Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért a kommunizmust...

Sokan miért a kommunizmust hibáztatják azért, hogy Kelet-Európa, főként Magyarország fejletlenebb mint a Nyugat?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy sokan a 44 év kommunizmust teszik felelőssé azért, hogy a Keleti országok le vannak maradva a Nyugattól gazdasági, politikai dolgokban vagy akár a mentalitást illetően.


Én szerintem ez nem így van. Én úgy gondolom, hogy a kommunista rendszer nem volt olyan ördögtől való, hiszen magas volt az életszínvonal, mindenkinek volt munkája, nem volt szegénység az országban és a politikusok sem lopták szét az országot mint a jelenlegi kormányunk.


Ha megnézzük akkor a történelem során a Nyugat mindig hamarabb fejlődött mint a Kelet.

Például ott előbb elkezdődött a felvilágosodás és a középkori értékrend felszámolása, Magyarországon meg még Horthy alatt is félig-meddig feudális rendszer volt.


Vagy Oroszországban a XX. század elején is még cárság volt.


A rendszerváltás után néhány évig kialakulóban volt egy normális demokrácia, viszont ahogy a Fidesz hatalomra került

ismét egy korrupt rendszer lett. A Fidesz pedig ideológiailag nem kommunista hanem inkább feudális-nacionalista párt.


A magyar társadalom nagy részének pedig sajnos ilyen a mentalitása.

Én inkább azt gondolom, hogy főként a magyar társadalom és pl a bolgárok, albánok, szerbek, oroszok stb még nem elég érettek a demokráciára.


Ti mit gondoltok erről?



2017. jan. 20. 15:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

"De igen, a vezetők szétlopták az országot, ahogyan mindenki lopott. Csak mindenki tudta, mennyit lophat"



Az nem lopás volt, csak kivettük a részesedésünk az ötéves tervből. Eleve járt nekünk, mivel együtt termeltük meg. A vérszerződés is kimondja a következőket:


"ami jószágot csak fáradalmaik árán szerezhetnek, mindegyiküknek része legyen abban"



Ki vagy te, hogy már a vérszerződést, Magyarország alapító alkotmányát is felülbírálni jogosultnak érzed magad?

2017. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#11 - Ugyanarra gondolunk. Kádár azt mondta: nem baj ha lopnak, az is az országon belül marad. Ezzel gyakorlatilag szemet hunyt az ország vezetése az intézményesített lopás felett. Csak másképpen nevezték: átvette szocialista megőrzésre stb. Azért adtak kevesebb fizetést, mert gondolták hozzálopja ami szükséges. Így működött a társadalom. Ez a szemlélet öröklődött tovább és tovább. Mitől ne lopnának a mostani vezetők is? Az emberek is ezt csinálják kicsiben. Bezzeg azt megindokolják maguknak, hogy szabad. Ha más csinálja, az lopás, bűn. Ilyen egyszerű.
2017. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem én nem tudom megfogalmazni, amit szeretnék, de megpróbálom. xD


Van egy népcsoport, ami stabilan él egy rendszerben elég hosszú ideig ( pl 44 év) és utána abban az országban bevezetsz egy addig ismeretlen, részben vagy egészben teljesen más alapokra épülő rendszert akkor az egyszerűen nem fog működni. Egyrészt, mert az emberek nem ismerik az új rendszert, másrészt nincsenek meg bennük az új rendszerhez szükséges berögzült dolgok ami nélkül az nem tud normálisan működni.


Mi vagyunk a bizonyíték, hogy nem lehet egyik napról a másikra szocializmusból egy jó, működő demokráciára váltani, pedig itt még azért nem is volt akkora vészesen nagy eltérés mint az arab tavasz néhány országánál ahol a teljes autokráciából akartak varázsütésre demokráciát csinálni. Ezt így nem lehet.


Egy ilyen rendszerváltáshoz lassú átmenet kell ( mint pl Tajvan) és akkor működni fog.


A szoc rendszer az alapja az elmaradásnak, mert elég szär alapot adott a rendszerváltásnak, az elmaradás másik oka az elrontott rendszerváltás.

2017. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Véleményem szerint demokrácia van 1990 óta, mert lehetőség van a mindenkori hatalom választók általi leváltására. Hogy egyébként a szavazók jó vagy rossz, alkalmas vagy alkalmatlan embereket emelnek hatalomba, nos ennek megtanulására valóban kevés a 26 év. Itt is hiányzik a kommunizmus 44 éve.
2017. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Ay carramba! ***** válasza:
Nem szeretnélek bántani, nem is ismerlek, de azt igazán tudhatnád, hogy a kommunizmus/szocializmus lényegesen ártott Magyarországnak is. Az egy dolog, hogy a 60-as években volt a "jó évtized" korszaka és a színvonal sok ponton elérte a nyugat-európait, de ez aztán hamar leáldozott, 12-13 év alatt. Nem azt mondom, hogy csak a kommunizmus miatt vagyunk bizonyos szempontból, bizonyos értelemben, bizonyos szinten lemaradva, de az biztos, hogy jót nem tett nekünk a kommunizmus, mint ahogyan a közel 95-100 000 000 áldozatának sem a 20. században...
2017. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

'Vagy az osztrák bugris kultúrára?'


