Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért a kommunizmust...

Sokan miért a kommunizmust hibáztatják azért, hogy Kelet-Európa, főként Magyarország fejletlenebb mint a Nyugat?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy sokan a 44 év kommunizmust teszik felelőssé azért, hogy a Keleti országok le vannak maradva a Nyugattól gazdasági, politikai dolgokban vagy akár a mentalitást illetően.


Én szerintem ez nem így van. Én úgy gondolom, hogy a kommunista rendszer nem volt olyan ördögtől való, hiszen magas volt az életszínvonal, mindenkinek volt munkája, nem volt szegénység az országban és a politikusok sem lopták szét az országot mint a jelenlegi kormányunk.


Ha megnézzük akkor a történelem során a Nyugat mindig hamarabb fejlődött mint a Kelet.

Például ott előbb elkezdődött a felvilágosodás és a középkori értékrend felszámolása, Magyarországon meg még Horthy alatt is félig-meddig feudális rendszer volt.


Vagy Oroszországban a XX. század elején is még cárság volt.


A rendszerváltás után néhány évig kialakulóban volt egy normális demokrácia, viszont ahogy a Fidesz hatalomra került

ismét egy korrupt rendszer lett. A Fidesz pedig ideológiailag nem kommunista hanem inkább feudális-nacionalista párt.


A magyar társadalom nagy részének pedig sajnos ilyen a mentalitása.

Én inkább azt gondolom, hogy főként a magyar társadalom és pl a bolgárok, albánok, szerbek, oroszok stb még nem elég érettek a demokráciára.


Ti mit gondoltok erről?



2017. jan. 20. 15:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes kérdés.

Vajon mi lett volna, ha 1945 után megmarad Magyarországon a Horthy-féle félfeudális rendszer?

2017. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg a nyugat lényegesen fejletlenebb Magyarországnál.
2017. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Második: ezt mire alapozod?
2017. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Én inkább azt gondolom, hogy főként a magyar társadalom és pl a bolgárok, albánok, szerbek, oroszok stb még nem elég érettek a demokráciára."


Ezzel egyetértek. Tényleg nem.

2017. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

"Második: ezt mire alapozod?"


Arra, hogy Kirájjhekker egy rohadt nagy troll a GYK-n.

2017. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 16:08


Ez nem troll. Ez csak egy goblinka. Abból is a fejletlenebb.

2017. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Arra hármaskám, hogy veletek ellentétben én elég sokat vagyok kint.
2017. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

De most én is hadd kérdezzem már, hogy akik ideokádják hogy a nyugat az fejlettebb mire alapozzák ezt?


Az angol igénytelenségre? A városok közepén és az autópályák mentén gúlában álló szeméthegyekre?

A kerékpárút szélességű portugál utakra?

A használhatatlan német netre és mobilhálózatra?

Az állandóan lángokban álló Spanyolországra?

Vagy az osztrák bugris kultúrára?


Mitől fejlettebb szerintetek a nyugat? Attól, hogy itt nincs annyi gané és simán lehet telefonálni, meg még az utak is járhatóak? Fax tudja nekem nem annyira hiányzik ide a nyugat mocska.

2017. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Azért én a Horthy-rendszert se szólnám le. Teljesen jól indult el, csak közre játszott a fejlődésében egy Német Birodalom.

Azért hibáztatják sokan a szocializmust, mert sok mindenben gátolt minket. Technika lassabban fejlődött, mint nyugaton, az emberek mentalitását is sikerült megváltoztatni. Ezeknek a dolgoknak a behozása sok idő. Te is említetted a demokráciát, ezt is még nekünk tanulni kell. Ez az államforma ránk lett eröltetve, nálunk nincs hagyománya ennek. Majd még odáig el kell jutni, hogy legyen egy olyan politikai rétegünk, akiknek van demokratikus értékrendje.

2017. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Két lehetőség lenne: vagy a 44 év kommunizmust vagy saját magunkat lehetne hibáztatni. Mivel a magyar hajlamos előbb mást hibáztatni, marad az első verzió.

De igen , a kommunista rendszer az ördögtől való. Nem volt magas az életszínvonal (ugyan a megélhetés alapszinten biztosítva volt mindenkinek, aki nem kételkedett a rendszerben.). Nem igaz, hogy mindenkinek volt munkája. Sokaknak csak munkahelye volt. De igen, a vezetők szétlopták az országot, ahogyan mindenki lopott. Csak mindenki tudta, mennyit lophat: egy doboz szöget, egy fúrógépet, egy raklap cementet, egy hétvégi házra valót, vagy egy kacsalábon forgó házat. A jelenlegi kormányunk is lop, ahogyan az előző, és az azt megelőző, és a következő is fog, és a következő utáni is fog. A demokráciára érettségben részben igazad van: minden ország más és más módon lesz demokrata. A maga módján. De attól még lehet demokrácia.

2017. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!