkozni.

Ti mit gondoltok, melyiknek volt a nagyobb súlya abban, hogy az 1 milliós támogatottság 1998-2010 között már csak 300 ezresre csökkent. Az MSZP-vel való koalíció vagy a Tocsik-botrány?



2017. jan. 7. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy esetleg mindkettő?

Szépen-fokozatosan csökkent a támogatottságuk.

2017. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem,hogy mindkettő,vidéken sokan elfordultak tőlük a koalíció miatt,és valóban az szdsz-t büntették s Tocsik ügy miatt a választók,és még ott volt a katasztrofális közbiztonság,állandó merényletek,robbantások és ugye Kuncze Gábor volt a belügyminiszter.Horn nem véletlenül mondta azt hogy ami itt van az nem közbiztonság.
2017. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szeritem egyértelműen a MSZP koalició volt a vesztük. A Tocsik ügy nem volt egyértelműen a SZDSZ-hez köthető (Tocsik nem volt SZDSZ politikus, ráadásul a büntetőperben fel is mentették).
2017. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szántóvető ***** válasza:
10%
hogy csődbe kormányozták az országot:érdekes hogy ez a lehetőség fel sem merült benned,inkább tocsikozol.
2017. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szocikkal való kötésükkel kezdődött, aztán az ámokfutásuk tette a pontot a dologra.
2017. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szimeon ***** válasza:
76%
Nem tett jót nekik a Medgyessy Péter ügy sem, amikor megpuccsolásakor azt mondta, hogy tele vannak korrupciós ügyekkel. Nem tett jót nekik baloldalról az, hogy megszavazták Solyom Lászlót köztársasági elnöknek. Nem tett jót nekik a Kóka előtérbe kerülése, illetve az, hogy csalásokról beszéltek az elnökválasztás kapcsán. Szóval lassan folytak szét, miközben mindig nagyon gőgősen nyilatkozgattak, mintha mindent mindenkinél jobban tudnának, stb.
2017. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az SZDSZ-t csak egy valaki tette tönkre, az SZDSZ. Rendszerváltó pártként aposztrofálta magát, majd összeállt az MSZP-vel. Egy pillanat alatt veszítette el a szavazóinak a felét. A többihez se kellett sokkal több idő.
2018. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!