Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért baj az, ha a DK-sok...

Miért baj az, ha a DK-sok 30%-al olcsóbban kapnak jegyet a színházba?

Figyelt kérdés
Művelődnek. Miért baj ez?
dec. 3. 19:39
1 2 3 4 5 6
 41/53 DK-s ***** válasza:
100%

Ismét #38-nak:


Segítek értelmezni:


Ez egy olyan Kft, amit az önkormányzat a bevételén felül közpénz-támogatással lát el, ingatlanokat ad át használatra, stb, cserébe pedig a színház biztosítja a szolgáltatást. Az önkormányzatnak semmi köze a színház bevételéhez, arról a közszolgálati szerződésük sem említ semmit.


De ez egyértelmű.


Nem az önkormányzat üzemelteti. Az csak támogatja, hogy üzemelni tudjon.

dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 DK-s ***** válasza:

Újfent #38-nak:


Ne erőlködj.


A színház bevételét SEHOGY sem tudod közpénznek titulálni, mert egyszerűen nem az.

dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:

DK-s valóban, nonprofit kft-ről van szó, tehát a közpénz megkérdőjelezhető.


De ettől függetlenül iszonyat nagy hülység olyat mondani, hogy

"Ezen a szinten, (vagyis pártvezetőség, színházigazgató, főpolgármester-helyettes,) semmi szükség semmilyen szerződésre."

Mondjuk mi alapján állítana ki a számlát a színház és ha nincs szerződés, akkor mi szabályozná, hogy milyen gyakran kellene a Dk-nak fizetni. És vajon mit szólna az ASZ, ha alátámasztó dokumentumok nélkül folyna ki pénz a DK kasszájából, ha nincsen szerződés.

dec. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 Pintér László ***** válasza:

"Amennyiben van jegyzókönyv arról, hogy hiányzik egy péksüti és valaki látott engem a pékségben, akkor ugyebár felmerülhet, hogy elloptam."


És a Te dolgod az, hogy bizonyítsd az ártatlanságodat, vagy a pékség feladata bizonyítok szolgálni ellened? Neked kéne tanuvallomásokat, meg a pékség kamera felvételeit megszerezned egy egyszerű vád után, vagy a pékségnek a dolga felvételekkel, ott dolgozóknak meg éppen akkori vendégeknek tanúvallomásait összegyűjteni?

Ha a Fideszt megvádolja valaki sikkasztással, korrupcióval, nem a Fidesznek a dolga első körben az, hogy ezt megcáfolja, hanem a vádlónak kell valamilyen bizonyítékokkal bizonyítania, hogy a Fidesz mutyizott.

DK-s azt állítja, hogy minden rendben volt a pénzügyekkel, Te állítod, hogy mutyi volt, akkor Neked kell erre valami bizonyítékot felmutatni, mert ez csak spekuláció, találgatás, vád.


Gondolom azt állítod, hogy legálisan keresel annyi fizetést amennyit, Én meg azt mondom, hogy szerintem kapsz feketén is borítékba. Bizonyítsd be, hogy nem így van! Mutasd meg a bérpapírodat, számláidat, blokkjaidat! Igazold, hogy nem költesz többet annál, mint amennyit papíron keresel!

dec. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

"DK-s azt állítja, hogy minden rendben volt a pénzügyekkel, Te állítod, hogy mutyi volt, akkor Neked kell erre valami bizonyítékot felmutatni, mert ez csak spekuláció, találgatás, vád."


NEM.

DK-s azt állította, hogy a DK kifizette a különbözetet.

Megkértem, hogy ezt az állítást támassza alá bármivel.

Aztán már azt mondta, hogy egy ilyen megállapodáshoz nem is kell semmilyen papír - ami azért elég meredek hajlítása az igazságnak.

dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 DK-s ***** válasza:
52%

#45-nek:


Unalmas már az össze-vissza hazudozásod, amivel az igazad próbálod bizonygatni.


"DK-s azt állította, hogy a DK kifizette a különbözetet."


Írd ki légy szíves, hogy ezt melyik válaszomban ÁLLÍTOTTAM?


Tipikus fideszes viselkedés.

dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 Pintér László ***** válasza:

"NEM.


DK-s azt állította, hogy a DK kifizette a különbözetet.


Megkértem, hogy ezt az állítást támassza alá bármivel.


Aztán már azt mondta, hogy egy ilyen megállapodáshoz nem is kell semmilyen papír - ami azért elég meredek hajlítása az igazságnak."


Akkor Te nem állítod, hogy mutyi volt? Szerinted minden rendben volt a pénzügyekkel? Ha szerinted nem, azt mire alapozod? Valamilyen bizonyítékodnak csak kéne, hogy legyen ami miatt azt gondolod, hogy illegális üzelmek folytak itt. Az a bizonyítékod, hogy nem mutatják meg, hogy papíron ki lett fizetve? Te sem mutattad meg a bérpapírodat meg a blokkjaidat, akkor most a NAV fog csengetni Nálad amiért nem igazolod, hogy minden Forintod legálisan került Hozzád?

dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 DK-s ***** válasza:

Ismét #45-nek:


Elnézésedet kérem, megtaláltam azt a válaszomat, ahol felelőtlenül tényleg ezt állítottam.


De a további válaszaimban már feltételes módot használtam.

dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

47:

azt mindenki elismerte, hogy volt kedvezmény - ezt vegyük alapnak.

ha a DK kifizette a kölönbözetet, akkor ez nem túl elegáns, ámde végülis elfogadható.

ha nem fizette ki a DK, akkor viszont egyértelműen elítélendő a dolog. lehet, hogy btk-ba nem ütközik, de jó erkölcsbe igen.

dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 Pintér László ***** válasza:
52%
Fél hónapja rágjuk ezt a 30%-os kedvezmény kupont egy színházba... Egy kibasz0tt harminc százalékos kedvezményen csámcsogunk.... Mekkora összeg ez? Erre válaszolna valaki végre??????!!!!
dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!