Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Neked hány családtagod,...

Neked hány családtagod, barátod, személyes ismerősöd él és dolgozik tartósan külföldön?

Figyelt kérdés

Most számoltam össze, hogy a közvetlen családomból és baráti körömből 5 diplomás és 4 középfokú vézettséggel rendelkező ember dolgozik már legalább egy éve külföldön (3-an Angliában, 4-an Németo-ban, 1 Ausztria és 1 USA)

Közülük majdnem mindegyik a jelenlegi kormányt is okolja azért, hogy elhagyta a hazáját.

Nálad ez mekkora szám és mit gondolsz erről?

Mekkora probléma ez?

Megoldódik a kivándorlás valamikor és ha igen, mikor?

A Fidesz tesz ellene valamit érdemben? Ha igen, mit?

Köszi aki normálisan vlaszol...



2017. jan. 7. 17:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a családnak egy ága még 56-ban kiment, egy másik meg még az első világháború után, így eleve sok rokonom él külföldön. A barátaim közül is többen kerültek ki munka, tanulás vagy házasság kapcsán.
2017. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Vazul1972 ***** válasza:
100%
Nekem 2 unokatestvérem(Anglia, Németország) és jóég tudja, hány ismerős és hány készül most is "kifelé". Igaz, ketten vissza is jöttek, de most egyikük, újra "elindult". Azt nem tudom, hogy mekkora probléma ez, de probléma. És ha nem csökken a "kivándorlási hullám", akkor azt hiszem, hamarosan sokkal komolyabb problémát fog okozni.
2017. jan. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Két testvérem. Egyik sem akar visszajönni, az ő gyerekeik már Németországban/Ausztráliában jártak iskolába, de jól beszélik a családi magyar nyelvet. Családlátogatásra néha hazajönnek, de hogy végleg visszaköltözzenek, az képtelenség.
2017. jan. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Simán azért mentek el, mert ott jobb életszínvonallal élhetnek, hónap végén nem x-pénz marad meg, hanem 5x, szociális ellátások is jobbak, gyermekeik normálisabb körülmények között tanulhatnak, jobb az egészségügyi ellátás is stb.

Nekik nem probléma, ők jobban élnek, Magyarország gazdaságának lehet ha probléma, mi is hiányoljuk őket, de ha van ilyen lehetőség hogy elmenjenek, senki ne várja el hogy ugyanazt a munkát töredékért végezzék.


Kivándorlás akkor oldódna meg, ha Magyarország felzárkózna, ez a közeljövőben nem fog megtörténni.

A Fidesz azt mondja hogy tesz valamit ez ellen, de eredménye semmi sincsen.

2017. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.
2017. jan. 8. 19:51
 16/16 srác980123 válasza:

Nekem 8 ismerősöm dolgozik külföldön. 3 érettségivel míg 5 "csak" szakmával (vendéglátás) rendelkeznek.

Hazaköltözni soha nem fognak csak látogatóba jönni aztmondták.

Én most költözök Ausztriába.

Ami itt magyarosrszágon folyik az felháborító, ez az ország soha nem lesz olyan mint a fejlettebbek... aki pedig azt mondja hogy nem éri meg kimenni, az barátom valószínű vagy itthon politikus vagy idióta.A hazaszeretet bennem is megvan , de vagy szeretem a hazám és éhenhalok vagy szeretem a hazám nem itt élek de anyagi gondjaim nem lesznek.. lehet mérlegelni.És a gyerekeknek akik oda fognak születni (ausztriába,német o., svájc vagy más fejlett ország) nekik ez a legjobb lehetőségük az életre. :)

2017. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!