Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi az országunk lakói, miért...

Mi az országunk lakói, miért nem tudhatjuk meg a valós igazságot?

Figyelt kérdés

Gyurcsány Ferenc

Orbán Viktor miniszterelnök

Budapest



Tisztelt Miniszterelnök Úr!

Ön itt, a Facebookon üzent hadat az államadósságnak. Ez derék dolog, mondhatnám dicséretes. Látom, megszeretné érteni, hogy miért növekedett meg az államadósság az utóbbi tíz évben, és aztis, hogy ki ezért a felelős. Segíteni szeretnék Önnek. Ha válaszol az alábbi kérdésekre, ígérem közelebb fog kerülni az igazsághoz. Pár perc alatt egy új világ fog kinyílni Ön előtt. Higgye el!

1. Igaz-e, hogy az Ön kormánya emelte 2001-ben egyes köztisztviselők bérét 70 százalékkal?

2. Igaz-e, hogy olyan lakástámogatási programot indítottak el, amely több mint 300 milliárd forint költségvetési támogatást igényelt?

3. Helytálló-e az állítás, miszerint a költséges infrastrukturális beruházásokat költségvetési trükkel az államháztartáson kívülre helyezték, és így próbálták meg kozmetikázni a hiányt?

4. Kiszámították-e, hogy az Orbán kormány 2001-2002-ben összességében mintegy 450 milliárd forint költségvetésbe tartósan beépülő extrahiányt hagyott utódaira, amely nyolc év alatt 12 százalékpont államadósság növekedést jelentett volna, ha az utódok nem igazítják ki a költségvetést.

5. Megszavazta-e a Fidesz a 13. havi nyugdíjat, amely minden évben háromszázmilliárd forintba kerül?

6. Akarta-e a Fidesz 2005-ben, hogy az úgynevezett „garanciatörvényekkel”egyszer és mindenkorra lehetetlenné tegyük, hogy a kormány szükség esetén csökkenteni tudja a kiadásokat, és ezzel útját tudja állni az államadósság növekedésének?

7. Támogatta-e a Fidesz a Parlamentben a közalkalmazottak 2002-ben elhatározott 50 százalékos béremelését?

8. Kifogásolta-e a Fidesz a plusz egy havi családi pótlékot?

9. Szót emelt-e a Fidesz Magyarország történetének legnagyobb és így legköltségesebb autópálya építési programja ellen?

10. Ellene szavazott-e a Fidesz a 2006-os adócsökkentési programnak?

11. Támogatta-e a Fidesz 2006-tól a költségvetési hiány és az államadósság növekedését megállítani célzó kiigazítási lépéseket?

12. Önök voltak azok, akik az úgynevezett „szociális népszavazás” kezdeményezésével és győzelemre vitelével nem egyszerűen százmilliárdos bevételektől fosztották meg az államot, de egyben útját is állták a köz- és magánfelelősség átalakítását célzó reformoknak?

13. Felemelte-e szavát a Fidesz azon képviselői ellen, akik ostoba szövegeikkel gyengítették a forintot így növelték az államadósságot?

14. Kihasználta-e az új kormány az elmúlt kilenc hónapot arra, hogy az államháztartás helyzetét javítsa, vagy a legrosszabb hagyományokat követve inkább azon járt a fej, hogy miként növelhetné tovább az államadósságot?

De nem folytatom. Viszont, hogy segítsem a megértést, összefoglalom, hogy mi is történt 2001-től:

1. Ön, miniszterelnök úr 2001-2002-ben felelőtlenül 450 milliárd forint túlköltésről döntött.

2. Medgyessy Péter kormányának száznapos programjai 850 milliárd forintos lyukat ütöttek a költségvetésen.

3. Az én 2006-os ÁFA csökkentésem 200 milliárd forint bevételtől fosztotta meg a költségvetést.

4. Az Ön 2010-ben kezdeményezett adócsökkentő programja évente 600 milliárd forintunkba kerül.

Ha jól emlékszem, akkor Ön és pártja minden, a fentiekben összefoglalt költekezést lelkesen támogatott, vagy éppen maga kezdeményezte.

Ezzel szemben saját butaságainkat is korrigáló, a költségvetést konszolidálni akaró lépések és az Önök reakciói a következők:

1. Medgyessy Péter a 2003-es költségvetésben és 2004 elején kiadáscsökkentést kezdeményezett. Önök erre nemzethalált kiáltottak.

2. Én 2006-tól radikálisan csökkentettem a hiányt, 2008-ra elértük a 3,8 százalékot, 2008 ősze után beterjesztettem a válságkezelés további kiadáscsökkentést jelentő első két csomagját. Ön és pártja minden lépésemet elutasították.

3. Bajnai Gordon 2009 tavaszától további költségcsökkentő programokat jelentett be a sikeres válságkezelés érdekében. Önök nem támogatták a miniszterelnököt a Parlamentben.


Miniszterelnök Úr!

