Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem indul a jelölt akire...

Nem indul a jelölt akire szavazni akartam. Kire szavazzak?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom Balassa Péter helyett Ungár Péter indul a körzetemben áprilisi választásokon.

Én nem akarok Ungár Péterre szavazni. Akkor inkább a Fideszes Hende Csaba.

Unszimpatikus az Ungár… biztos hogy rá nem szavazok.

Mi legyen szavazzak egy törpe pártra, vagy a fideszes Hende Csabára?



2022. márc. 10. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Akkor szavazz Hende Csabára, csak ő tudja megverni Ungárt, listán meg szavazhatsz még egy kispártra.
2022. márc. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5%
Ha van eszed a Fideszre szavazol listán is és egyéniben is.
2022. márc. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pont az a lényeg hogy nem birka módjára szavazok valakire csak mert más választásom nincs.

Ez a hülyeség hogy vissza lép a képviselő mert azt gondolja hogy majd a másik ellenzékire fogok szavazni. Hát nem szerintem ez tisztességtelen. Mindenki induljon aztán győzzön aki a legjobb. De így hogy el sem indul ez aljas és szerintem visszás…

2022. márc. 11. 08:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A mérlegeléshez:

• Ha egyéniben kis párt képviselőjére szavazol, azzal igen nagy eséllyel semmis lesz a szavazatod.

Kizárt, hogy a képviselőjük a legtöbb szavazatot kapja a választókerületedben. És mivel esélyes, hogy a kis párt pártlistáról sem jut be a parlamentbe, a jelöltjükre adott szavazat töredékszavazatként sem számítódik be.

• Ha pártlistán szavazol kis pártra, azzal segíted, hogy elérjék az 1%-ot, és akkor négy évig jogosultak lesznek állami párttámogatásra.


Egyébként, Ungár nem indul egyéniben; az előválasztáson dr. Czeglédy Csaba nyert, az ellenzéki összefogás jelöltjeként ő indul Vas 01. számú OEVK-ban.

Akik indulnak, a szavazólapi sorrendben:

1. HORVÁTH ÉVA, NORMÁLIS PÁRT

2. DR. VADON ISTVÁN, MI HAZÁNK

3. DR. HENDE CSABA, FIDESZ-KDNP

4. DR. CZEGLÉDY CSABA, DK-JOBBIK-LMP-MOMENTUM-MSZP-PÁRBESZÉD

5. TÖMBÖLY TAMÁS, MEMO

6. HEGEDÜS MÁTÉ, MUNKÁSPÁRT-ISZOMM

7. NAGY DÁVID, MKKP

2022. márc. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!