Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem tudnak rendes utakat építeni?

Figyelt kérdés

Meg járdákat.


Náluk viszonylag hamar szétfagynak,széttöredeznek.

Máshol miért bírja jobban a hideget,a meleg,miért nem nyomják szét a kamionok,stb?


Miért nem csinálnak rendese alapot? Lehet,hogy az hosszabb távon olcsóbb lenne?


Nem ismerünk jó beton receptet?

Szégyellünk segítséget kérni?



2017. jan. 21. 00:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Ott volt a 67-es kiegyezés. Kinek volt az jó? Mert nekünk biztos nem."


Te sem tudsz sokat az azelőtti időkről mi?

2017. jan. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10%

10-es, úgy fogalmazod soraidat mint ha mi magyarok ártatlanok lennénk abban hogy minket nyúzott tatár, török, habsburg, szovjet, multi, stb. Azt elfelejted hogy például a multik nem betörtek ide tankokkal hanem mi hívtuk és csalogatjuk ma is ide őket. Azt szokták mondani hogy aki miniszoknyában kiáll az út szélére és testbeszédével egyértelműen kifejezi hogy mi a foglalkozása, az ne lepődjön meg azon ha lefekszenek vele. Vagyis mi magyarok se lepődjünk meg mondjuk a szovjet megszálláson, ha voltak a magyarok közt hazaárulók akik a hatalomért abbahagyták a csavargó életmódot vagy a betörést és jelentkeztek ávósnak majd ütötték-verték saját honfitársaikat, sőt azt hazudták a hazatérő szovjeteknek hogy a magyarok fasiszta felvonulást tartanak és jöjjenek vissza az ororszok. Holott a magyarok egymást karon fogva örömükben vonultak fel amiért végre megszabadultunk a németektől is meg az oroszok is hazatértek. És egy boldog és szabad jövő reményében meneteltek az utcákon. A többit ismered, az ávós is lőtte a magyar honfitársát meg az orosz tankok is. Te meg úgy írod le mint ha például az osztrák lopna tőlünk, hibás minden külföldi csak mi magyarok nem. A valóság meg mindig az volt hogy a magyarok közt mindig volt hazaáruló aki a saját anyját is képes lett volna eladni az ördögnek ha pénzt és hatalmat kap érte cserébe. Vagy jól ismered a mai helyzetet, miszerint a magyarok többsége még büszke is arra hogy a külföldi gyarmatosító alkalmazottjaként neki dolgozhat és nem magának, családjának vagy hazájának. Márpedig a hazájának lenne nagyobb szüksége például útépítő munkásokra. A magyar mégis a multik gazdagodása érdekében dolgozik, arra hivatkozva hogy jól fizet érte. Aztán csodálkozva kérdezik a magyarok hogy vajon miért ilyen rosszak az útjaink. Na vajon miért? Mert rohannia kell a multi gyárába eladni magát, ahelyett hogy a saját tulajdonában, saját földjén, saját hazája gyarapodása érdekében és önmagának meg családjának dolgozna.

Amikor én lediplomáztam, apám mindig azt mondogatta ne legyek idegenek cselédje, hanem ott a gazdaságunk és dolgozzak ott a sajátomban magamért. Először én sem hallgattam rá mert a multik csillogó gyárai vonzóbbak voltak. Aztán mára felnőttem és rájöttem hogy a szülőnek mindig igaza van. Vagyis ma százszor élek jobban a magam kis birodalmában mint bármely munkahelyen. Mert nem a gazdagokat tettem méggazdagabbá, így a külföldi "megszállókat" sem.

2017. jan. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

12! Ébredj már fel! A legtöbb "hazaáruló" azért szeret a "gyarmatosító" multiknak dolgozni mert a sokszorosát keresik meg annak, ami magyar cégnél tehetnék, és nem mindenki olyan szerencsés, hogy otthon előmelegített vállalkozás várja, amit csak át kell venni anyutól meg aputól!

Bónuszként nem tudom hallottál-e olyanról, hogy adózás? A mocskos multi ugyanis nyereségadót fizet, a mocskos multinál dolgozó "hazaárulók" meg szintén adóznak és gyakran a sokszorosát annak, amit a magyar vállalkozóknál tengődők. Összehasonlításképp faluhelyt magyar kisbolt pénztárosa kap nettó 100 körül, addig bevásárlóközpontban ennek akár másfélszeresét is megkaphatja, és ugyanazt a munkát csinálja.

2017. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A jó és a rossz alapanyag közötti különbséget lehet elmutyizni. Ennyi a nagy titok.
2017. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mert abból van pénz, ha folyamatosan javítani kell őket.

Ha megcsinálnák rendesen, hogy 15 évig jó legyen, akkor 15 évig nem lehetne dolgozni rajta. Így meg simán jó, mert már jövőre is lehet menni ugyanarra az útszakaszra és venni fel érte az államtól a pénzt.

Arról nem is beszélve, hogy a hanyag munkát meg lehet csinálni olcsóbban, így nincs is annyi kiadás vele, mint ha rendesen raknának anyagot az útba. Szóval dupla haszon.

2017. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Miért nem csinálnak rendese alapot? Lehet,hogy az hosszabb távon olcsóbb lenne?"


Éppen ez a lényeg, hogy ne legyen olcsó. -.-'

2017. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!