Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy hallhatta dr Orbán...

Hogy hallhatta dr Orbán Viktor pártelnök úr a kiáltásomat, hogy "Elég volt. "?

Figyelt kérdés
Amikor én éppen Finnországban vagyok, és itt sem szóltam semmit, legfeljebb finnül vagy angolul.
2009. máj. 2. 20:58
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
91%
Jaj, te buta, hát Interneten keresztül. Te írtad, hogy Interneten keresztül nézted a Hír TV-t!
2009. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
82%

A kijelentés nekem sem volt kedves.

Más: Ha tudsz finnül, ahogyan állítod, mondd meg nekem, hogy mondják azt finnül, hogy közmondás?

2009. máj. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:
Én a SANANLASKU szót használom erre.
2009. máj. 2. 23:10
 14/56 anonim ***** válasza:
88%
Drágáim! Eltértetek a kérdéstől. Nem szankcionálja, de tiltja az alapszabályzat.
2009. máj. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
76%
Ez valóban felháborító tud lenni,amikor azt mondják a nevemben beszélnek.Mutassák meg a felhatalmazásomat!Olyan meg nincs,hogy csak úgy mondta.Egy Orbán szintű politikus csak úgy nem mondhat semmit nyilvánosan.
2009. máj. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszett aozzászólásod. Nem azért, mert O.V. egyébként ne a legbensőségsebb brátom, és nem szerepel a karácsonykor megajándékozók listáján, hanem mert kimondtál egy bűvös szót: FELHATALMAZÁS. Ő is mindig a választói felhatalmazásra hivatkozik. Ahhoz meg azt szeretném hozzáfűzni: Huncutul visszaél még a műveltebb állampolgárok relatív politikailag tájékozatlanságával és jogi tudatlanságával: Az Alkotmány szerint a mandátum négy évre szól. Sajnos még akkor is, ha maguk a pártszimpatizánsok sem értenek egyet a kormánnyal! Dr Orbán Viktor úrnak még egy évet ki kell bekkelnie, ahogyan mis is kivártuk az Ő kormányzásának végét.
2009. máj. 3. 08:04
 17/56 anonim ***** válasza:
49%

Nem! Nyelvtanilag a 22:44-es válaszolónak van igaza.


"Ha kitelepedtél volna"

Ezt akkor kellett volna írnia a válaszolónak, ha a válasz írásakor tudatában lett volna annak, hogy nem telepedtél ki.

2009. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
96%
Az enyém nem hallhatta,mégis beszél a nevemben.Ne tegye,majd ha megkérem rá.Egyébként valóban kezd elég lenni,de nem lázongással kell ezt feltétlen megoldani.
2009. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kiíró! Egyszerűbb azt mondani, hogy O.V. nem a te nevedben szólt, mert te nem jajkiáltottál. Finnországban lehet, hogy én sem jajgatnék, és még nyaralva is jól érezném nálunk magam (jó a lángos, a fagyi, a sör, nekem lenne elég euróm, semmi hézag). Szép, de kétes országokra áll az angol mondás: "It's nice to visit, but I wouldn't live there." (Turistaként kellemes hely, de nem élnék ott.) A mi országunk egyre inkább ebbe a kategóriába tartozik. Én mégis maradok, és szeretném, ha jobban mennének a Magyar Köztársaság dolgai.

Ha Mo-n élő finn lennék, én bizony nem hergelném magam a finn választási kampánybeszédeken, hanem a távolból kívánnám népemnek, hogy találja meg a számára hosszú távon legjobb megoldást.

Úgy vélem, kérdésed elérte a célját: kifejezted egyet nem értésedet, azaz éltél demokratikus jogoddal. Szívesen mondanám, hogy bízd a magyar ügyeket az itt élőkre és maradókra, de nem teszem, hiszen az itt élő és maradó emberek eddig nem sok jelét adták annak, hogy megértették saját érdekeiket, és azok alapján választottak volna. Talán annyit tehetsz értük a távolból, hogy erre hívod fel a figyelmüket: a finn kormányok állítólag száraz, pragmatikus erők, keveset beszélnek, keveset lopnak, és sokat tesznek a népükért.

2009. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
28%

Akkor nyevtan.

" Hogy hallhata dr Orbán Viktor pártelnök úr a kiálltásomat, hogy "Elég volt."? "


Miért hallotta volna Orbán az ordítozásodat? Minek ordibálod egyáltalán a finn utcákon, hogy "elég volt"? Biztos nem néznek hülyének... A pártelnök "úr" is kicsit túlzás, az ilyen gerinctelen patkányok nem érdemlik meg hogy urazzák őket. Ez így nyelvtanilag túlbonyolított és nehezen értelmezhető.


Magyarul így hangzott volna a kérdés (már ha sikerült kihámoznom a lényeget az eddigi kommentekből):

" Miért mondja Orbán az emberek nevében, hogy "elég volt"? Honnan tudhatná a politikai véleményemet?"


Jó nyelvtanozást

2009. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!