És te milyen alapon bugrisozod le a másikat?

2017. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pro Patria ***** válasza:

Az első válaszhoz, és részben a kérdés szövegéhez:


"Vajon mi lett volna, ha 1945 után megmarad Magyarországon a Horthy-féle félfeudális rendszer?"

- Valószínűleg valami olyasmi utat járunk be, mint amit Nagy-Britannia is. A kor Magyar Királysága belpolitikai berendezkedésében, társadalmi struktúrájában, médiaszabadságában nem sokban különbözött az akkori Egyesült Királyságtól. És valószínűleg ugyanúgy haladt is volna továbbra is, mint az említett ország.


Tudom, ilyenkor bizonyára azonnal bedobja valaki, hogy "deazsidótörvények!" - nos, az USA-ban a '60-as évekig élt a faji szegregáció. Noha az demokráciaként született meg, és annak önkéntesen kijelölt képviselője, a "szabadság földje" volt saját definíciójában. A nők választójogát csak 1920-ban adták meg az USA-ban - a Magyar Királyságban is volt már a két világháború között.

A kontinensen, a köztársasági mivoltra hagyományosan sokszor alapozó korabeli Franciaországban, - ahogy tudom - a szavazásra jogosultak aránya 22%-ot tett ki a népességen belül - ebben az időben pedig ez a szám Magyarországon 30%-ot ért el.

2017. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Muráti Emőke ***** válasza:

"Te is említetted a demokráciát, ezt is még nekünk tanulni kell. Ez az államforma ránk lett eröltetve, nálunk nincs hagyománya ennek."


Jah, 28 éve csak tanuljuk mi?

Nincs olyan nagyon sok 28 év egy ember életében ám!

Arról nem szólva, hogy valahogy a demokrácia az utóbbi időben kezd Észak-Koreai szintű felé menetelni, nem tudom ti honnan látjátok hogy épp micsoda fejlődésen megy keresztül.

Amit itt röpke 7 év alatt műveltek az addig is bőven ingatag lábakon álló "demokráciával", azt 50 év alatt lehet majd helyrehozni.

(Bár ahogy begondolok mondjuk abba, hogy ahogy ma például egy átlag buszsofőr végzi a munkáját vagy orvos aki valami csoda folytán itt maradt még, hát Nyugaton 50 évvel ezelőtt is úgy kihajintották volna, hogy a fal adta volna a másik!

Persze ennek a másik oka az lehet, tudom én, hogy

"Ilyen pénzért ilyen munka!"


Ui.: A hatalmas 32%-os Trollnak üzenném hogy a Németek meg az Osztrákok (ami anyukám is) kicsit fejletebbek ennél az elbutított igénytelen 20 %-nál akik a fidesz nyal ják meg a vezérüket!

De szerencsére az igaz hogy az átlag Magyar nem ők.

A kiskutya is azért ugat hogy kilátszon a fűből, úgy mindíg a vadparaszt a leghangosabb, még egy szimpla lakógyűlésen is a pincében, hogy "én vagyok ám a bunkó", ráadásul az pofázik bele mindenbe, mert még büszke is rá, hogy mennyire földszintes.

A Nyugat "mocska" pedig a SZABAD ÉLET és a DEMOKRÁCIA.

Az igaz egyébként a Kérdező meglátásából, hogy tényleg az első két ciklus ért valamit, a többi undorító, és nem csak azért mert én akkor voltam tinédzser. Nem irigylem a mai gyerekeket, akiknek a gyerekkorát épp ezek a retkesek nyomorítják meg.

Egyébként folyik itt valamilyen kormányzás, mert csak az intézményesült maffiát látom...

Én ezt gondolom erről!

2017. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Magyarország a Horthy-rendszer elején a térség legmegnyomotottabb állama volt. Majd a háború előtti időszakban gazdaságilag a Nyugati kisebb méretű államokhoz hasonult. Finnország, Dánia, Benelux államok. A háborút követően viszont ezen államok ugynúgy szét voltak bombázva, de állva hagytak minket. Pont úgy, ahogy a szétvált Eszak- és Dél-Korea közül a 70-es években még Észak állt előrébb, mert ott volt a fejletebb ipari és bányászati terület. Azt szépen fokozatosan lehagyták Északot a Dél. Ma már fel sem merül senkiben, hogy a kommunista Korea jobb lenne, mint a nyugati tipusű déli.
2017. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!