Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tisztán gazdasági oldalon...

Tisztán gazdasági oldalon melyik pártra adnád a szavazatod?

Figyelt kérdés

Gyengébbek kedvéért:


gazdasági jobb: piacpártiság, kisebb állami szerep,alacsonyabb adók, 1kulcsos szja, az állam egyáltalán nem vagy csak kis mértékben avatkozik be az árakba.


gazdasági bal: nagyobb állami újraelosztás, rezsicsökkentés,13 havi nyugdíj, több segély, minimálbér emelése, több állami beavatkozás a piaci folyamatokba, magasabb adók.



2022. márc. 31. 20:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Az összefogás gazdasági elképzeléseiben mit kifogásolsz? Én főleg azért szavazok rájuk mert azt látom, hogy ők beszélnek jelenleg egyedül a gazdasági palettán jobboldali szabadpiaci elveken alapuló gazdaság politikáról. A költségvetési tervük felelősei közt van Surányi, Király Julia és Bod-Péter Ákos ezek erősen jobboldali közgazdászok.


Vannak persze balos elemek is benne de sokkal konzervatívabb mint amit a fidesz eddig nyújtott főleg amit az utóbbi 4 évben, az botrányos.

2022. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mindkét oldalon tolvajok vannak, aki ezt nem tudja az bármilyen közgazdasági okoskodással csak az idejét pazarolja.
2022. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Számomra mind a fidesz, mind az ellenzék gazdasági programja vállalhatatlan. A 13 havi elmebaj és a többi ostobaság mindkettőnek ott van a programjában.

A minimálbért is az egekbe akarják emelni. Az ellenzék a munkanélküli segélyt is a végtelenségig hosszabbítaná, a sok állami csok-os szarakodást meg ugyanúgy megtartanák,mint a fidesz.

2022. márc. 31. 20:42
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem neked van igazad, de valakire akkor is muszáj szavazni.
2022. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Egyedül az Euró bevezetésével értek egyet meg korrupcióellenességgel(ami vagy igaz vagy nem,mert minden ellenzék ezt mondja,aztán kormányon meg tudjuk...), de az EUró is képtelenség lenne ha azt a sok balos hülyeséget elkezdik megvalósítani, amit ígérnek.
2022. márc. 31. 20:47
 16/19 anonim ***** válasza:
29%

Mik amik a fideszhez képest jobboldaliak azokat sorolom akkor, kezdjük ott hogy semmilyen hatósági ár nem lesz, egyedül a rezsi csökkentést fogják fokozatosan kivezetni, mert az a mostani magyar társadalom nem tudná piaci alapon kifizetni, de az eus helyreállítási alapot alapvetően arra használnák hogy korszerűsítsék a fűtési szigetelési rendszereket a következő 4 év alatt és így újra piaci áron lesz majd a gáz, és áram addigra az árak is vissza korigálnak.


Aztán nem lesz több sport létesítmény stadion hasonló felesleges pénzszórás. A Tao rendszert ugyan fenttartják, de csak mert ezt se lehet egyik napról a másikra kivezetni.


Az euró bezetéséhez alacsonyan kell tartani az inflációt, a költségvetési hiányt 4 év alatt a cél az euró bevezetés előszobájába a EMR rendszerbe lépés.


Biztos van sok más is, de én azt látom, hogy kompromisszum készek voltak a baloldali pártok is, lesz ugyan minimál jövedelem de munkakereséshez meg képzések végzéséhez kötött, szóval nem ingyen osztják.


Most hogy mi fog mind megvalósulni azt a költségvetés és a világgazdaság helyzete is befolyásolja, de ezek a tervek, a fidesz meg az utóbbi 4 évbe végleg megmutatta hogy csak a választás számít minden gazdasági megfontolást felül írt a választási pénzszórás.


Én 18ban azért nem szavaztam mert azt hittem a fidesz legalább a gazdaságot felelősen kezeli, tévedtem.

2022. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Mivel politikusokról beszélünk, az fix, hogy hazudnak, meg eleve ellentmondanak egymásnak az ígéreteik ,csak azt nem ártana tudni, hogy vajon miben hazudnak és miben nem.
2022. márc. 31. 20:49
 18/19 anonim ***** válasza:
29%
Én csak azt mondom, hogy nekem jobban tetszik ez a program, mint amit az elmult években a fidesz csinált, és MZP közgazdász végzettségű is, és nagyon erőssen jobbos, mondjuk én egyéb okokból is a fidesz ellen szavazok...
2022. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ha MZP és az ő konzervatív-liberális pártja állna a fidesszel szemben arra én is szavaznék, de sajna nagyon kevés ebben az ellenzékben a konzervatív-liberális elem, összességében inkább baloldali a program, legalábbis számomra biztos.
2022. márc. 31. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!