Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek! Egyetértenek önök...

Fideszesek! Egyetértenek önök azzal, ha egy nagy ország megtámad egy szuverén országot, akkor annak fel kell adni a szuverenitását a béke érdekében?

Figyelt kérdés
nov. 21. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom mit gondoljak, meg kell várnom mit mond a Kossuth rádióban erről Orbán úr. Mindig ő mondja meg, mit gondoljak.

Ez a támadás már megtörtént? Nem tudom mit mondott Orbán úr, vissza kell hallgatnom a Kossuth Rádió felvételeit, mert megvan mind kazettán.

nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
Én arra lennék kiváncsi, hogy mi történne akkor, ha teszem azt, nem egy nagy ország, hanem egy mindenható város támadna meg minket? Akkor mi történne, ha egy váorssal harcolnánk, akik mondjuk tankokat akar küldeni felénk Lengyelország helyett?
nov. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
Nem. Felőlem az összes ukrán meghalhat a háborúban, nem zavar. Lényeg, hogy mi maradjunk ki belőle. Amúgy meg ez a történet messze nem úgy kezdődött, hogy egy ország megtámadott egy másikat, az már csak a végső felvonás. A lövöldözés (polgárháború) a 2014-es amerikaiak által szervezett - támogatott puccs után kezdődött. Na, azt nem kellett volna.
nov. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
2014-ben Ukrajnának nem kellett volna feladni a szuverenitását az USA ellenében.
nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, vannak realitások és van a normális politika.

Ha odamegyek egy kocsmában a legerősebb baromarcúhoz, nekiállok rugdosni, köpködni és a kistesójával kötözködni, majd nem állok le akkor sem ha többször figyelmeztet, hogy ha folytatom akkor szétszed darabokra - akkor szerinted mi fog történni? Ha kapok tőle pár hatalmas pofont akkor én leszek a szegény áldozat akit megvert a csúnya nagy baromarcú, vagy azt mondod hogy így jártam, szólt a másik előre és én provokáltam ki a verést?

Ukrajna ezt tette. Putyinék 2014-ben erőfeszítés nélkül elszedték a Krímet, pont annak következményeképpen már, hogy nem álltak le. De ezt követően sem az volt az ukrán vezetés célja, hogy elkerüljék az oroszok támadását, hanem kifejezetten arra játszottak rá, hogy minél jobban kiprovokálják.

Nem, nem helyes ha egy ország megtámad egy másik szuverén országot és bizony ilyenkor joga van a megtámadottnak védekezni.

A kérdés nem ez, hanem hogy tud-e védekezni és mi az a határ amikor már nem éri meg? 2022. februárjában lehetett pontosan tudni - el is mondták millióan - hogy az ukránok nem fognak nyerni. Hogy a nyugati támogatások el fognak fogyni és éppen úgy fognak majd járni, mint mi '56-ban, sok halott, sok rom és aztán az oroszok a nyakunkban. AKKOR lett volna esély békét kötni töredék kár, áldozat árán és kevesebb területet vesztettek volna. Akkor ma nem az orosz birodalomhoz tartoznának azok az elszedett ukrán területek, hanem egy független régiót alkotnának a szakadár köztársaságok. Olyan lenne mint Koszovó és Szerbia.

A szerbeknél miért volt az a nyugat álláspontja, hogy engedniük kell az albánoknak megsérteni Szerbia területi integritását és nyugati támogatással kiszakítani az országból Koszovó területét? Ha az egy évtizede jó volt, akkor most ukrán területeken miért nem jó ha az ott élők maguk akarnak függetlenedni?

nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

5. Micsoda olcsó gyáva megalkuvó magatartás magyarhoz nem méltó mint ahogy a Fidesz közeli média magyarázkodik orosz érdekek mentén.

Az a különbség a Fidesz és az ukránok közt hogy ők nem árulják el a hazájukat, hanem megvédik még túlerővel szemben is.

nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
Nem vagyok fideszes, de komolyan kérdezem, hogy bárki gondolhatta volna hogy egy ilyen tyúkszaros ország mint Ukrajna képes legyőzni a világ 2.legnagyobb katonai erejével rendelkező országát, aki ráadásul atomhatalom és kimeríthetetlen természeti erőforrásokkal rendelkezik, ráadásul egy 140 milliós ország. Persze lehet őket támogatni az végletekig, de élő erőben Ukrajna hamarabb fog elfogyni, ha csak még páran be nem szálnak a buliba ténylegesen, ami nem fog bekövetkezni, mert az automatikusan 3.világháború lenne kb. Én a mostani helyzetben inkább odaadnám a ruszkiknak azt a 4 megyét(ahol amúgy is többségben oroszok élnek) legalább lesz Ukrajna, igaz nem lesz független, de legalább lesz.
nov. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

#6 Mi az? Most nem tetszik az EU meg amerikai álláspont?

