Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek! Egyetértenek önök...

Fideszesek! Egyetértenek önök azzal, ha egy nagy ország megtámad egy szuverén országot, akkor annak fel kell adni a szuverenitását a béke érdekében?

Figyelt kérdés
2023. nov. 21. 08:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"A kérdés az, hogy te most miért vallod a szöges ellentétét mint amit a nyugat, az EU és a 2008-as magyar vezetés is vallott Koszovó kapcsán?"

A Koszovói hasonlat talán még meg is állná a helyét 2014-hez, de most 2022-ben Ukrajna teljes elfoglalása volt a cél. Legalábbis nem tudok róla, hogy Kijevben olyan sok szakadár lett volna... Szóval kezdésnek ez egy hatalmas különbség.

2023. nov. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
10, ezt nem ide akartam irni :)
2023. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"a Krímben akarnak ugyanúgy függetlenedni más nemzetiségű emberek az országuktól, azt már nem fogadják el. Miért nem?"


Ha kiírnak egy korrekt népszavazást, ahol nem csak az orosz, de az ukrán kormány is jelen lehet, és így megszavazzák, én elfogadom a helyiek döntését egyetlen szó nélkül.


Koszovóhoz visszatérve: ha mondjuk egy elvéresedett polgárháború során Oroszország, az ENSZ-szel megegyezésben úgy dönt, hogy az orosz kisebbség védelmében kiemeli a Krímet Ukrajnából, én elfogadnám azt is. Ha egy néhány hetes forradalmi zavargásra egyből az a válaszom, hogy katonailag megszállom a területet, majd néhány hét múlva az országomhoz csatolom, ott "némileg" nehezebb a pozitív szándékot feltételezni.


De mindegy, tudom: köcsög USA, g.ci EU!!! Fos!!! Mindenért ők a hibásak!! Grrrrr...

2023. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

#9 Értem. Szóval neked nem tetszik a mostani vezetés, ezért szeretnéd ha korlátozva lenne a miniszterelnöki poszt betöltése - mivel leváltani nem tudjátok.

EZ NEM AMERIKA!

A rendszerváltással alakultak ki az itteni törvények és van egy nagyon egyszerű módja annak, hogy ne legyen 3. ciklusában is ugyanaz az ember a miniszterelnök - jobbat kell felkínálni az embereknek.

A németeknél miért nem probléma, hogy valaki 20 éven át lehet egyfolytában kancellár? Mitől demokratikusabb az ha nem lehet az harmadszorra is az ország vezetője aki az emberek többsége szerint arra épp a legalkalmasabb?

Amúgy Köztársasági elnöknek nálunk sem lehet csak 2 ciklusra megválasztani valakit, pont amiatt mert ott személyesen rá lehet szavazni és nem a mögötte álló politikai közösségre.

Mitől demokratikusabb az ha megtiltod az embereknek, hogy azt akarják hatalomban tartani aki szerintük jól végzi a munkáját vagy legalábbis a felkínált lehetőségek közül a legjobban?

Amúgy hányan indultak el a DK elnöki posztjáért? Miért is kellene eljátszani egy színjátékot amikor mindenki pontosan tudja, hogy úgyis Orbán fog nyerni mert jól végzi a munkáját? A demokrácia nem azért avn hogy lehessen demokráciásat játszani, hanem mert ez a leghatékonyabb rendszer az emberek képviseletére.

Oroszországban olyan dolgok történnek amit igaz magyar nem tud támogatni."

Kérte ezt tőled bárki? Mi közöd hozzá amúgy hogy ott mi történik? Majd az orosz állampolgárok eldöntik mi a jó nekik, mit akarnak. Azt nem akarnád megszabni, hogy mi legyen Németországban vagy az USA-ban? Ott talán minden jól és tökéletesen megy? Talán nem a brit hadsereg volt az amelyik az USA-val és társaival karöltve egy hazugságot generált, hogy erre az álhírre ugorva lerohanhassanak egy független országot és nem nekik köszönhetően halt meg olyan rengeteg ember Irakban?

TE miért egy nagyhatalomhoz akarsz állandóan állni és miért aszerint alkotsz véleményt, hoyg éppen azok milyen politikát folytatnak? Kit érdekel Putyin, meg Oroszország? Orbánék azt teszik ami nekünk, ennek az országnak helyes aminek a vezetésével meg vannak bízva és az nem az, hogy bármelyik nagyhatalmat ki kellene szolgálni gondolkodás nélkül. Te miért teszed ezt az amcsikkal, a nyugati világgal?

2023. nov. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 progizo ***** válasza:
79%

Az oroszok sem legyőzhetetlenek (lásd pl. Afganisztán), az USA sem (lásd pl. Vietnam) és Kína sem (lásd pl. szintén az ő vietnami beavatkozásukat).

Az semmiképpen sem megoldás, hogy az agresszorra hagyunk mindent, csak azért, mert erős(nek tűnik).

Tudomásul kell venni, hogy nem mindenki olyan megalkuvó a saját országa területeit illetően, mint pl. a magyarok, akik nem mernek a valóban igazságtalan trianoni és párizsi diktátumok ellen felszólalni.

Az ukránok ahogy tudnak, harcolnak s ehhez másoktól is kérnek támogatást, amit vagy megkapnak vagy nem.

Én nem pártolom egyik háborús felet sem, mert egyik sem a magyarság kifejezett barátja, csupán ténymegállapítást tettem.

2023. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!