Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Már nem élünk olyan jólétben,...

Már nem élünk olyan jólétben, mint a 2000-es években? Már nincs és a jövőben sem lesz olyan jólét?

Figyelt kérdés

Egyre drágább lesz minden, az emberek már nem engedhetik meg azt maguknak, mint régen. A társadalmi osztályok közötti szakadék növekszik, eltűnőben van a középosztály. Nincs már az a szociális biztonság és kulturális szemszögből is hanyatlik a világ.


És itt nem csak Magyarországra gondolok, hanem úgy világszinten. Vagy legalábbis a nyugati világra.



jan. 31. 19:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Kicsit gyagyás lehetsz felebarátom. A 2000-es években volt a legmélyebben a gazdaság. Fizetés előtt egy héttel, már egy kávéra sem volt pénze az átlag melósnak. Olcsóbb volt minden. Ez igaz. De a fizetések is 50-60 000 forint között mozogtak.
jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Igen, nagyon jó volt a 2000 évek 😂
jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%

Azért azt tegyük hozzá, hogy a COVID és az Orosz-Ukrán háború miatt az elmúlt pár évben kifejezetten sz@r lett minden a térségben.

Nehéz a mostani helyzetet összehasonlítani mondjuk egy 2006-os statisztikával, és azt is, hogy mi lesz 10-20-30 év múlva.

Őszintén engem jobban aggaszt a társadalmi kohézió hiánya és a növekvő ellentétek.

jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Külföldön élő ismerőseink nem panaszkodnak.
jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%

250 km-re dolgozok a lakhelyemtől (amint a.fidesz myert tipliztem is), havi 1x hétvégére hazamegyek, és 1.5 év alatt annyi pénzem lett, idei évre 3 családi nyaralás van betervezve. 1 tabaszra, 1 nyárra, és egy téli szünetre...

Nagyon sajnálom azokat az embereket, akik abban a genny gócban dolgoznak mint magyarország (direkt igy). Rabszolgák vagytom de igy ez jö nektek ahigy észre veszem....


Egy szó mint száz, nem nem élünk rosszabbul, de nem is vagyunk rabszolgák mint ti.

Ausztria tárz karokkal vár, ha.meg akarsz élni.

jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
:D Figyelj, a középosztály az olyan régóta "tűnik el", hogy ez alapján akkorának kellett volna lennie akkor, amikor először "eltűnésbe kezdett", hogy az akkor a Holdról is látszódott. Ez ilyen örökös duma, ennek ne ülj fel!
jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a '90-es évek eleji Magyarország volt a legjobb. Laza, felszabadult, hurráoptimizmus, jó arc politikusok (Antall, Torgyi, Kupa Mihály, Csurka, Bánffy de még Horn is szórakoztató a maga módján), gyúrés a '96-os expóra, Uborka, Postabank, Dallas, Xénia Láz, elkezdik fordítani a filmklasszikusokat, Hupikék Törpikék a későbbi nemzet színészeivel, Scatman, Eurodance, gagyi cicaeledel-reklámok, Reader's Digest, Plusz, Jééé, PharmaVit, Rózsaszín párduc újság, Kretén-Mad, Morbid, Cherry Coke (és hozzá a dal), Mortal Kombat, kezdetleges sorsjegyek, építkezések, sok Trabi és Lada mindenfelé és az a nagy-nagy SZABADSÁG érzet.


Ami mára nincs.

jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

2001-ig meg is volt ez a lazaság, akkor Bush meg az amik jóvoltából (ajvé, robbantott a Binláden) ennek vége lett gyorsan. Az unió pedig ugyanaz a pállott cella-érzést adja meg, mint anno a CCCP.


Aztán 2005 körülre végleg eltűnt a lazaság, 2006 már szar, utána 2007-2010 a lázadás évei, azóta pedig tetszhalál.

jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Én biztos nagyobb jólétben élek.
jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 árokpart ***** válasza:
3%
Abban az esetben lehetne csak hasonló jólét, ha kivívnánk a függetlenségünket és visszaállítanánk az 1989-2004 közötti Szabad és Független Magyarországot. Az emberek egyébként szeretnék is az akarat is megvan hozzá, csak egyelőre még nagyon szerteszét van szedve a társadalom, de idővel a közös akarat egybe fogja kovácsolni szerintem és nem is kell hozzá talán túl sok idő. Legalábbis én így látom.
jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!