Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Magyarországon az ellenzéki...

Redstorm72 kérdése:

Magyarországon az ellenzéki pártok, mért nem az egyszerű embereket szólítják meg?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy számukra fontos dolgokról akarnak beszélni, de annak szűk a célközönsége. Egy társadalomban a legszélesebb réteg nem az értelmiség. A Fidesz ügyesen felismerte, mely réteget kell megcélozni a sikerhez. Véleményetek?

márc. 2. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Mert szerinted a béremelés amit Klári igér az kinek szól?
márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Klárika felemeli a béreket nem úgy Mint Orbán aki az árakat emelte.
márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Budapest-bérlet árának csökkentése nagyon is az "egyszerű" embereknek kedvez, és a pest megyei és országbérletek is érvényesek már a BKK-járatokon. Ezzel szemben nem tudom, hogy érzi magát megszólítva az "egyszerű" ember, amikor a hatalmi körökhöz tartozók minden bűn alól fel vannak mentve, amiért ő dutyiba menne. Nem hiszem, hogy ez a megszólításról szól, szerintem mélyebb okai vannak annak, hogy a fidesz támogatottsága ekkora.
márc. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy számukra fontos dolgokról akarnak beszélni, de annak szűk a célközönsége. Egy társadalomban a legszélesebb réteg nem az értelmiség."


Amúgy itt milyen üzenetekre gondolsz? A rasszista menekültgyűlölő, xenofób szövegekre, netán szerinted a mindennapi ember gyárilag gyűlöletteljes? A melegek, pedagógusok, ahjléktalanok, pedofilellenesek elleni hangulatkeltésre és törvénykezésre, amikor egyikre sem volt társadalmi igény, csak boxzsáknak használta őket a fidesz?


Mindezek ellenzése, a szolidaritás és emberségesség csupán értelmiségi hablaty lenne, nem a mindennapi átlagember életét javító körülmények?

márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D-Mano ***** válasza:
0%

Kérdező,


Ezt ne kérdezd meg az ellenzékiektől. Nem tudnak rá válaszolni érdemben, és azt sem akarják elfogadni valóságnak, hogy ez az általad felhozott ellenzéki attitűd az egyik fontos tényezője az ellenzék sikertelenségének.

Ha mégis megkérdezed őket, akkor elkezdik terelni a témát, vagy mellébszélnek.


Plusz: ez nem minden ellenzéki pártra igaz, mert pl. a Mi Hazánknál igenis fókuszban van az úgymond "egyszerű" emberek megszólítása is.

márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, értem én, hogy az olcsóbb Budapest bérletnek örülnek az emberek, de ez kb. a lakosság 20%-át érinti. A többség még mindig nem a fővárosban és annak környékén lakik. Ezzel lehet nyernek Pesten szavazatokat és bebiztosítanak pár fővárosi egyéni választókerületet majd, de ennyi. Csak Budapest megnyerésével nem lehet választást nyerni. Pl. a borsodi falvakban élőket mért érdekelné a BKK és a bérlet?
márc. 2. 18:49
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak: Igen sajnos ilyenekre gondolok. A Fidesz mindig ,,megtudja mondani" kit kell gyűlölni, ki a hibás. Ezerszer elmondják a Tv-ben, rádióban, újságban, hogy nekünk mért jó amit tesznek. (Akkor is az, ha egyáltalán nem a nép érdeke) De ezt az emberek elhiszik. Meg sajnos az emberek fogékonyak a gyűlöletre és a Fidesznek jó, ha egy táborban lehet tartani ezeket az embereket. A többség( magamat is ide értem) csak a szűk környezetével, családtagokkal,közeli barátokkal törődik. Egyszerűen nem érdekel senkit a vadidegenek sorsa, mindenkinek meg van a saját kis problémája. Soha nem szavaztam a Fideszre és szerintem nem is fogok. Az ellenzék meg azzal, hogy lemondott a választókerületek túlnyomó többségéről esélye sincs kormányt váltani.
márc. 2. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

“Plusz: ez nem minden ellenzéki pártra igaz, mert pl. a Mi Hazánknál igenis fókuszban van az úgymond "egyszerű" emberek megszólítása is.”


Kár, hogy a mihazánk nem ellenzéki párt. Fura ellenzék az, ami mindig a fidesznek tetszően szavaz 🤡

márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Azért, mert ez a kormányzási szemlélet a borsodiaknak is előnyére válna. Egy olyan politikai erő, ami az államot jóléti, szociális programokra használja, éppúgy érdekében áll egy borsodi, budapesti vagy az ország bármely területén élő "egyszerű" embereknek. Az tény, hogy ezt sokkal inkább kellene a kommunikáció középpontjába állítani, de azért elmondják ezeket a dolgokat is, és az ellenzék éppúgy használ jól megfogható, sőt, a fidesz ellenségképeinél sokkal megfoghatóbb ellenségképeket (Mészáros Lőrinc, létező oligarchák, amik sokkal kézzelfoghatóbbak az "egyszerű" embernek, mint "Brüsszel"). Egyelőre úgy tűnik, hogy a fidesz ellenségképeire többen vevők. De ezeket az ellenzék is ugyanúgy csinálja, egyes dolgokat hatékonyabban is. A fidesz szavazótábora hűséges, és nem hiszem, hogy a kommunikáció hatékonyságán múlik az ő hűségük, ez sokkal elkötelezettebb kötődés.
márc. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!