Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Finnországban már idén bevezet...

Finnországban már idén bevezethetik az alapjövedelmet. Mi mikor jutunk el olyan szintre, hogy legalább vitára kerülhessen a dolog?

Figyelt kérdés

Cikk: [link]


Ők is még csak kísérleteznek vele, de akár jól is elsülhet szerintem, mert pozitív hatással lenne a munkavégzés minőségére, ha nem azért kellene tenned, hogy ne halj éhen, hanem afféle plusz juttatásként kapnád a fizetésedet az alapjövedelem mellett. Ezzel nőhetne az életszinvonalad is és, több időt tölthetnél tanulással, fejlődéssel, családdal. A minőségi munkára is jobban tudnál koncentrálni, ha nem éhbérért kéne rabigáznod. Ha a finneknél beválik ez a dolog, akkor más országok is követhetik ezt a példát? Magyarországon mikor lenne esély egy ilyen tervezet bevezetésére?


A mélymagyarok és a munka hőseinek a véleményére nem igazán vagyok kíváncsi. Köszi.



2017. jan. 12. 01:10
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Azért egyenesen odavagyok egyébként amikor ezt az országot egy jóléti állammal hasonlítgatják...
2017. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 llorTllorT ***** válasza:
31# és föleg egy skandináv országhoz 😂
2017. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Sok igazat írtatok, de néhány dologról megfeledkeztek. Itthon eléggé erős a jobb oldal, és bizony ez lenne az ami megerősíthetné a baloldal szavazóbázisát. A jobb oldal folyamatosan fog erősödni, a felelőtlen migránspolitika miatt, és én nem tartom kizártnak, hogy ilyen ötlettel előjönnek majd a baloldalon.
2017. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

#33


úgy legyen

2017. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 árokpart ***** válasza:
11%
Igaza van a kérdezőnek. Én sem fogom fel, hogy hogyan lett pár év alatt, különösen a Fidesz kormányra kerülése óta embereknél ez a bigott mentalitás, hogy senki se merészeljen jobb létet nyújtani mint a 12 órás proli munkahely megfűszerezve nem túl intelligens főnőkökkel. Mert a legtöbben ezen az oldalon ezt a szemléletet védik. Félre ne értse senki! Én sem az alapjövedelmet céloznám meg elsősorban, hanem változatos munkát végző munkahelyet, emberi munkakörülményekkel nem kimondottan hatalmas fizetéssel,hanem , hogy az embernek legyen kedve és igénye és lehetősége utána tartalmasan kikapcsolódni, sportolni, esetleg néha színházba elmenni. Ne a kocsma jelentse munka után az egyetlen búfelejtőt ahová egyébként a rossz munkahely és a nem intelligens főnök miatt kell betérni. Nem is értem az embereket megbolondultak pár év alatt, vagy az igényesebb talán kiment külföldre.
2017. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
65%

"Ne a kocsma jelentse munka után az egyetlen búfelejtőt ahová egyébként a rossz munkahely és a nem intelligens főnök miatt kell betérni. "


Kell betérni??! Meséld már el, az Orbán Viktor tart pisztolyt az alkeszek fejéhez? Komolyan, az agyam eldobom! Az életéért, az azzal kapcsolatos döntéseiért mindenki maga felel. Aki a kocsmát választja a sportolás vagy a családja helyett, az csakis magának köszönheti.

2017. jan. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
árokpart. Azért mert te már péppé ittad az agyad még ne tanácsold ezt másokbak is. A kocsmában egyébként többet el lehet verni mint egy szinházjegy ára úgyhogy ezzel eggyügyűség takarózni. A kocsmában való lerészegedésre van igényed és erről nem más tehet.
2017. jan. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Én a PM alapjövedelem koncepciójának szemszögéből nézem a dolgokat, mert az van a leginkább kidolgozva. Abban szó sincsen arról, hogy a nyugdíjat eltörölnék. Jelenleg 28500 Ft a minimálnyugdíj, az 50 ezer alatti nyugdíjat egészítenék ki 50-re, de a 100, 150 ezres nyugdíj 50 ezerre csökkentéséről szó sincs.


A munkanélküli felnőtteknek az 50 ezerből fizetni kellene a TB hozzájárulást, 41 ezerből meg azért nem nagyon lehet dőzsölni. Viszont az sem igaz, hogy totál minden támogatást elvennének. GYET, GYES helyett lenne pl. 25 ezer minden gyermek után. Ez sokkal igazságosabb, mint a jelenlegi rendszer, ahol az állam akkor ad több támogatást egy gyerek után, ha a szülő többet keres. Szerintem minden gyerek egyenlő, nem az esélyeseknek kell több esélyt adni.

Az adó pedig csak a legnagyobb jövedelműeknek lesz több, a minimálbér 105 Ezerre emelkedne, de a az átlagjövedelemig mindenkinek a nettó keresete több lenne, mindezt adómódosítással, hogy a munkáltatói költség ne emelkedjen. Ehhez képest a munkanélkülieknek járó 50 ezer csak aprópénz, de a Párbeszéd kidolgozta azt is, hogy miből kellene ezt finanszírozni, így már nem csak egy demagóg agymenésről van szó.

2017. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
42%

38#

Korrekt.

Ez így abszolút vállalható.

2017. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
76%

"Jelenleg 28500 Ft a minimálnyugdíj, az 50 ezer alatti nyugdíjat egészítenék ki 50-re, de a 100, 150 ezres nyugdíj 50 ezerre csökkentéséről szó sincs."


Tudod ki kap ennyit? Akik életükben nem fizettek a közösbe semmit. Minden évben akad egy "nagy művész", aki telesírja a médiát az alacsony nyugdíja miatt, csak azt nem teszi hozzá, hogy egész életében adómentesen tette zsebre a mindenkori átlagfizetés legalább 10-20x-osát. Meséld már el nekem, az ilyen embereknek miért kellene kipótolni a nyugdíját? Hol lenne ez igazságos? A nyugdíj nem alapjog, aki 65 éves koráig nem volt képes a közösbe eleget befizetni, az emelje fel a valagát és keressen munkát 80 évesen.

2017. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!