Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldalon miért állnak...

Jeffrey Spender kérdése:

Baloldalon miért állnak önellentmondásosan az oroszokhoz?

Figyelt kérdés

A magyar balosok az év nagy részében mániákusan szidják az oroszokat, hogy primitív, alkoholista, illiberális népség, mocskos Putyin, veszélyeztetik a békét, magyarokat gyilkoltak, nem a barátaink, de amikor eljön április 4.-e vagy valami szovjet emlékművet akarnak eltávolítani, akkor meg "hálával tartozunk orosz felszabadítóinknak".


Ennek a viselkedésnek egyik legjobb példája Szanyi Tibor, de a szavazói rétegre is ugyanez vonatkozik.


2017. jan. 21. 15:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Azért nem korrekt az állítást tartalmazó kérdés, mert a megszólított baloldalt egy kalap alá veszi, pedig azért elég sok van. Újbaloldal (Párbeszéd), MSZP-SZDSZ egy másik, szélsőbal (munkás párt), és még sorolhatnám. De ez a legkisebb gond az egész kérdésben. Sokkal nagyobb az, hogy az oroszokkal kapcsolatos önellentmondásra csak ezt az egy példát mondják, pedig a Jobbik és a Fidesz-KDNP esetében sokkal több és nyilvánvalóbb, valamint súlyosabb is van. Ezen a konkrét ügyön kívül is.


Amúgy meg egyeseknek szelektív az információ befogadó és emlékező képességük, ami szintén megnehezíti a konkrét ügy megértését, és ez lehet történetesen erre az ügyre a konkrét magyarázat. Lehet vele egyet érteni, nem egyet érteni, de szerintem ez IS magyarázat. Egyszer kötött SZU (vagy már Oroszország?) egy megállapodást Magyarországgal az bizonyos emlékművekkel, sírhelyekkel kapcsolatosan. A lényege ennek az volt, hogy KÖLCSÖNÖSEN gondozzák stb. a egymás emlékhelyeit sírhelyeit, magyarán lehet kint magyar emlékmű, ápolják a sírhelyt, de cserébe itt is.


Moszkva térrel kapcsolatosan is volt ilyen kifogás, hogy bezzeg Budapestről nincs elnevezve közterület, de aztán csak kiderült, hogy mégis, ráadásul nem is egy!


Baloldali liberális embernek tartom magam, és így megszólítva hadd reagáljak nem az egész baloldalt képviselve.

1) Eddig még csak nem is hallottam az ügyről, hogy új emlékművet hoztak létre.

2) Egy emlékműnek maximum kisebb nagyobb, de ÉRZELMI következményekkel járhat, sokkal nagyobb gazdasági problémák vonják el az én figyelmemet: most, hogy tudok róla, így is majdhogynem letojom. Biztos vagyok benne, hogy a Don-kanyarnál lévő emlékműveket se törik zúzzák, pedig a magyarok arra fele nem virágot osztogatni, vagy n Magyar területet védeni mentek. [link]


Kölcsönös megállapodás alapján megtűrik és ápolják egymásét, és ezt tisztelem.

3. Gazdaságilag hátrányosnak tartom, ha egyetlen országnak vagyunk teljesen energetikailag kiszolgáltatva, és annak az országnak a vezére TAPASZTALATOK ALAPJÁN képes a gazdasági, energetikai, hatalmi... erőfölényével visszaélni. Ha "Pütypürütyországtól" (értsd: nem oroszfóbia van, hanem egy )függnénk ennyire, és ott is kb. ilyen tapasztalatok lennének, akkor is ugyanilyen hevesen támadnám ezt, mert magát a kiszolgáltatottsági viszonyt nem szeretem, hisz akkor bármit megtehetnek velünk (nem rendelünk Paks 2-t, metrófelújítást? - Elzárják a gázt!). Plusz ha sok választási lehetőség van, akkor alkupozícióban vagyunk, attól rendelünk, akik olcsóbban adják... Így csak a könnyeinket morzsolgathatjuk, netán hízeleghetünk, NEMZETI BÜSZKESÉGGEL lemehetünk kutyába...


Egy szóval nem a baloldalon van az önellentmondás, hanem azoknál, akik régen kiabáltak, hogy ruszkik haza, most meg találkozgatnak Putyinnal.

2017. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem vagyok MSZP-s, se ruszkiimádó, se fóbiás, de a Moszkva tér visszanevezésével én is egyetértek. A Moszkva tér név sokkal jobban benne van a köztudatban. Ha annyi ideig Pistike térnek hívták volna, akkor annak a visszanevezését támogatnám. Mint ahogy a Liszt Ferenc repülőtér visszanevezését is támogatom.


De ezek mind belemagyarázások a részedről, kedves kérdező.

2017. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!