Ön felelőtlen és gyáva ember. Mindig élen járt a költekezésben vagy annak támogatásában, és érdemben soha nem mert támogatni vagy kezdeményezni népszerűtlen kiadáscsökkentést. Most bajban van. Tudja, hogy elkerülhetetlen pár nehéz döntés meghozatala. Eszébe sincs szembenézni önmagával, az elmúlt hónapok tragikus döntéseivel. folytatja a régi szöveget és bűnbakot keres. Ne legyen pojáca! Viselkedjen erős férfiként, ha nem is államférfiként, legalább tiszteletre méltó politikusként.

Ön a Bokros csomag elutasítása óta a legprimitívebb és legfelelőtlenebb magatartást folytatja. Ígér a népnek nyakló nélkül, feltüzeli a vágyakat, de ódzkodik a valóságos kormányzástól. Szerintem is szükség van vizsgálatra. Azt javaslom, hogy első lépésként menjen be a miniszterelnöki dolgozószoba mosdójába, ott talál egy szép tükröt, és nézzen bele. Aztán gondolkodjon! Végül meg ítéljen! Ne csak másokat, önmagát is. Ez lehetne a magyar demokrácia egyik legígéretesebb napja, az elmúlt 20 év lezárásnak kezdete. Nem forradalommal. Azzal a legkevésbé.

Józansággal.


Kötcse, 2011. február 25.


Gyurcsány Ferenc


2011. febr. 25. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Ezzel semmit nem lehet elérni, ugyanis, ezek csak tények, azok meg a kétharmadnak nem számítanak.

Petike majd megmagyarázza, hogy az népnyúzás lett volna, és a bukott rendszer vissza akar térni, blablabla. Ők ellenben majd nem népnyúznak, hanem varázsolnak, keresztény fehér mágiát használva, és akkor minden jó lesz. Mint az egykulcsos adónál, ami több száz milliárd huf bevételkiesés, és a közszférával együtt egymillió embernek okozott bércsökkenést. De sebaj, mert párszáz milliárdból megemelik a béreket, és majd legfeljebb államosítják a magánszektort, ha nem emel bért.

2011. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tetszik az írás. :)

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a befizetett pénzek logisztikájával van probléma.


Vegyük egy érdekes adót, ami kikerülésére a Vám és Pénzügyőrség ugrik. Jövedéki Adó :P

Dohánytermékek. Magyarországon a napi zárjegyes dohányfogyasztásból a jövedéki adó eléri (lehet meg is haladja) az 1Mrd forintot!

Ez évente kb 365Mrd forint.


Üzemanyag :P Benzin 120Ft/l, gázolaj kb 100Ft/l

"Tavaly 9,4 százalékkal, 2,959 milliárd literre csökkent az üzemanyagfogyasztás a magyar piacon a Magyar Ásványolaj Szövetség adatai szerint."

"MÁSZ tagvállalatainak adatai a piac mintegy 85 százalékát fedik le."

2010-ben 3.5Mrd Liter fogyott... ez kb. 385Mrd Ft

Az [origo] meg ezt hozta le cikknek anno: "Az üzemanyagok esetében 42,7 milliárd forint jövedéki adóbevétel keletkezett" ez a májusig befizetettre vonatkozott... menjünk már! na ezért nem olvasok ilyen oldalakat... :P


És akkor még a kávé, pia. :P


A másik fix bevétel a gépjármű adó (súly/köbcenti/teljesítmény vagy aminek még fogják hívni:P). 3millió autó van forgalomban nálunk. Az átlagot egy autóra pontosan nem lehet megmondani, mert pl. egy 10 éves Subaru Sti 153E, addig egy 5 éves 200E, nekem meg 10E az öreg pici autómra, de legyen csak kb. 30E Ft.

Az 90Mrd forint.


Mi van még?... Hát a bírságok :P

2009-es adatot tudok csak: "munkavédelemben és munkaügyben kiszabott bírságok összege megközelíti az 5,155 milliárd forintot"

Bazz...

Ebbe még jön a közúti (állítólag 2010-ben 1Mrd-ot NEM fizettek be :P) és a többi...


6000Mrd !!!!!!


És még nem beszéltünk még az ÁFA-ról és egyéb adókról (pl. regadó, ami 30Mrd) és járulékokról...


Most indulhatna újra a "Leggyengébb láncszem" játék a vezetők között:

- Hol van a befizetett pénz és neked honnan van?

- Hát az izé...!

- Paraszt! Viszlát!

2011. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

bocs tévedtem... a bírságok csak 5Mrd... :(

sajnálom h nem 6000-re jön ki, csak


1000Mrd :(


Ezzel az aprópénzzel tényleg nem lehet mit kezdeni :(

2011. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

dubiis libertas válasza:


"Ezzel semmit nem lehet elérni, ..."


Dehogynem lehet. Még tovább gyengíti az MSZP-t (bár azt már elég nehéz :))) ) miközben erősíti Orbánt és a Fideszt. Gyurcsány és a szocik azoknak sem kellenek, akik amúgy a Fideszt is elküldenék melegebb éghajlatra. Minél tovább szerepelteti magát a politikai porondon ez a pszichopata, annál lejjebb nyomja a szocikat a süllyesztőbe. Amúgy nem kár értük.