Amikor szembesítelek vele, hogy az oroszok csak pont azt csinálják amit velük szemben az EU és az USA tett évekkel korábban, akkor az már nem jó?

Koszovó példája megmutatta, hogy lehet egy ország területi integritását megsérteni, ki lehet szakítani területeket egy szuverén országból csak azért mert az ott élők már nem abban az országban, nem ahhoz az országhoz tartozva akarnak élni. Ez, a koszovóiak függetlenedési szándéka akkor, 2008-ban, vagyis alig 15 éve még az EU, a fényes nyugati politika, az amcsik szerint is elég fontos volt ahhoz, hogy rákényszerítsék ennek elfogadására a szerb államot, annak vezetőit és a mögöttük álló nagyhatalmat,. Oroszországot.

Aztán csak 6 év elteltével a Krímben akarnak ugyanúgy függetlenedni más nemzetiségű emberek az országuktól, azt már nem fogadják el. Miért nem? Mitől mások a Krímben vagy a szakadár köztársaságban élő ukrán állampolgárok a korábban Szerbia területén élő szerb állampolgároktól, hogy az ő nemzetiségi függetlenedésük már nem elfogadható? Miért más 15 évvel később elszakítani Ukrajnától területeket az ott élők akaratából, mint volt 2008-ban, az ott harcoló albánokkal Szerbiától?

Én azt képviselem most Ukrajnával kapcsolatban is amit akkor elfogadtam Koszovóval kapcsolatban is. Az ott élőknek jobb ha nem ölik egymást a területek miatt, hanem elfogadják ha egy más vallású vagy nemzetiségű népük autonómiát akar. Azt is meg lehetett volna előzni azzal ha a szerb hatalom nem akar erővel az ott élő muszlimok fölé kerülni és őket elnyomni, pont így az ukránoknál sem akartak volna elszakadni az ottani oroszok, ha nem megy ellenük folyamatosan a támadás, nincsen napi szinten veszélyben az életük, nem veszik el alapvető jogaikat, csak a nemzetiségük miatt.

Én ugyanazt képviselem most is mint korábban. A kérdés az, hogy te most miért vallod a szöges ellentétét mint amit a nyugat, az EU és a 2008-as magyar vezetés is vallott Koszovó kapcsán?

nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Kommunista beidegződés súlyos probléma Magyarországon, és sajnos a jobboldalon van jelen leginkább. Az Orbánt körüllengő személyi kultusz. Egyedül indul el a pártelnöki rangért, majd állva tapsolja a sok talpnyalója, épp mint kádár és az elvtársak. Miért olyan elképzelhetetlen egy fideszesnek, hogy max 2 ciklust tölthet be egy kormányfő, mint egy normális demokráciában?


Oroszországban olyan dolgok történnek amit igaz magyar nem tud támogatni. Putyin egyértelműen nyíltan a Szovjetunió visszaépítésén munkálkodik. Romantizálja azt a véres időszakot. Sztálin szobrot avat, átírja a történelemkönyveket a szovjet narratívára, stb. Putyin követelései között van pl Magyarország kiléptetése a NATO-ból, nem csak az, hogy Ukrajna nem léphet be oda. Megint Moszkvából akarnak pofázni, és nem hiszem el, hogy ez nem zavarja a jobbos magyarokat. Az ukrán nép úgy döntött, hogy csatlakozni akar a nyugathoz, épp mint anno a magyar. Oroszország pedig demilitarizálni akarja Ukrajnát és orosz bábállammá tenni, eközben a dombaszban történt etnikai zavargásokkal takarózik. Ezzel mosdatni Magyarországról Moszkvát az pontosan ugyanaz amit a hazaáruló elvtársak műveltek a kommunista megszállás 40 éve alatt.

nov. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

A piaci viszonyok alapján, meg lehet ezt határozni:

A Kádár korszakban nem létezett olyan, hogy médiapiac, nem voltak médiatermékek, nem volt médianyilvánosság akkor, ha a kormány nem akart nyilvánosságot adni neked, viszont, ha benne voltál már az akkori médiában, akkor bizonyos körülmények közt, akár 1-1 kormánykritikát is elsüthettél, lásd Hofi.

A Kádár rendszer után, amikor kinyilt a világ és boldog-boldogtalannak lehetett médiája, nem volt jó, ezért most minimális változtatással, de visszatértünk a Kádár-korszakba, csak modernizáltuk kicsit.


Kb ez történt.

nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!