Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bebizonyítod nekem hogy a...

Bebizonyítod nekem hogy a magyar nem finnugor nép?

Figyelt kérdés

próbálkoztak már vele de engem még úgy senki nem győzött meg..


szerintem azután érdemes bizonygatni, hogy ezeket a válaszokat szépen végigolvastátok; http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__885..


csak azért mondom, hogy ne olyat bizonygassatok nekem, amit már ott megcáfolt a kérdés kiírója.


lehet bizonyítgatni.


Hedamort


2010. jún. 1. 19:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
66%

azt hiszel amit akarsz....



k ra nem érdekel :)

2010. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
72%

Megkapom érte az akadémiai széket?

Mert ha valaki bebizonyítja, azért az jár.

Jelenleg ott tartunk, hogy nem bizonyítható sem az, hogy finnugor, sem az, hogy nem.


Az ötödik lovas

2010. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
96%

"finnugor nép"


minek, amikor maga a kérdés rossz.

a nyelvrokonség egy dolog, a vérrokonság meg egy másik.


a két oldal elbeszél egymás mellett, a nyelvrokonség nem jelenti azt, hogy a népek is rokonok. erre legjobb példa a román. ami nyelvileg ügyebár a latinnal rokon, de magának a népnek köze sincsen a rómaiakhoz (bár ők meg pont fordítva, a nyelvoronságra próbáltak építeni egy eredetmítoszt lsd. dákoromán-elmélet)

2010. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
97%

"Hát vérségi kapcsolat nincs köztünk, bizonyítani meg azt tudják, hogy valamikor hatással voltunk a nyelvükre. Talán kereskedtünk egymással."


Erre a srácra érdemes odafigyelni.

Amit eddig mondott, az logikus és ésszerű.


Az ötödik lovas

2010. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
76%
Mivel a finn-ugort úgy csinálták, hogy volt két nyelv ami kimaradt, a finn és a magyar és ezt összecsapták finn-ugorrá, így ha a csoportot finn-ugornak hívod, akkor a magyar ide tartozik, hiszen ugor. De semmi köze a finnhez. Ez olyan mintha csinálnál egy csoportot aminek latin-kínai a neve és akkor az olasz és a kínai egy nyelvcsalád.
2010. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 A kérdező kommentje:
jolvan jolvan elírtam legen akkor nem 'finnugor', hanem 'finnugor nyelvű' nép.
2010. jún. 1. 19:45
 7/84 anonim ***** válasza:
29%
Irigylem azt, aki ezen ráér rágódni. Nem baromira mindegy?
2010. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
80%

Van sok finnugor jövevényszó a nyelvünkben.

De ez pusztán a fenn idézet kereskedelmi kapcsolatból is fakadhat.

Többnyire olyan fogalmak, amiket a magyarok a finnugor nyelvű népekkel való találkozás előtt valószínűleg nem ismertek, a finnugor nyelvűek viszont igen. Így nem fordították le az átvételkor. Mint ahogy mi is csomó angol szót használunk a számítástechnika-informatika területén.

Ez még semmire nem bizonyíték. Max. annyira hogy volt kapcsolatunk finnugor nyelvű népekkel.


Az ötödik lovas

2010. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
17%

Sajna az ilyen szélső jobbos náciknak nem mindegy. Mivel rosszat tesz a nagy magyar egójának, hogy csak a paraszt finnektől származunk. Láttam olyan írást sőt, könyvet, amibe azt fejtegetik hogy a magyar a legősibb nép, meg hogy egyiptomból származunk, meg ádám és éva is magyar volt. Igen, ezek szépek, és jót tesznek a magyarság egójának, csak sajna nulla a valóságalapja, de nyilván csomó elborult elhiszi, mert tényleg jó lenne ha így lenne :D


Ki kell hogy ábránditsalak, nem vagyunk árja faj, kb a magyarság vére a legjobban kevert, legtisztátlanabb, hogy ugy mondjam, mivel nomád nép voltunk, és össze vissza utaztunk, kalandoztunk, minden nőt megb.sztunk, és ennek köszönhetően a legszebbek a magyar lányok, mivel minden tipusból akad, szőke barna vörös stb...


DE ilyenkor úgy irigylem egyesek életproblémáit, hogy nemigaz.

2010. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:

19:48

Kedves ötödik lovas!

Szerintem elég bizarr, ha a magyarok a finnugorokkal való találkozás előtt nem ismerték pl. a 'fej'-et (pl finn paa) vagy a kezet (finn kasi, kade-) vagy a halat (finn kala) vagy a falat (osztyák pal), vagy azt hogy fakadni (finn pakku) , továbbá azt hogy falni (finn pala) de van még sok ilyen; lehet hogy a megyarok nem ismerték a hegyet (lásd a tawgi koaja), azt hogy hagyni (osztyák kaj, észt kadu)illetve nem tudtak hajítani ( a mordvin kaja) de még KETTŐig sem tudtak számolni (osztyák kit, cseremisz kavto [=klettő])

2010. jún. 1. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!