Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető lenne-e ha a...

Elképzelhető lenne-e ha a Fidesz a 2018-as választáson a mandátumot kevesebb, mint 50%-át szerezné meg? Vagy a választási rendszer 2012-es változtatásával ezt már kizárták?

Figyelt kérdés
Ezzel kisebbségi kormányzat jönne létre, ami eléggé meggyengítené őket.

2017. jan. 12. 02:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
7%

"A választási rendszer módosításai nem a FIDESZ mellett állnak, hanem amellett akiket nagyobb mértékben támogatnak."

Ne haragudj, de egyáltalán nincs igazad. Számomra egyébként kicsit úgy is tűnik, hogy elbeszélünk egymás mellett.


Egy próbát teszek még azért, ha másért nem is, legalább a bizonytalan érdeklődőknek.


A gerrymandering (aka választókerület manipuláció) egy olyan eszköz volt a fidesz kezében a 2014-es választásokkor amivel több balos támogatottságú települést vontak egybe - > eddig ülhetett 3 képviselője a balosoknak az OGY-ben (Országgyűlés), az összevonástól kezdve már csak 1. Tették ezt például BAZ megyében és Heves megyében is. Ezt egészen nyilvánvaló, hogy nem egy helyen végezték el (és az is egészen magától adódónak tűnhet, hogy a pártok nagyon is jól ismerik mely településeken mekkora a támogatottságuk). Ha a gerrymandering iskolapéldáját nézzük, akkor egy balos többségű országban is simán kihozható jobbos győzelem megfelelően manipulált választókörzet megválasztással.


Ehhez jön még hozzá az, hogy az EVK-kból nyertes képviselők továbbvihetnek töredékszavazatokat. Alapvetően egyet lehetne érteni azzal, hogy a nagyobb támogatottságúakat segíti a rendszer és ez nem húz semerre, de abban az esetben amikor a fidesz (az előbb ismertetett módon) kirajzolta magának a győzelmet már határozottan állítható, hogy csak magát akarta erősíteni.



Akit még jobban érdekel a téma nyugodtan olvasson tovább, pontosan merre és hogyan alakította/rajzolta át a fidesz a választókerületeket - 2014-ben nagyon sok helyen írtak erről.



(Gondoltam még egyszer megjegyzem, senki nem vitatja a fidesztől a 2014-es OGY győzelmet, csak annak arányát és a 2/3-ot - Azt ugyanis választókerület manipulációval és az ehhez kapcsolódó töredékszavazatos módosítással hozták)

2017. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
66%

"Amint láttad, hiába vesztettek 1 millió szavazót 2014-ben"


Ez nem igaz, mert csak 564 ezret veszítettek, számold ki. Ennyire azért ne sarkítsuk ki...


Egyébként meg a választási rendszer átírása nem a Fidesz malmára hajtotta vizet, hanem a rendszer méginkább olyan lett, ami a győztes felé torzít. De ha más párt birtokolna 40-nél több százaléknyi támogatást, az is ilyen "elsöprően" tudna nyerni. Amúgy meg 2014 előtt is ilyen választási rendszer volt, hogy a győztes felé torzított, csak akkor még kevésbé

2017. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

# 20/22 Időpont ma 14:50


A fidesz gyűlöletpolitikája építi az országot. LOL.

2017. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
68%

Miért lettem lepontozva? Szerintem semmi olyat nem állítottam, ami ne lenne valóságos


22-es voltam

2017. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
19%

#22 #24

Szerintem azért lettél lepontozva, mert a lényegét nem értetted meg annak amit leírtam. Amire szeretnek hivatkozni - a győztes felé húz a "rendszer" - egyáltalán nem igaz.


A fidesz felé húz a rendszer mert úgy lettek körülhatárolva az EVK-k, hogy ők nyerhessenek.

Még inkább a fidesz felé húz a rendszer mert ezek után a kialakítottan győztes fideszesek továbbvihették a töredékszavazatokat is.


#19 és #21 - ben részletesebben is leírtam, hogy miért.

2017. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
86%
Értem mit mondasz, és igaz is, de ha mondjuk ma nagyot fordulna a világ, és zuhanni kezdene a Fidesz, egy másik párt támogatása meg felugrana 45%-ra, szerintem annak a pártnak simán esélye lenne 2/3-adra a jelen rendszer szerint. 2014-ben valóban a Fidesz felé húzott a rendszer, de ehhez nemcsak a választási rendszer átírása kellett, hanem az is, hogy ne változzanak túlságosan az erőviszonyok. Mert ha mondjuk 20 alá esett volna a támogatottságuk, akkor kb. mindegy mit csinálnak az EVK-kkal, nem nyertek volna
2017. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
30%

Elég nehéz úgy népszerűséget veszíteni, amikor a kezedbe kerül a helyi lap/tévé/rádió. A választások előtt gyorsan felveszel mindenkit közmunkába, majd a választások után két hónappal mindenkit cserben hagysz. Amikor a párt stiklijeiről író újságokat folyamatosan bezárod/ellehetetleníted. Persze ha törvénybe ütközik a párt, akkor át kell írni a törvényt (de akár az alkotmányt - azaz alaptörvényt is)


Jó, azért valljuk be, még nagyon messze vagyunk Észak-Koreától - Azért a főleg ellenzékiekkel szimpatizáns (még meglévő) forrásoktól sem szabad mindent elhinni, de 2018-ban jó lenne végre (ha nem kerülgetne hányinger, ha bekapcsolom a híreket) nem kétharmados fideszt látni.



(off-topic, de számomra az egyik legundorítóbb dolog az érvénytelen népszavazás utáni önfényezést követő ÚJABB PLAKÁTOK voltak. valakinek szerintem plakátokat készít a szomszédja.)

2017. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Miért csinálunk úgy mintha demokrácia lenne.

Ezt a bandát urnáknál elkergetni LEHETETLEN

2017. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!