"...ugyanis, ezek csak tények, azok meg a kétharmadnak nem számítanak. "


Tendenciózusan összeválogatott állítások, amelyek összességében nem mondanak semmit.


Mondjuk elég vicces számonkérni a Fideszen, hogy miért szavazta meg 2002-ben ő is az 50 százelékos béremelést, miközben most lelehisztériázzák a baloldali médiát azzal, hogy az Orbán-kormány adórendszere elveszi a kisemberek pénzét.


Vagy arra a 2006-os adócsökkentésre hivatkozni, amelyet a választások megnyerése után azonnal visszavontak a szocik.


Vagy a 2008-as válságkezelésre pozitív példaként hivatkozni. Amikor a válság súlyossága nagyrészt a Gyurcsány-kormány elkqrásának és dilettantizmusának, a hatalomhoz való minden áron való ragaszkodásuknak volt a következménye. Gyurcsány előbb az államcsőd szélére kormányozta az országot, majd utána dícséri a "sikeres válságkezelési intézkedéseiket". Komolyan hányingert keltő.


Vagy megint előszedni a vizitdíj kérdését, amelyet "köz- és magánfelelősség átalakítását célzó reformoknak" merészel nevezni.

A vizitdíjat az "országértékelés" során is újra felvetette, csak hajrá, mindenki számára legyen egyértelmű, hogy milyen irányba vinné az országot, ha újra hatalmat kapna.


Az is vicces, amikor a Bokros-csomag elutasítását a Fidesz nyakába varrja. Bokrost ugyanis a Horn Gyula vezette MSZP tette lapátra annak idején. Csak a tények kedvéért.

2011. febr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos a lényeg az államadósság, ami 2002 óta egyre csak növekedett! Annyi igaz, hogy Orbánék valamivel jobb helyzetben kapták meg az ország irányítását 1998-ban, de érdekes módon pozitív mérleggel adták át 2002-ben a kormányzást! Lehet lepontozni, de ezek tények, méghozzá lényegesebb dolgok, mint amit a főböszme itt felsorol.

Ők csak lopni tudtak (Orbánék is loptak, de jóval kevesebbet, remélem egyszer amúgy náluk is kiborul a bili)

"Ön felelőtlen és gyáva ember."

Érdekes ezt egy olyan ember szájából hallani, aki kordonok mögé bújt a nemzeti ünnepeinken, illetve ahelyett, hogy lemondott volna, tovább ütötte a vasat! Van bőr a pofáján!

Hozzátenném ,hogy nem vagyok egyik párt szimpatizánsa sem.

2011. febr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Medgyessy Péter a 2003-es költségvetésben és 2004 elején kiadáscsökkentést kezdeményezett."


Na de honnan? Miért is kellett a kiadáscsökkentés? Mi is volt ekkor Orbán és Gyurcsány? Orbán ellenzéki politikus volt, Gyurcsány Medgyessy minisztere.


"Én 2006-tól radikálisan csökkentettem a hiányt"


Ugye felmerül a kérdés, hogy honnan? Ki is vitte rekordszintre a hiányt? Csaknem bizonyos Gyurcsány Ferenc?


"2008-ra elértük a 3,8 százalékot"


És a megszorítás hatására ekkorra már recesszióba is került a magyar gazdaság.


"2008 ősze után beterjesztettem a válságkezelés további kiadáscsökkentést jelentő első két csomagját."


És aztán? Aztán jött a bukás.


Na nézzük, hogy is volt.


Államháztartási hiány:

1999: 5,4%

2000: 3%

2001: 4%

2002: 8,9%

2003: 7,2%

2004: 6,4%

2005: 7,9%

2006: 9,3%

2007: 5%

2008: 3,8%


Gyurcsány egyszerűen hallgat arról, hogy mielőtt "radikálisan csökkenteni" kezdte a hiányt, pont az ő kormányzása idején döntött rekordot a hiány. Innen "csökkentette radikálisan".


Ha ez az ember tényleg azt hiszi, hogy ezzel a levéllel tudja megfogni Orbánt, akkor tényleg nem százas. Annyira súlyos már a pszichopátiája, hogy azt hiszi, hogy a kifacsart, abszurd önfelmentő gondolkodását más is kritikátlanul átveszi, pl. más is eltakarja a szeme elől azt, hogy mi folyt 2004-től 2006-ig. És ez csak egy adat a sok közül, mert nemcsak az államháztartási hiány alakult tragikusan Gyurcsány kormányzása idején.


Szerintem ez a levél arról tanúskodik, hogy vagy nincsenek résen Gyurcsány tanácsadói, vagy súlyosbodik Feri állapota.

2011. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

13:10


Ha az egyensúlytalanság okozója a 2002-es béremelés, akkor miért kezdett visszatérni az egyensúly 2003-2004-ben, egészen addig, amíg bizonyos Gy. F. kormányra nem került?


Gy. F. mindenről beszél, egyedül erről nem. De emiatt tele van ellentmondásokkal a gondolatmenete. Ennek a fickónak teljesen megbomlott az elméje.

2011. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!