Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt az egykulcsos...

Mi értelme volt az egykulcsos adó bevezetésének, ha a képzett munkaerő így is kivándorol?

Figyelt kérdés

Az egykulcsos adó bevezetését azzal indokolták,hogy itt kell tartani a képzett munkaerőt.

Ennek ellenére az egykulcsos adó megléte mellett is leginkább a magasan kvalifikált emberek vándorolnak ki.


2017. jan. 11. 19:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

# 10:


Melyek az adók, amiket csak a nettó 150 ezer forint alatt keresők fizetnek meg, és akinek nettó 150 ezer forint feletti a bérjövedelme következtében az ún. gazdagok csoportjába tartozik, annak nem kell megfizetni?

2017. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%
Én sem értem hogy jött ide hirtelen az én reálbérem? Kár is volt ide választ írni mindjárt meg is kaptam hogy sokat keresek azzal a 180-200 -al. Meg hogy a te zsebedből veszik ki az én béremre valót. Mer ez a bér valami felsőtízezeri szintű mi? 11 éve nyomom már itt. Megdolgoztam érte hogy hogy kicsit többet keressek mint egy új belépő. És még mindíg nem gondolom hogy gazdag lennék.
2017. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%

#9 (és kicsit #11 is)

Azért ez az inflációs dolog nem ilyen egyszerű és eléggé sok mindentől függ aminek bármilyen kormány ki lenne téve. A fogyasztói kosárban van pl. az üzemanyag illetve a háztartás fenntartásához szükséges erőforrások is.


Elrugaszkodva Magyarországtól, elképzelhető olyan helyzet, hogy bár a fenti egyes tételek (akár mesterséges módon is) sokkal olcsóbbá válnak - lsd. csökken az üzemanyag ára - mások, legyen az a kenyér vagy bármilyen más alapvető élelmiszer (ami egyébként százalékosan a szegényebb háztartások költségvetésének sokkal nagyobb részét teszi ki), sokkal drágábbá válnak, ezzel pedig nagyon sokak számára még nehezebb körülmények állnak be - akár nehezebbek is mint amit alapvetően az infláció változása alapján sejthetnénk.


Ez persze nagyon függ a fogyasztói kosártól amit megválasztunk, én pl. érdekesnek tartanám a szegényebb rétegek fogyasztói kosarával is mérni az inflációt - biztos érdekes dolgokat láthatnánk.



Alapvetően pedig a többkulcsos rendszer valamilyen igazságosságot és méltányosságot tükröz. Mindenki aki azonos, az azonos részben veszi ki a részét a társadalmi terhekből. Akik pedig többet keresnek azok nagyobb mértékben veszi ki a részüket a társadalom fenntartásából. Ez főként a társadalmi szolidaritásról szól és ha ezzel nem ért egyet valaki, akkor nincs is igazán miről vitatkozni.


Szokták persze mondani, hogy de aki nem x ft-ot keres, hanem 3x-et, az nem 0,16*x ft-ot adózott, hanem 0,48x-et. Tehát ő már jobban kiveszi a részét. Pedig a példa is szemlélteti, hogy ez nem igaz. A jövedelmének csupán 16%-át fordítja erre a célra.



Azért még azt hozzátenném, hogy érdekes mikor mindenki elveti a társadalmi szolidaritást, mikor neki kellemes; de ha saját maguknak kellene állni a kórházi költségeket (vagy bármi egyebet) akkor azonnal szükség van a gondoskodó államra. Persze ezek alól a leggazdagabbak megint kivételek - nyilván nem is rájuk gondoltam.

2017. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
3%

A hasam fogom a röhögéstől, bár lehet sírni kéne, valamiért a többkulcsos adó a proliknak (ezt a tájékozatlan, buta emberekre mondom, nem a fizikai munkát végzőkre) még mindig azt jelenit, hogy "há szátöven fölött elviszik a béröm". A kis agyukig el sem jut úgy tűnik, hogy azért TÖBBkulcsos, mert ugye mind az adókulcsok mértékét mind az értékhatárát lehet változtatni.

Kíváncsi vagyok akkor is így sikongatnának-e ha mondjuk nettó 250-ig csak 10%-os SZJA kulcs lenne afelett meg 20%-os.

2017. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18%
Már megint hogy jött ide az infláció nem tudom de mindegy is. Direk azért is írtam a magam példáját mert sokan itt is egy 150 nettót már kiemelkedő bérnek hiszik. Más esetekben nincs is baj a több kulcsal de mondjuk 250-300 -nettótol jöhetne a második kulcs
2017. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
38%

#15


Szia! Az infláció röviden úgy jön ide, hogy az adózással kapcsolatos kérdésekkel mindig párban áll a kereset. A kereset kapcsán pedig nagyon fontos a reálbér - Kereshetsz ugyanis nettó egycsilliárd forintot is, ha abból összesen egy liter tejet és egy kiló kenyeret tudsz venni. Na de hogyan mérhető az árszínvonal változás?



És igen, így jön ide az infláció.

2017. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
21%

Na, mindenki adószakértőnek képzeli magát és azt hiszik, hogy csak a szja létezik, meg azt, hogy a nettó 200 ezres fizetéséből lesz 130 ha bevezetik a többkulcsos adót.


Úgy néz ki, hogy csak az a lényeg, hogy amit a Fidesz csinál, az nekik jó. Szerencsére én erősen az átlagfizetés fölött keresek, úgyhogy a szóban forgó csoport kívülállójaként kifejezetten vicces, hogy az éppen már nem a bérminimumot bezsebelő aluliskolázottak megmagyarázzák, hogy nekik miért jó a rezsicsökkentés meg az egykulcsos adó. Ehhez én külön gratulálok és köszönöm szépen az ostoba tömegnek, hogy a hülyeségük miatt én egy kicsit jobban élek.

2017. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
15%
Mert te olyan okos vagy hogy kapásból tudod hol húznák meg a határt egy esetleges második kulcs esetén ha véletlenül egy másik kormány idején bevezetnék. Gratulálok te mindenkinél mindent jobban tudsz. Igaz szó nincs sehol ilyenről senki részéről hogy mi lenne az optimális de te már tudod a frankót.
2017. jan. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!